CUI 2527768
FAN COM SRL
FAN COM SRL este o firmă din Târgu Mureş, județul Mureș, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule. Firma este plătitoare de TVA din 1993, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1.5 mil. lei (+9.2% față de 2023), o pierdere netă de 270.7 mii lei și 4 angajați.
Date de identificare
CUI
2527768
Nr. înregistrare
J1992002107263
EUID
ROONRC.J1992002107263
Formă juridică
SRL
Județ
Mureș
Localitate
Târgu Mureş
Adresă
STR. IOSIF HODOŞ, NR.12, AP.13
Data înregistrării
14-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.12.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 450 132
Rezultat net
−270 725
Capitaluri proprii
131 999
Număr mediu de salariați
4
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
260 633
|
291 262
|
322 371
|
224 788
|
222 360
|
217 464
|
219 258
|
220 210
|
226 466
|
234 688
|
240 944
|
294 499
|
295 484
|
268 628
|
248 388
|
155 966
|
| Active circulante |
821 290
|
1 080 734
|
1 069 787
|
807 454
|
860 158
|
734 529
|
650 119
|
524 013
|
511 592
|
563 140
|
464 917
|
441 784
|
323 506
|
275 294
|
219 287
|
298 893
|
| Stocuri |
605 921
|
894 877
|
897 263
|
689 504
|
702 158
|
580 774
|
510 312
|
386 823
|
399 194
|
450 251
|
383 343
|
392 184
|
291 970
|
250 498
|
203 123
|
252 308
|
| Creanțe |
176 482
|
166 936
|
153 926
|
116 518
|
152 419
|
144 668
|
126 446
|
123 459
|
104 618
|
106 206
|
66 837
|
42 167
|
28 635
|
15 450
|
14 861
|
41 792
|
| Casa și conturi la bănci |
35 887
|
17 521
|
18 598
|
1 432
|
5 581
|
9 087
|
13 361
|
13 731
|
7 780
|
6 683
|
14 737
|
7 433
|
2 901
|
9 346
|
1 303
|
4 793
|
| Cheltuieli în avans |
10 155
|
18 492
|
29 328
|
39 724
|
50 709
|
61 331
|
72 688
|
55 011
|
63 149
|
71 091
|
79 166
|
—
|
234
|
234
|
—
|
14 513
|
| Datorii |
960 079
|
979 741
|
1 022 756
|
744 671
|
856 724
|
841 387
|
782 843
|
655 004
|
683 239
|
776 147
|
714 868
|
670 180
|
557 005
|
485 165
|
412 682
|
417 797
|
| Capitaluri proprii |
131 999
|
410 747
|
398 730
|
327 295
|
276 503
|
171 937
|
159 222
|
144 230
|
117 968
|
92 772
|
70 159
|
66 103
|
62 219
|
58 991
|
54 993
|
51 575
|
| Capital subscris vărsat |
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
1 450 132
|
1 328 464
|
1 029 903
|
1 101 223
|
979 862
|
1 123 835
|
912 630
|
1 010 834
|
1 113 994
|
976 472
|
752 031
|
818 789
|
870 491
|
853 937
|
1 015 895
|
1 164 134
|
| Venituri totale |
1 481 788
|
1 329 567
|
1 035 270
|
1 101 223
|
981 073
|
1 124 713
|
914 489
|
1 010 855
|
1 113 994
|
1 006 480
|
778 947
|
819 983
|
882 305
|
871 110
|
1 078 085
|
1 177 232
|
| Cheltuieli totale |
1 752 513
|
1 301 559
|
953 234
|
1 041 943
|
861 697
|
1 106 031
|
889 567
|
972 445
|
1 085 779
|
980 814
|
774 082
|
814 649
|
881 336
|
866 344
|
1 068 058
|
1 169 413
|
| Rezultat brut |
−270 725
|
+28 008
|
+82 036
|
+59 280
|
+119 376
|
+18 682
|
+24 922
|
+38 410
|
+28 215
|
+25 666
|
+4 865
|
+5 334
|
+969
|
+4 766
|
+10 027
|
+7 819
|
| Rezultat net |
Față de 2023
−270 725
|
+14 003
|
+71 437
|
+49 486
|
+110 196
|
+7 353
|
+15 785
|
+28 759
|
+24 122
|
+21 359
|
+4 057
|
+4 369
|
+667
|
+3 997
|
+3 577
|
+1 829
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
4
|
4
|
3
|
3
|
4
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
4
|
7
|
7
|
5
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut FAN COM SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 1 450 132 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 270 725 lei.
-
Este FAN COM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, FAN COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are FAN COM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule.
-
Când a fost înființată FAN COM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 iulie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către FAN COM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește FAN COM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.