CUI 24924955
AXIAL CONSTRUCT S.R.L.
AXIAL CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Piatra Neamţ, județul Neamț, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma este plătitoare de TVA din 2024. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 726.2 mii lei (+89.6% față de 2024) și un profit net de 529.2 mii lei.
Date de identificare
CUI
24924955
Nr. înregistrare
J27/10/2009
EUID
ROONRC.J27/10/2009
Formă juridică
SRL
Județ
Neamț
Localitate
Piatra Neamţ
Adresă
STR. BISTRIŢEI, NR.14, BL.F18, SC.A, ET.2, AP.8
Data înregistrării
08-01-2009
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 07.01.2009
Stare la Registrul Comerțului
Website
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-2024
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4672 - Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
8552 - Învăţământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
726 157
Rezultat net
+529 184
Capitaluri proprii
529 938
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
241 830
|
115 739
|
412
|
412
|
413
|
413
|
862
|
1 312
|
1 879
|
3 450
|
5 105
|
6 760
|
8 298
|
111
|
111
|
111
|
111
|
| Active circulante |
352 331
|
213 920
|
1 771
|
1 771
|
1 770
|
1 973
|
1 974
|
2 082
|
2 555
|
2 867
|
2 867
|
4 633
|
9 963
|
1 579
|
1 579
|
2 444
|
2 894
|
| Stocuri |
—
|
—
|
525
|
525
|
525
|
525
|
526
|
525
|
525
|
525
|
525
|
525
|
3 573
|
1 571
|
1 571
|
1 571
|
1 571
|
| Creanțe |
116 000
|
152 764
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
851
|
1 264
|
| Casa și conturi la bănci |
236 331
|
61 156
|
1 246
|
1 246
|
1 245
|
1 448
|
1 448
|
1 557
|
2 030
|
2 342
|
2 342
|
4 108
|
6 390
|
8
|
8
|
22
|
59
|
| Datorii |
64 223
|
38 471
|
1
|
1
|
1
|
203
|
203
|
37
|
201
|
201
|
201
|
1 103
|
3
|
5 711
|
5 711
|
6 230
|
5 030
|
| Capitaluri proprii |
529 938
|
291 188
|
2 182
|
2 182
|
2 182
|
2 183
|
2 633
|
3 357
|
4 233
|
6 116
|
7 771
|
10 290
|
18 258
|
−4 021
|
−4 021
|
−3 675
|
−2 025
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
726 157
|
383 084
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
33 949
|
0
|
0
|
—
|
4 295
|
| Venituri totale |
726 188
|
383 084
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
34 121
|
0
|
0
|
—
|
4 295
|
| Cheltuieli totale |
96 891
|
39 410
|
—
|
—
|
—
|
450
|
725
|
876
|
1 883
|
1 655
|
2 518
|
7 968
|
10 818
|
0
|
346
|
—
|
6 520
|
| Rezultat brut |
+629 297
|
+343 674
|
0
|
0
|
0
|
−450
|
−725
|
−876
|
−1 883
|
−1 655
|
−2 518
|
−7 968
|
+23 303
|
0
|
−346
|
—
|
−2 225
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+529 184
|
+289 006
|
0
|
0
|
0
|
−450
|
−725
|
−876
|
−1 883
|
−1 655
|
−2 518
|
−7 968
|
+22 279
|
0
|
−346
|
−1 650
|
−2 225
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut AXIAL CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 726 157 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 529 184 lei.
-
Este AXIAL CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, AXIAL CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2024.
-
Ce cod CAEN principal are AXIAL CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată AXIAL CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 ianuarie 2009.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către AXIAL CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește AXIAL CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.