CUI 25109560
LENOV CONSTRUCT SRL
LENOV CONSTRUCT SRL este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 107.2 mii lei (−49.6% față de 2024), o pierdere netă de 26.1 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
25109560
Nr. înregistrare
J12/304/2009
EUID
ROONRC.J12/304/2009
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
ALEEA PEANA, NR.9, SC.1, ET.2, AP.5
Data înregistrării
12-02-2009
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 30.08.2013
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
107 242
Rezultat net
−26 137
Capitaluri proprii
12 832
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
79
|
236
|
289
|
289
|
289
|
341
|
| Active circulante |
35 047
|
188 519
|
102 992
|
50 599
|
6 705
|
5 599
|
11 269
|
4 914
|
913
|
449
|
31
|
3 636
|
992
|
41
|
41
|
41
|
41
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
879
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
7 113
|
147 047
|
91 499
|
49 355
|
6 315
|
—
|
8 754
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
27 934
|
41 472
|
11 493
|
1 244
|
390
|
5 599
|
2 515
|
4 914
|
913
|
449
|
31
|
3 636
|
113
|
41
|
41
|
41
|
41
|
| Datorii |
22 215
|
29 052
|
23 292
|
39 678
|
101 828
|
99 412
|
79 614
|
49 954
|
49 025
|
60 032
|
46 164
|
37 507
|
13 538
|
3 325
|
3 325
|
3 327
|
2 298
|
| Capitaluri proprii |
12 832
|
159 467
|
79 700
|
10 921
|
−95 123
|
−93 813
|
−68 345
|
−45 040
|
−48 112
|
−59 583
|
−46 133
|
−33 792
|
−12 310
|
−2 995
|
−2 995
|
−2 997
|
−1 916
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
107 242
|
212 893
|
179 401
|
209 605
|
131 296
|
137 540
|
145 487
|
104 916
|
106 550
|
55 563
|
47 981
|
43 485
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Venituri totale |
107 242
|
212 893
|
179 401
|
209 605
|
131 296
|
137 540
|
145 487
|
104 916
|
106 550
|
55 563
|
47 981
|
43 485
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cheltuieli totale |
132 467
|
131 103
|
108 863
|
101 465
|
131 292
|
161 736
|
167 337
|
100 794
|
94 013
|
68 456
|
58 883
|
63 662
|
9 314
|
—
|
—
|
318
|
2 116
|
| Rezultat brut |
−25 225
|
+81 790
|
+70 538
|
+108 140
|
+4
|
−24 196
|
−21 850
|
+4 122
|
+12 537
|
−12 893
|
−10 902
|
−20 177
|
−9 314
|
0
|
0
|
−318
|
−2 116
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−26 137
|
+79 767
|
+68 779
|
+106 044
|
−1 310
|
−25 468
|
−23 305
|
+3 072
|
+11 471
|
−13 449
|
−12 341
|
−21 482
|
−9 314
|
0
|
0
|
−1 080
|
−2 116
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
3
|
3
|
4
|
4
|
4
|
4
|
6
|
5
|
9
|
5
|
—
|
—
|
—
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut LENOV CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 107 242 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 26 137 lei.
-
Este LENOV CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, LENOV CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are LENOV CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri.
-
Când a fost înființată LENOV CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 februarie 2009.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către LENOV CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește LENOV CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.