CUI 25019149
D - DEA SRL
D - DEA SRL este o firmă din Timişoara, județul Timiș, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 38 mii lei (+27.3% față de 2024) și o pierdere netă de 32.6 mii lei.
Date de identificare
CUI
25019149
Nr. înregistrare
J2009000182354
EUID
ROONRC.J2009000182354
Formă juridică
SRL
Județ
Timiș
Localitate
Timişoara
Adresă
STR. CHIŞODEI, NR.35
Data înregistrării
28-01-2009
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.01.2009
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
38 003
Rezultat net
−32 593
Capitaluri proprii
−305 688
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
0
|
65
|
456
|
| Active circulante |
−1 899
|
24 114
|
24 266
|
31 429
|
23 358
|
29 994
|
13 493
|
9 436
|
3 915
|
5 774
|
4 906
|
6 110
|
16 503
|
14 724
|
8 830
|
10 944
|
9 682
|
| Stocuri |
0
|
13 110
|
16 873
|
22 380
|
7 212
|
24 397
|
6 650
|
4 603
|
1 140
|
2 286
|
1 265
|
1 324
|
8 337
|
7 497
|
5 056
|
6 215
|
7 529
|
| Creanțe |
13
|
1 811
|
1 902
|
1 902
|
1 902
|
1 902
|
1 903
|
—
|
107
|
37
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
−1 912
|
9 193
|
5 491
|
7 147
|
14 244
|
3 695
|
4 940
|
4 833
|
2 668
|
3 451
|
3 641
|
4 786
|
8 166
|
7 227
|
3 774
|
4 729
|
2 153
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
303 789
|
297 208
|
298 519
|
288 472
|
275 550
|
293 028
|
272 827
|
258 365
|
243 372
|
225 496
|
222 444
|
222 828
|
193 566
|
150 514
|
99 642
|
59 663
|
29 376
|
| Venituri în avans |
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−305 688
|
−273 094
|
−274 253
|
−257 043
|
−252 192
|
−263 034
|
−259 334
|
−248 929
|
−239 457
|
−219 722
|
−217 538
|
−216 718
|
−177 063
|
−135 790
|
−90 812
|
−48 654
|
−19 238
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
38 003
|
29 851
|
91 946
|
103 361
|
141 160
|
87 269
|
133 298
|
131 566
|
98 566
|
118 973
|
108 352
|
65 422
|
70 735
|
58 321
|
60 085
|
48 773
|
28 081
|
| Venituri totale |
38 003
|
29 851
|
91 946
|
103 361
|
141 160
|
91 627
|
133 316
|
131 571
|
98 566
|
118 975
|
108 352
|
65 422
|
70 735
|
58 332
|
60 085
|
48 778
|
28 314
|
| Cheltuieli totale |
70 216
|
28 393
|
97 395
|
107 178
|
128 906
|
94 454
|
142 388
|
139 727
|
117 315
|
119 969
|
104 153
|
104 178
|
109 887
|
101 559
|
100 441
|
76 544
|
46 811
|
| Rezultat brut |
−32 213
|
+1 458
|
−5 449
|
−3 817
|
+12 254
|
−2 827
|
−9 072
|
−8 156
|
−18 749
|
−994
|
+4 199
|
−38 756
|
−39 152
|
−43 227
|
−40 356
|
−27 766
|
−18 497
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−32 593
|
+1 159
|
−6 368
|
−4 851
|
+10 842
|
−3 700
|
−10 405
|
−9 472
|
−19 735
|
−2 184
|
+948
|
−40 718
|
−41 274
|
−44 977
|
−42 159
|
−29 416
|
−19 438
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
2
|
2
|
2
|
3
|
3
|
4
|
4
|
4
|
4
|
—
|
—
|
3
|
3
|
3
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut D - DEA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 38 003 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 32 593 lei.
-
Este D - DEA SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, D - DEA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are D - DEA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea.
-
Când a fost înființată D - DEA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 ianuarie 2009.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către D - DEA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește D - DEA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.