CUI 24744288
AR ENGINEERING SRL
AR ENGINEERING SRL este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma este plătitoare de TVA din 2008 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o pierdere netă de 9.7 mii lei.
Date de identificare
CUI
24744288
Nr. înregistrare
J2008004554125
EUID
ROONRC.J2008004554125
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
COL. FĂGET, NR.10M
Data înregistrării
14-11-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.11.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 18-11-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4651 - Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software-lui
-
4652 - Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
7410 - Activităţi de design specializat
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−9 712
Capitaluri proprii
38 273
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
87 389
|
90 733
|
95 736
|
100 740
|
105 744
|
110 749
|
116 308
|
122 422
|
130 108
|
138 124
|
146 140
|
153 824
|
162 844
|
349 705
|
344 965
|
330 224
|
—
|
| Active circulante |
3 887
|
4 755
|
4 784
|
4 795
|
4 745
|
5 019
|
9 255
|
15 393
|
6 925
|
18 236
|
24 489
|
21 001
|
29 024
|
303 528
|
300 820
|
18 297
|
262 105
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
1 350
|
—
|
—
|
| Creanțe |
2 753
|
3 635
|
3 472
|
3 329
|
3 185
|
3 032
|
2 839
|
2 426
|
2 875
|
1 663
|
2 439
|
16 828
|
28 316
|
292 350
|
5 017
|
15 973
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
1 134
|
1 120
|
1 312
|
1 466
|
1 560
|
1 987
|
6 416
|
12 967
|
4 050
|
16 573
|
22 050
|
4 173
|
708
|
11 178
|
294 453
|
2 324
|
262 105
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
36
|
—
|
| Datorii |
53 003
|
47 503
|
43 786
|
39 845
|
35 550
|
31 986
|
32 168
|
33 810
|
26 148
|
27 437
|
26 207
|
42 664
|
29 950
|
44 891
|
44 916
|
37 495
|
5 629
|
| Capitaluri proprii |
38 273
|
47 985
|
56 734
|
65 690
|
74 939
|
83 782
|
93 395
|
104 005
|
110 885
|
128 923
|
144 422
|
132 161
|
161 918
|
608 342
|
600 869
|
311 062
|
256 476
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
11 637
|
—
|
935
|
31 102
|
45 333
|
73 406
|
389 350
|
397 476
|
121 424
|
154 820
|
| Venituri totale |
1
|
285
|
5
|
8
|
2
|
40
|
220
|
11 703
|
338
|
1 597
|
32 111
|
46 779
|
87 307
|
393 212
|
399 430
|
138 063
|
177 021
|
| Cheltuieli totale |
9 713
|
9 034
|
8 961
|
9 258
|
8 845
|
9 653
|
10 826
|
18 234
|
18 374
|
17 062
|
18 909
|
44 783
|
256 721
|
119 784
|
97 640
|
73 079
|
63 144
|
| Rezultat brut |
−9 712
|
−8 749
|
−8 956
|
−9 250
|
−8 843
|
−9 613
|
−10 606
|
−6 531
|
−18 036
|
−15 465
|
+13 202
|
+1 996
|
−169 414
|
+273 428
|
+301 790
|
+64 984
|
+113 877
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−9 712
|
−8 749
|
−8 956
|
−9 250
|
−8 843
|
−9 613
|
−10 610
|
−6 881
|
−18 038
|
−15 498
|
+12 260
|
+632
|
−172 033
|
+261 632
|
+289 807
|
+54 586
|
+108 543
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
0
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
0
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este AR ENGINEERING SRL plătitoare de TVA?
-
Da, AR ENGINEERING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 noiembrie 2008.
-
Ce cod CAEN principal are AR ENGINEERING SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată AR ENGINEERING SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 noiembrie 2008.
-
Unde are sediul AR ENGINEERING SRL?
-
Sediul firmei AR ENGINEERING SRL (CUI 24744288) este în COL. FĂGET, NR.10M, Cluj-Napoca, județul Cluj.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către AR ENGINEERING SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește AR ENGINEERING SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.