CUI 25228048
EMTA DEVELOPMENT SRL
EMTA DEVELOPMENT SRL este o firmă din Ştefăneştii de Jos, județul Ilfov, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 4321 - Lucrări de instalații electrice. Firma este plătitoare de TVA din 2009 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 975.3 mii lei (+83.6% față de 2024), un profit net de 324.8 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
25228048
Nr. înregistrare
J23/543/2009
EUID
ROONRC.J23/543/2009
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
Ştefăneştii de Jos
Adresă
STR. LINIA DE CENTURĂ, NR.50, VILA N31D1, PARTER, CAMERA 1, AP.002
Data înregistrării
04-03-2009
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.03.2009
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 06-03-2009
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4321 - Lucrări de instalații electriceSursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
975 288
Rezultat net
+324 814
Capitaluri proprii
333 414
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
252 554
|
284 841
|
321 152
|
361 052
|
401 834
|
22 851
|
134 397
|
137 847
|
255 063
|
263 861
|
272 895
|
648 413
|
300 903
|
556 973
|
584 722
|
573 905
|
30 447
|
| Active circulante |
5 650 307
|
5 203 840
|
6 737 235
|
6 001 717
|
5 184 094
|
4 581 406
|
3 968 267
|
3 569 337
|
3 131 508
|
2 925 259
|
2 190 248
|
1 853 140
|
2 585 253
|
2 172 494
|
1 873 695
|
1 745 627
|
816 149
|
| Stocuri |
315 100
|
263 976
|
397 844
|
267 904
|
276 373
|
265 258
|
88 942
|
88 941
|
10 808
|
45 383
|
4 800
|
50 992
|
137 345
|
91 945
|
0
|
54 440
|
189 074
|
| Creanțe |
5 199 825
|
4 818 112
|
6 261 307
|
3 613 572
|
3 159 419
|
3 022 835
|
2 847 640
|
2 695 497
|
2 642 731
|
2 640 961
|
2 130 962
|
1 790 341
|
2 429 036
|
2 079 598
|
1 852 880
|
1 685 835
|
625 591
|
| Casa și conturi la bănci |
135 382
|
121 752
|
78 084
|
2 120 241
|
1 748 302
|
1 293 313
|
1 031 685
|
784 899
|
477 969
|
238 915
|
54 486
|
11 807
|
18 872
|
951
|
20 815
|
5 352
|
1 484
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
1 311
|
281
|
28
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2 621
|
2 621
|
—
|
—
|
| Datorii |
5 569 447
|
4 072 027
|
4 677 677
|
4 419 084
|
3 974 374
|
3 182 046
|
2 931 083
|
2 899 991
|
2 914 471
|
3 448 122
|
3 329 191
|
3 391 778
|
3 877 215
|
3 230 508
|
2 803 874
|
2 353 771
|
843 107
|
| Capitaluri proprii |
333 414
|
1 416 654
|
2 380 710
|
1 944 996
|
1 611 835
|
1 422 239
|
1 171 581
|
807 193
|
472 100
|
−259 002
|
−866 048
|
−890 225
|
−991 059
|
−498 420
|
−342 836
|
−34 239
|
3 489
|
| Capital subscris vărsat |
8 600
|
8 600
|
8 600
|
8 600
|
8 600
|
8 600
|
8 600
|
8 400
|
8 400
|
8 400
|
8 400
|
8 400
|
8 400
|
8 400
|
8 400
|
8 400
|
8 400
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
975 288
|
531 137
|
725 215
|
1 307 178
|
901 900
|
1 284 250
|
1 199 407
|
1 247 856
|
1 558 171
|
1 497 280
|
818 859
|
645 352
|
266 374
|
521 587
|
887 911
|
1 145 386
|
504 841
|
| Venituri totale |
975 293
|
531 138
|
725 216
|
1 307 179
|
925 231
|
1 286 542
|
1 199 679
|
1 247 934
|
1 589 794
|
1 872 750
|
1 201 397
|
688 390
|
309 698
|
541 982
|
947 757
|
1 160 885
|
504 846
|
| Cheltuieli totale |
586 069
|
888 096
|
282 611
|
961 598
|
727 493
|
1 023 964
|
823 497
|
900 361
|
843 083
|
1 265 704
|
1 177 220
|
581 016
|
802 336
|
697 566
|
1 256 355
|
1 192 163
|
509 757
|
| Rezultat brut |
+389 224
|
−356 958
|
+442 605
|
+345 581
|
+197 738
|
+262 578
|
+376 182
|
+347 573
|
+746 711
|
+607 046
|
+24 177
|
+107 374
|
−492 638
|
−155 584
|
−308 598
|
−31 278
|
−4 911
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+324 814
|
−358 211
|
+435 715
|
+333 162
|
+189 596
|
+250 658
|
+364 187
|
+335 093
|
+731 102
|
+607 046
|
+24 177
|
+100 833
|
−492 638
|
−155 584
|
−308 598
|
−37 728
|
−4 911
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
2
|
2
|
4
|
8
|
7
|
9
|
12
|
16
|
9
|
10
|
9
|
9
|
8
|
5
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut EMTA DEVELOPMENT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 975 288 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 324 814 lei.
-
Este EMTA DEVELOPMENT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, EMTA DEVELOPMENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 martie 2009.
-
Ce cod CAEN principal are EMTA DEVELOPMENT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4321 - Lucrări de instalații electrice.
-
Când a fost înființată EMTA DEVELOPMENT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 martie 2009.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către EMTA DEVELOPMENT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește EMTA DEVELOPMENT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.