CUI 24881668
EFFECT VISION S.R.L.
EFFECT VISION S.R.L. este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2008. Activitatea principală: CAEN 4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 45.8 mii lei (−30.4% față de 2024) și un profit net de 14.1 mii lei.
Date de identificare
CUI
24881668
Nr. înregistrare
J12/4967/2008
EUID
ROONRC.J12/4967/2008
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
CAL. FLOREŞTI, NR.79, SC.4, ET.7, AP.110
Data înregistrării
17-12-2008
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 17.12.2008
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0113 - Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
-
0161 - Activităţi auxiliare pentru producţia vegetală
-
1032 - Fabricarea sucurilor de fructe şi legume
-
1039 - Prelucrarea şi conservarea fructelor şi legumelor n.c.a.
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie
-
1072 - Fabricarea biscuiţilor şi pişcoturilor; fabricarea prăjiturilor şi a produselor conservate de patiserie
-
1089 - Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
-
1392 - Fabricarea de articole confecţionate din textile (cu excepţia îmbrăcămintei şi lenjeriei de corp)
-
1413 - Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
-
2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
-
3311 - Repararea articolelor fabricate din metal
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4789 - Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
5819 - Alte activităţi de editare
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
6622 - Activităţi ale agenţilor şi broker-ilor de asigurări
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7220 - Cercetare-dezvoltare în ştiinţe sociale şi umaniste
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7410 - Activităţi de design specializat
-
7420 - Activităţi fotografice
-
7733 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
-
8121 - Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
-
8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică
-
9329 - Alte activităţi recreative şi distractive n.c.a.
-
9524 - Repararea mobilei şi a furniturilor casnice
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
45 791
Rezultat net
+14 082
Capitaluri proprii
384 074
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 800
|
4 277
|
9 021
|
4 540
|
6 810
|
504
|
2 504
|
1 189
|
—
|
115
|
115
|
115
|
1 354
|
2 588
|
2 211
|
3 059
|
| Active circulante |
396 104
|
376 358
|
366 493
|
315 377
|
289 809
|
273 311
|
258 258
|
199 931
|
183 220
|
154 122
|
144 546
|
71 474
|
54 736
|
52 225
|
59 254
|
44 670
|
| Stocuri |
—
|
19
|
—
|
7 479
|
5 610
|
20 676
|
7 808
|
8 011
|
6 634
|
7 904
|
31 171
|
496
|
1 534
|
10 054
|
20 540
|
—
|
| Creanțe |
336 487
|
332 994
|
319 901
|
277 330
|
267 887
|
230 058
|
210 720
|
136 181
|
151 562
|
127 813
|
49 855
|
52 963
|
39 446
|
14 349
|
5
|
1 494
|
| Casa și conturi la bănci |
59 617
|
43 345
|
46 592
|
30 568
|
16 312
|
22 577
|
39 730
|
55 739
|
25 024
|
18 405
|
63 520
|
18 015
|
13 756
|
27 822
|
38 709
|
43 176
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
39
|
—
|
19
|
—
|
—
|
—
|
152
|
—
|
—
|
—
|
—
|
373
|
—
|
| Datorii |
10 961
|
2 773
|
679
|
793
|
2 028
|
2 703
|
847
|
5 753
|
9 230
|
5 430
|
2 474
|
38
|
892
|
4 356
|
11 388
|
11 639
|
| Venituri în avans |
2 869
|
2 869
|
2 869
|
2 869
|
2 869
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
384 074
|
374 993
|
371 966
|
316 294
|
291 722
|
271 131
|
259 915
|
195 367
|
173 990
|
148 959
|
142 187
|
71 551
|
55 198
|
50 457
|
50 450
|
36 090
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
45 791
|
65 806
|
64 716
|
71 596
|
46 124
|
50 877
|
153 291
|
73 857
|
80 438
|
94 459
|
89 746
|
49 871
|
99 796
|
38 810
|
67 736
|
106 498
|
| Venituri totale |
45 791
|
65 806
|
64 716
|
71 596
|
62 934
|
60 877
|
153 339
|
73 857
|
80 469
|
94 461
|
89 746
|
49 871
|
101 497
|
31 619
|
75 453
|
106 506
|
| Cheltuieli totale |
29 027
|
58 302
|
61 249
|
28 003
|
33 020
|
48 135
|
44 191
|
34 264
|
53 024
|
84 856
|
16 417
|
32 022
|
95 703
|
31 390
|
55 043
|
63 674
|
| Rezultat brut |
+16 764
|
+7 504
|
+3 467
|
+43 593
|
+29 914
|
+12 742
|
+109 148
|
+39 593
|
+27 445
|
+9 605
|
+73 329
|
+17 849
|
+5 794
|
+229
|
+20 410
|
+42 832
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+14 082
|
+5 913
|
+2 886
|
+41 415
|
+28 570
|
+11 216
|
+104 548
|
+37 378
|
+25 031
|
+6 771
|
+70 637
|
+16 353
|
+4 740
|
+7
|
+14 361
|
+36 010
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut EFFECT VISION S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 45 791 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 14 082 lei.
-
Este EFFECT VISION S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, EFFECT VISION S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are EFFECT VISION S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor.
-
Când a fost înființată EFFECT VISION S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 decembrie 2008.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către EFFECT VISION S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește EFFECT VISION S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.