CUI 24767907
INTERISTA SRL
INTERISTA SRL este o firmă din Ozun, județul Covasna, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule. Firma este plătitoare de TVA din 2009. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1 mil. lei (+7.6% față de 2024), un profit net de 17.4 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
24767907
Nr. înregistrare
J2008000571142
EUID
ROONRC.J14/571/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Covasna
Localitate
Ozun
Adresă
STR. GÁBOR ÁRON, NR.148
Data înregistrării
20-11-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 19.11.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-03-2009
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 009 966
Rezultat net
+17 423
Capitaluri proprii
207 992
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
23 166
|
30 321
|
11 066
|
10 389
|
10 052
|
3 162
|
3 450
|
—
|
—
|
—
|
—
|
220
|
879
|
1 539
|
—
|
—
|
168
|
| Active circulante |
344 526
|
272 346
|
212 140
|
131 203
|
110 892
|
81 520
|
76 555
|
63 284
|
52 340
|
64 701
|
61 705
|
36 049
|
16 384
|
16 081
|
21 595
|
26 802
|
23 418
|
| Stocuri |
342 932
|
265 039
|
204 984
|
128 993
|
105 975
|
74 041
|
74 073
|
60 261
|
50 168
|
62 701
|
53 505
|
31 767
|
15 824
|
16 005
|
21 460
|
26 101
|
21 881
|
| Creanțe |
720
|
5 864
|
4 396
|
1 679
|
1 144
|
5 495
|
2 327
|
2 915
|
2 093
|
1 553
|
6 794
|
3 672
|
515
|
—
|
0
|
253
|
1 507
|
| Casa și conturi la bănci |
874
|
1 443
|
2 760
|
531
|
3 773
|
1 984
|
155
|
108
|
79
|
447
|
1 406
|
610
|
45
|
76
|
135
|
448
|
30
|
| Cheltuieli în avans |
473
|
482
|
380
|
0
|
274
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
225
|
225
|
—
|
—
|
| Datorii |
160 173
|
112 580
|
71 039
|
70 497
|
96 504
|
97 875
|
111 577
|
92 099
|
92 060
|
98 818
|
99 882
|
84 318
|
59 430
|
52 736
|
51 156
|
47 943
|
32 272
|
| Capitaluri proprii |
207 992
|
190 569
|
152 547
|
71 095
|
24 714
|
−13 193
|
−31 572
|
−28 815
|
−39 720
|
−34 117
|
−38 177
|
−48 049
|
−42 167
|
−34 891
|
−29 336
|
−21 141
|
−8 686
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 009 966
|
938 994
|
876 340
|
703 222
|
579 102
|
468 312
|
401 051
|
350 999
|
291 698
|
287 381
|
324 118
|
150 275
|
95 765
|
107 498
|
125 043
|
134 730
|
139 227
|
| Venituri totale |
1 010 837
|
939 142
|
876 343
|
703 702
|
579 103
|
468 324
|
401 067
|
351 002
|
291 718
|
287 384
|
324 152
|
154 446
|
95 915
|
107 499
|
125 066
|
134 732
|
139 236
|
| Cheltuieli totale |
967 384
|
880 307
|
786 775
|
651 592
|
536 491
|
446 648
|
399 813
|
336 587
|
294 405
|
277 576
|
312 020
|
155 816
|
100 529
|
113 053
|
133 261
|
143 962
|
146 655
|
| Rezultat brut |
+43 453
|
+58 835
|
+89 568
|
+52 110
|
+42 612
|
+21 676
|
+1 254
|
+14 415
|
−2 687
|
+9 808
|
+12 132
|
−1 370
|
−4 614
|
−5 554
|
−8 195
|
−9 230
|
−7 419
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+17 423
|
+38 022
|
+81 452
|
+46 381
|
+37 907
|
+18 380
|
−2 757
|
+10 905
|
−5 604
|
+4 060
|
+9 872
|
−5 882
|
−7 277
|
−5 554
|
−8 195
|
−12 455
|
−8 886
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut INTERISTA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 009 966 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 17 423 lei.
-
Este INTERISTA SRL plătitoare de TVA?
-
Da, INTERISTA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2009.
-
Ce cod CAEN principal are INTERISTA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule.
-
Când a fost înființată INTERISTA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 noiembrie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către INTERISTA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește INTERISTA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.