CUI 25165543
FERMAPIG SRL
FERMAPIG SRL este o firmă din Buzău, județul Buzău, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 0146 - Creşterea porcinelor. Firma este plătitoare de TVA din 2009 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 349.9 mii lei (−17.1% față de 2024), o pierdere netă de 61.8 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
25165543
Nr. înregistrare
J2009000180105
EUID
ROONRC.J2009000180105
Formă juridică
SRL
Județ
Buzău
Localitate
Buzău
Adresă
ŞOS. BRĂILEI, KM 7 (CORP C - CAMERA A)
Data înregistrării
20-02-2009
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 20.02.2009
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 24-02-2009
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
0146 - Creşterea porcinelorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
349 925
Rezultat net
−61 811
Capitaluri proprii
274 408
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0146 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 956 004
|
1 953 763
|
2 159 053
|
2 374 948
|
2 600 851
|
2 725 961
|
2 548 042
|
2 646 434
|
2 826 764
|
3 029 997
|
3 298 066
|
3 602 723
|
3 907 298
|
2 201 466
|
6 000
|
| Active circulante |
505 004
|
590 321
|
587 146
|
542 966
|
610 326
|
774 380
|
3 136 820
|
1 096 240
|
1 167 120
|
1 138 515
|
1 659 045
|
849 417
|
69 806
|
1 285 803
|
10 175
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
120 617
|
1 162 464
|
343 390
|
544 220
|
474 113
|
465 081
|
543 764
|
0
|
201 401
|
—
|
| Creanțe |
327 249
|
447 306
|
531 834
|
285 931
|
337 653
|
206 151
|
1 473 267
|
251 104
|
114 906
|
555 074
|
1 055 778
|
238 590
|
68 135
|
1 069 903
|
9 969
|
| Casa și conturi la bănci |
177 755
|
136 315
|
49 812
|
14 730
|
31 568
|
28 696
|
101 089
|
501 746
|
507 994
|
109 328
|
138 186
|
67 063
|
1 671
|
14 499
|
206
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Datorii |
1 928 170
|
1 795 966
|
1 814 347
|
2 023 487
|
2 090 318
|
2 232 207
|
4 382 150
|
2 907 157
|
3 008 805
|
3 255 478
|
4 260 378
|
3 437 840
|
2 288 925
|
1 031 947
|
82 750
|
| Venituri în avans |
258 430
|
411 900
|
565 371
|
718 841
|
872 311
|
1 025 781
|
1 179 251
|
1 332 721
|
1 473 402
|
1 614 083
|
1 767 554
|
1 921 024
|
2 074 493
|
2 293 582
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
274 408
|
336 218
|
366 481
|
175 586
|
248 548
|
242 353
|
123 461
|
−497 204
|
−488 323
|
−701 049
|
−1 070 821
|
−906 724
|
−386 314
|
161 740
|
−66 575
|
| Capital subscris vărsat |
453 000
|
453 000
|
453 000
|
453 000
|
453 000
|
453 000
|
453 000
|
453 000
|
453 000
|
453 000
|
453 000
|
453 000
|
453 000
|
453 000
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
349 925
|
422 352
|
454 263
|
347 699
|
456 538
|
5 014 299
|
5 293 442
|
4 580 359
|
4 914 204
|
3 923 799
|
4 044 337
|
1 053 608
|
0
|
0
|
—
|
| Venituri totale |
511 351
|
581 974
|
649 755
|
503 719
|
921 571
|
3 060 800
|
5 578 446
|
5 661 696
|
5 218 577
|
5 321 809
|
5 274 602
|
1 348 069
|
127 791
|
186
|
1
|
| Cheltuieli totale |
568 166
|
603 888
|
453 999
|
573 204
|
913 825
|
2 917 538
|
4 857 820
|
5 670 577
|
5 005 850
|
4 952 038
|
5 438 699
|
1 866 740
|
542 864
|
224 671
|
22 804
|
| Rezultat brut |
−56 815
|
−21 914
|
+195 756
|
−69 485
|
+7 746
|
+143 262
|
+720 626
|
−8 881
|
+212 727
|
+369 771
|
−164 097
|
−518 671
|
−415 073
|
−224 485
|
−22 803
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−61 811
|
−30 263
|
+190 895
|
−72 962
|
+6 195
|
+118 892
|
+620 665
|
−8 881
|
+212 727
|
+369 771
|
−164 097
|
−520 411
|
−418 672
|
−224 485
|
−24 453
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
3
|
3
|
2
|
1
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut FERMAPIG SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 349 925 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 61 811 lei.
-
Este FERMAPIG SRL plătitoare de TVA?
-
Da, FERMAPIG SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 24 februarie 2009.
-
Ce cod CAEN principal are FERMAPIG SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 0146 - Creşterea porcinelor.
-
Când a fost înființată FERMAPIG SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 februarie 2009.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către FERMAPIG SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește FERMAPIG SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.