CUI 24845843
BINRAD SRL
BINRAD SRL este o firmă din Sector 1, București, înființată în 2023. Activitatea principală: CAEN 4933 - Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă. Firma este plătitoare de TVA din 2025. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 899 mii lei (+218.3% față de 2024), un profit net de 346.8 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
24845843
Nr. înregistrare
J2023019295401
EUID
ROONRC.J2023019295401
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
ALE METEOROLOGIEI, NR.11-15, TRONSON 1. CAMERA 1, BL.C1, SC.D, ET.4, AP.27
Data înregistrării
10-12-2008
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 13.10.2023
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 12-06-2025
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4645 - Comerţ cu ridicata al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6831 - Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
-
6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
8121 - Activități generale de curățenie a clădirilor
-
8122 - Activități specializate de curățenie
-
9621 - Activități de coafură și frizerie
-
9622 - Activități de tratament și înfrumusețare
-
9623 - Activități ale centrelor spa, saunelor și băilor de abur
-
9699 - Alte servicii personale n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
899 037
Rezultat net
+346 800
Capitaluri proprii
347 086
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9602 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9602 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9602 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9602 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||
| Active imobilizate |
567 353
|
120 440
|
112 846
|
—
|
2 414
|
2 414
|
2 414
|
2 414
|
2 414
|
2 414
|
2 414
|
| Active circulante |
327 625
|
165 664
|
115 944
|
19 115
|
33 173
|
33 173
|
33 173
|
33 173
|
33 173
|
33 173
|
33 173
|
| Stocuri |
261
|
—
|
3 821
|
4 629
|
32 070
|
32 070
|
32 070
|
32 070
|
32 070
|
32 070
|
32 070
|
| Creanțe |
307 985
|
134 178
|
84 824
|
531
|
520
|
520
|
520
|
520
|
520
|
520
|
520
|
| Casa și conturi la bănci |
19 379
|
31 486
|
27 299
|
13 955
|
583
|
583
|
583
|
583
|
583
|
583
|
583
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
| Datorii |
547 892
|
106 867
|
126 252
|
40 870
|
55 614
|
55 614
|
55 614
|
55 614
|
55 614
|
55 614
|
55 614
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
| Capitaluri proprii |
347 086
|
179 237
|
102 538
|
−21 755
|
−20 027
|
−20 027
|
−20 027
|
−20 027
|
−20 027
|
−20 027
|
−20 027
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
899 037
|
282 439
|
236 890
|
116 417
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
5 170
|
| Venituri totale |
918 559
|
282 439
|
236 890
|
116 417
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
5 170
|
| Cheltuieli totale |
549 670
|
100 518
|
91 363
|
80 702
|
18 270
|
18 270
|
18 270
|
18 270
|
0
|
0
|
21 973
|
| Rezultat brut |
+368 889
|
+181 921
|
+145 527
|
+35 715
|
−18 270
|
−18 270
|
−18 270
|
−18 270
|
0
|
0
|
−16 803
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+346 800
|
+179 037
|
+124 293
|
+32 756
|
−18 270
|
−18 270
|
−18 270
|
−18 270
|
0
|
0
|
−18 270
|
| Alte date | |||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BINRAD SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 899 037 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 346 800 lei.
-
Este BINRAD SRL plătitoare de TVA?
-
Da, BINRAD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12 iunie 2025.
-
Ce cod CAEN principal are BINRAD SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4933 - Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă.
-
Când a fost înființată BINRAD SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 octombrie 2023.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BINRAD SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BINRAD SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.