CUI 24957952
POLENA SERV CONSTRUCT SRL
POLENA SERV CONSTRUCT SRL este o firmă din Raciu, județul Dâmbovița, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri. Firma este plătitoare de TVA din 2019 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 478.9 mii lei (−13.4% față de 2024), un profit net de 94.2 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
24957952
Nr. înregistrare
J15/44/2009
EUID
ROONRC.J15/44/2009
Formă juridică
SRL
Județ
Dâmbovița
Localitate
Raciu
Adresă
STR. PRINCIPALĂ, NR.38
Data înregistrării
16-01-2009
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 15.01.2009
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 04-11-2019
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuriCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
478 874
Rezultat net
+94 201
Capitaluri proprii
285 505
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
67 360
|
27 186
|
42 563
|
70 368
|
95 159
|
25 769
|
16 103
|
13 149
|
13 149
|
13 149
|
13 149
|
13 149
|
13 149
|
19 549
|
45 317
|
72 882
|
85 333
|
| Active circulante |
267 147
|
304 530
|
248 906
|
191 405
|
89 296
|
71 606
|
35 365
|
25 995
|
25 995
|
26 879
|
14 097
|
14 217
|
14 385
|
26 646
|
14 103
|
5 298
|
62 385
|
| Stocuri |
30 956
|
3 559
|
4 440
|
4 052
|
1 113
|
48 805
|
945
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
201 302
|
39 752
|
233 296
|
60 290
|
53 146
|
16 012
|
33 746
|
14 060
|
14 060
|
14 060
|
14 000
|
14 000
|
14 000
|
25 810
|
14 000
|
2 543
|
443
|
| Casa și conturi la bănci |
34 889
|
261 219
|
11 170
|
127 063
|
35 037
|
6 789
|
674
|
11 935
|
11 935
|
12 819
|
97
|
217
|
385
|
836
|
103
|
2 755
|
61 942
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
174
|
2 426
|
7 218
|
| Datorii |
49 002
|
23 747
|
73 308
|
83 949
|
45 480
|
70 027
|
18 948
|
55 111
|
55 111
|
55 691
|
56 074
|
59 974
|
58 978
|
73 138
|
112 702
|
81 421
|
121 669
|
| Capitaluri proprii |
285 505
|
307 969
|
218 161
|
177 824
|
138 975
|
27 348
|
32 520
|
−15 967
|
−15 967
|
−15 663
|
−28 828
|
−32 608
|
−31 444
|
−26 943
|
−53 108
|
−815
|
33 267
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
478 874
|
552 951
|
447 154
|
474 767
|
360 198
|
—
|
78 875
|
—
|
3 000
|
20 000
|
12 000
|
7 500
|
2 730
|
68 610
|
31 000
|
107 000
|
92 280
|
| Venituri totale |
487 681
|
566 418
|
494 651
|
504 738
|
397 441
|
0
|
78 875
|
0
|
3 000
|
20 000
|
12 000
|
7 500
|
7 432
|
68 614
|
31 000
|
107 002
|
92 342
|
| Cheltuieli totale |
384 573
|
450 655
|
450 112
|
461 853
|
282 256
|
5 172
|
28 022
|
—
|
3 214
|
6 235
|
7 860
|
8 439
|
11 710
|
40 390
|
83 378
|
137 859
|
56 503
|
| Rezultat brut |
+103 108
|
+115 763
|
+44 539
|
+42 885
|
+115 185
|
−5 172
|
+50 853
|
0
|
−214
|
+13 765
|
+4 140
|
−939
|
−4 278
|
+28 224
|
−52 378
|
−30 857
|
+35 839
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+94 201
|
+105 025
|
+40 337
|
+38 849
|
+111 627
|
−5 172
|
+48 487
|
0
|
−304
|
+13 165
|
+3 780
|
−1 164
|
−4 501
|
+26 165
|
−53 308
|
−34 082
|
+33 067
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
2
|
2
|
1
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
4
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut POLENA SERV CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 478 874 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 94 201 lei.
-
Este POLENA SERV CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, POLENA SERV CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 noiembrie 2019.
-
Ce cod CAEN principal are POLENA SERV CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri.
-
Când a fost înființată POLENA SERV CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 ianuarie 2009.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către POLENA SERV CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește POLENA SERV CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.