CUI 25186775
GENESIS DEVELOPMENT S.R.L.
GENESIS DEVELOPMENT S.R.L. este o firmă din Sector 6, București, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2009. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 40.7 mil. lei (+13.6% față de 2024), un profit net de 2 mil. lei și 16 angajați.
Date de identificare
CUI
25186775
Nr. înregistrare
J2009002529407
EUID
ROONRC.J2009002529407
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 6
Adresă
Str. Preciziei, Nr. 24, C.P. 62204
Data înregistrării
25-02-2009
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 24.02.2009
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 26-02-2009
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
reprezentant administrator persoana juridica
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4942 - Servicii de mutare
-
6120 - Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
-
6492 - Alte activităţi de creditare
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
9130 - Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
40 707 047
Rezultat net
+1 985 996
Capitaluri proprii
13 555 332
Număr mediu de salariați
16
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
22 580 936
|
25 490 177
|
20 690 046
|
21 013 835
|
22 294 189
|
22 953 253
|
23 801 122
|
24 757 295
|
25 388 955
|
26 224 042
|
26 529 338
|
19 648 087
|
68 438 033
|
54 909 893
|
53 263 935
|
52 797 217
|
53 386 887
|
| Active circulante |
118 652 420
|
122 025 669
|
121 422 842
|
62 061 188
|
43 983 096
|
16 889 960
|
12 751 161
|
13 085 766
|
12 380 037
|
15 600 039
|
16 683 739
|
22 148 626
|
17 049 923
|
53 513 888
|
43 495 264
|
37 189 778
|
40 451 803
|
| Stocuri |
1 791 404
|
2 110 261
|
2 322 958
|
2 182 225
|
1 590 509
|
0
|
402 150
|
402 150
|
402 150
|
516 466
|
3 350 828
|
4 011 125
|
3 901 433
|
9 157 398
|
7 904 161
|
8 496 884
|
373 628
|
| Creanțe |
71 976 624
|
49 530 464
|
39 409 980
|
48 489 898
|
35 114 185
|
16 069 898
|
11 894 600
|
12 547 741
|
11 653 749
|
14 794 055
|
12 970 629
|
18 030 077
|
11 791 524
|
32 127 225
|
35 186 103
|
26 845 550
|
38 427 978
|
| Casa și conturi la bănci |
44 884 392
|
70 384 944
|
79 689 904
|
11 389 065
|
7 278 402
|
820 062
|
454 411
|
135 875
|
324 138
|
289 518
|
362 282
|
107 424
|
1 356 966
|
12 229 265
|
405 000
|
1 847 344
|
1 650 197
|
| Cheltuieli în avans |
71 903
|
134 764
|
63 454
|
76 367
|
59 078
|
56 829
|
8 199
|
3 881
|
1 839
|
2 519
|
3 879
|
0
|
1 836 633
|
3 197 980
|
9 064 142
|
4 612 779
|
5 176 548
|
| Datorii |
127 743 812
|
134 550 589
|
129 157 209
|
70 054 013
|
53 927 009
|
26 790 914
|
23 707 555
|
23 110 429
|
23 364 660
|
26 870 274
|
28 766 458
|
28 330 419
|
14 006 604
|
37 007 718
|
26 970 302
|
15 351 505
|
19 046 567
|
| Venituri în avans |
6 115
|
5 968
|
994
|
985
|
990
|
974
|
10 426
|
930
|
926
|
0
|
43 294
|
68 011
|
2 367 467
|
8 086 215
|
16 714 032
|
18 141 492
|
26 103 496
|
| Provizioane |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
13 555 332
|
13 094 053
|
13 018 139
|
13 096 392
|
12 408 364
|
13 108 154
|
12 842 501
|
14 735 583
|
14 405 245
|
14 956 326
|
14 407 204
|
13 398 283
|
70 950 518
|
66 527 828
|
62 139 007
|
61 106 777
|
53 865 175
|
| Capital subscris vărsat |
237 540
|
237 540
|
237 540
|
237 540
|
237 540
|
237 540
|
237 540
|
237 540
|
237 540
|
237 540
|
237 540
|
237 540
|
237 540
|
237 540
|
237 540
|
237 540
|
237 540
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
40 707 047
|
35 822 785
|
50 103 979
|
57 377 130
|
38 368 905
|
18 592 511
|
16 545 554
|
14 470 271
|
21 765 707
|
19 778 564
|
17 548 579
|
18 651 863
|
36 449 551
|
62 661 985
|
42 206 766
|
40 443 851
|
128 982 974
|
| Venituri totale |
44 446 761
|
37 897 972
|
50 906 083
|
58 199 165
|
39 175 237
|
18 938 944
|
16 920 597
|
14 742 538
|
22 606 223
|
19 994 829
|
18 486 301
|
18 988 752
|
46 488 792
|
64 394 117
|
44 944 579
|
45 605 896
|
129 338 300
|
| Cheltuieli totale |
42 093 182
|
36 046 591
|
49 209 932
|
56 395 504
|
38 162 571
|
18 632 405
|
15 402 291
|
10 979 613
|
19 334 950
|
16 337 713
|
16 168 107
|
18 484 530
|
38 966 397
|
61 517 765
|
43 558 355
|
37 078 260
|
101 606 161
|
| Rezultat brut |
+2 353 579
|
+1 851 381
|
+1 696 151
|
+1 803 661
|
+1 012 666
|
+306 539
|
+1 518 306
|
+3 762 925
|
+3 271 273
|
+3 657 116
|
+2 318 194
|
+504 222
|
+7 522 395
|
+2 876 352
|
+1 386 224
|
+8 527 636
|
+27 732 139
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 985 996
|
+1 524 717
|
+1 448 803
|
+1 527 056
|
+839 028
|
+265 653
|
+1 273 165
|
+3 166 247
|
+2 835 909
|
+3 060 766
|
+1 993 884
|
+381 217
|
+6 310 913
|
+2 484 573
|
+1 032 230
|
+7 132 127
|
+23 280 130
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
19
|
29
|
23
|
25
|
19
|
10
|
8
|
12
|
12
|
8
|
17
|
16
|
16
|
17
|
22
|
28
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut GENESIS DEVELOPMENT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 40 707 047 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 985 996 lei.
-
Este GENESIS DEVELOPMENT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, GENESIS DEVELOPMENT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 26 februarie 2009.
-
Ce cod CAEN principal are GENESIS DEVELOPMENT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată GENESIS DEVELOPMENT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 februarie 2009.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către GENESIS DEVELOPMENT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește GENESIS DEVELOPMENT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.