CUI 24827812
PLACO CONSTRUCT SRL
PLACO CONSTRUCT SRL este o firmă din Cervenia, județul Teleorman, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri. Firma este plătitoare de TVA din 2008 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8.7 mii lei (−58.8% față de 2024) și o pierdere netă de 14 mii lei.
Date de identificare
CUI
24827812
Nr. înregistrare
J2008001033348
EUID
ROONRC.J2008001033348
Formă juridică
SRL
Județ
Teleorman
Localitate
Cervenia
Adresă
STR. SCRIITORILOR, NR.22
Data înregistrării
05-12-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.12.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 10-12-2008
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuriSursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
8 719
Rezultat net
−14 027
Capitaluri proprii
−57 384
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 285
|
4 285
|
5 785
|
7 285
|
6 008
|
8 996
|
23 090
|
25 729
|
73 343
|
4 585
|
9 233
|
23 726
|
49 199
|
74 673
|
100 570
|
9 782
|
9 782
|
| Active circulante |
5 372
|
14 821
|
19 978
|
11 324
|
13 307
|
25 785
|
71 441
|
72 038
|
98 367
|
255 819
|
252 231
|
243 678
|
119 785
|
78 124
|
79 946
|
3 805
|
6 059
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
782
|
294
|
—
|
—
|
—
|
1 428
|
—
|
—
|
307
|
465
|
—
|
19
|
—
|
—
|
| Creanțe |
3 051
|
3 313
|
18 037
|
16 735
|
21 643
|
31 948
|
39 643
|
49 362
|
75 031
|
153 303
|
94 789
|
138 860
|
94 965
|
69 824
|
74 075
|
536
|
506
|
| Casa și conturi la bănci |
2 321
|
11 508
|
1 941
|
−6 193
|
−8 630
|
−6 163
|
31 798
|
22 676
|
21 908
|
102 516
|
157 442
|
104 511
|
24 355
|
8 300
|
5 852
|
3 269
|
5 553
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
908
|
288
|
955
|
4 325
|
7 949
|
11 303
|
—
|
—
|
| Datorii |
64 041
|
62 463
|
46 458
|
48 960
|
68 581
|
78 115
|
111 979
|
119 219
|
159 592
|
227 166
|
173 107
|
161 509
|
144 903
|
172 926
|
191 727
|
12 164
|
12 637
|
| Capitaluri proprii |
−57 384
|
−43 357
|
−20 695
|
−30 351
|
−49 266
|
−43 334
|
−17 448
|
−21 452
|
12 118
|
34 146
|
88 645
|
106 850
|
28 406
|
−12 180
|
92
|
1 423
|
3 204
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
8 719
|
21 171
|
48 004
|
68 198
|
49 337
|
52 247
|
113 028
|
94 129
|
227 713
|
421 477
|
507 350
|
489 658
|
296 510
|
198 027
|
225 691
|
—
|
14 774
|
| Venituri totale |
12 219
|
46 960
|
50 446
|
74 248
|
49 763
|
52 247
|
113 875
|
108 569
|
233 370
|
446 634
|
523 257
|
507 272
|
315 798
|
204 886
|
231 720
|
—
|
14 774
|
| Cheltuieli totale |
26 246
|
69 622
|
37 988
|
53 125
|
54 202
|
76 723
|
106 453
|
139 134
|
253 329
|
411 282
|
541 462
|
412 764
|
267 374
|
217 158
|
233 051
|
134
|
9 763
|
| Rezultat brut |
−14 027
|
−22 662
|
+12 458
|
+21 123
|
−4 439
|
−24 476
|
+7 422
|
−30 565
|
−19 959
|
+35 352
|
−18 205
|
+94 508
|
+48 424
|
−12 272
|
−1 331
|
−134
|
+5 011
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−14 027
|
−22 662
|
+9 656
|
+18 915
|
−5 932
|
−25 886
|
+4 006
|
−33 569
|
−22 028
|
+25 500
|
−18 205
|
+78 444
|
+40 586
|
−12 272
|
−1 331
|
−1 784
|
+3 109
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
3
|
2
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PLACO CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 8 719 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 14 027 lei.
-
Este PLACO CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, PLACO CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 decembrie 2008.
-
Ce cod CAEN principal are PLACO CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri.
-
Când a fost înființată PLACO CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 decembrie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PLACO CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PLACO CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.