CUI 24945656
PREB CONSTRUCT SRL
PREB CONSTRUCT SRL este o firmă din Mănăşturel, județul Cluj, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcții. Firma este plătitoare de TVA din 2009 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 293.2 mii lei (+1.9% față de 2024), o pierdere netă de 347.7 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
24945656
Nr. înregistrare
J2009000047129
EUID
ROONRC.J2009000047129
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Mănăşturel
Adresă
NR.114/A
Data înregistrării
14-01-2009
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.01.2009
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 16-01-2009
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcțiiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
293 228
Rezultat net
−347 729
Capitaluri proprii
−1 304 835
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 118 659
|
1 240 408
|
1 436 877
|
1 055 290
|
920 693
|
982 910
|
1 004 392
|
1 095 591
|
1 041 392
|
904 841
|
480 650
|
339 169
|
409 158
|
428 675
|
270 713
|
173 816
|
57 491
|
| Active circulante |
736 955
|
669 285
|
788 028
|
1 367 972
|
1 117 726
|
432 583
|
627 519
|
636 235
|
900 807
|
929 366
|
746 057
|
519 716
|
329 043
|
217 521
|
168 724
|
174 958
|
119 533
|
| Stocuri |
486 347
|
492 525
|
549 301
|
1 085 703
|
894 440
|
268 670
|
321 797
|
364 875
|
643 339
|
637 053
|
604 229
|
361 691
|
242 662
|
109 179
|
131 459
|
132 082
|
69 880
|
| Creanțe |
248 208
|
132 612
|
176 080
|
256 290
|
151 054
|
162 275
|
261 532
|
204 582
|
227 960
|
284 114
|
124 755
|
115 905
|
69 375
|
36 177
|
32 798
|
35 391
|
48 436
|
| Casa și conturi la bănci |
2 400
|
44 148
|
62 647
|
25 979
|
72 232
|
1 638
|
44 190
|
66 778
|
29 508
|
8 199
|
17 073
|
42 120
|
17 006
|
72 165
|
4 467
|
7 485
|
1 217
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
9 676
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
3 160 449
|
2 866 799
|
2 925 856
|
2 843 911
|
2 460 465
|
1 854 989
|
2 007 872
|
2 119 848
|
2 219 633
|
2 027 851
|
1 290 090
|
828 094
|
711 136
|
619 908
|
452 159
|
344 001
|
173 580
|
| Capitaluri proprii |
−1 304 835
|
−957 106
|
−700 951
|
−420 649
|
−422 046
|
−439 496
|
−375 961
|
−388 022
|
−277 434
|
−193 644
|
−63 383
|
30 791
|
27 065
|
35 964
|
−12 722
|
4 773
|
3 444
|
| Capital subscris vărsat |
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
293 228
|
287 655
|
399 889
|
457 846
|
336 725
|
488 882
|
499 919
|
507 987
|
301 112
|
151 015
|
50 618
|
212 954
|
183 888
|
213 596
|
218 062
|
157 238
|
138 398
|
| Venituri totale |
292 566
|
219 176
|
761 747
|
585 286
|
730 271
|
467 147
|
705 961
|
521 150
|
361 737
|
207 943
|
106 756
|
269 058
|
225 045
|
216 178
|
231 535
|
264 464
|
138 612
|
| Cheltuieli totale |
638 295
|
470 950
|
1 038 030
|
579 311
|
708 436
|
526 225
|
688 867
|
626 552
|
441 023
|
335 022
|
199 252
|
258 340
|
255 992
|
229 933
|
249 030
|
259 910
|
136 900
|
| Rezultat brut |
−345 729
|
−251 774
|
−276 283
|
+5 975
|
+21 835
|
−59 078
|
+17 094
|
−105 402
|
−79 286
|
−127 079
|
−92 496
|
+10 718
|
−30 947
|
−13 755
|
−17 495
|
+4 554
|
+1 712
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−347 729
|
−256 156
|
−280 302
|
+1 397
|
+17 450
|
−63 535
|
+12 061
|
−110 588
|
−83 790
|
−130 261
|
−94 174
|
+3 726
|
−37 260
|
−13 755
|
−17 495
|
+1 329
|
+1 444
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
3
|
3
|
3
|
2
|
2
|
3
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PREB CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 293 228 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 347 729 lei.
-
Este PREB CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, PREB CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 16 ianuarie 2009.
-
Ce cod CAEN principal are PREB CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcții.
-
Când a fost înființată PREB CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 ianuarie 2009.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PREB CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PREB CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.