CUI 25310481
DOCUSYS SRL
DOCUSYS SRL este o firmă din Oradea, județul Bihor, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 8219 - Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2018 a raportat o cifră de afaceri de 2.3 mii lei (+151.4% față de 2017), un profit net de 1.8 mii lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
25310481
Nr. înregistrare
J05/462/2009
EUID
ROONRC.J05/462/2009
Formă juridică
SRL
Județ
Bihor
Localitate
Oradea
Adresă
STR. CONSTANTIN TĂNASE, NR.29
Data înregistrării
19-03-2009
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 18.03.2009
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 06-11-2020
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
8219 - Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariatCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1812 - Alte activităţi de tipărire n.c.a.
-
1813 - Servicii pregătitoare pentru pretipărire
-
1814 - Legătorie şi servicii conexe
-
5811 - Activităţi de editare a cărţilor
-
5812 - Activităţi de editarea de ghiduri, compendii, liste de adrese şi similare
-
5813 - Activităţi de editare a ziarelor
-
5814 - Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor
-
5819 - Alte activităţi de editare
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6399 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a
-
7320 - Activităţi de studiere a pieţei şi de sondare a opiniei publice
-
7420 - Activităţi fotografice
-
7430 - Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi)
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
7810 - Activităţi ale agenţiilor de plasare a forţei de muncă
-
7830 - Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
-
8230 - Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor
-
8552 - Învăţământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
-
8559 - Alte forme de învăţământ n.c.a.
-
8560 - Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2018
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 300
Rezultat net
+1 826
Capitaluri proprii
27 154
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2018 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8219 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8219 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8219 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
645
|
645
|
645
|
1 467
|
3 883
|
6 709
|
9 534
|
| Active circulante |
27 154
|
25 328
|
25 205
|
40 513
|
38 683
|
30 811
|
78 904
|
67 330
|
36 872
|
24 019
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
9 270
|
—
|
—
|
| Creanțe |
7 328
|
7 357
|
7 240
|
26 940
|
26 966
|
26 959
|
26 992
|
19 635
|
20 112
|
20 099
|
| Casa și conturi la bănci |
19 826
|
17 971
|
17 965
|
13 573
|
11 717
|
3 852
|
51 912
|
38 425
|
16 760
|
3 920
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
663
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
0
|
0
|
0
|
7 260
|
7 576
|
8 468
|
41 051
|
29 054
|
24 822
|
22 753
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
822
|
3 883
|
6 709
|
9 534
|
| Capitaluri proprii |
27 154
|
25 328
|
25 205
|
33 898
|
31 752
|
22 988
|
39 161
|
38 276
|
12 050
|
1 266
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2017
2 300
|
915
|
6 685
|
4 426
|
10 087
|
8 720
|
89 629
|
43 755
|
39 674
|
21 010
|
| Venituri totale |
2 300
|
915
|
6 685
|
4 427
|
10 087
|
9 547
|
92 704
|
46 581
|
42 515
|
27 366
|
| Cheltuieli totale |
405
|
791
|
15 178
|
2 148
|
1 020
|
25 547
|
91 493
|
15 602
|
27 859
|
26 097
|
| Rezultat brut |
+1 895
|
+124
|
−8 493
|
+2 279
|
+9 067
|
−16 000
|
+1 211
|
+30 979
|
+14 656
|
+1 269
|
| Rezultat net |
Față de 2017
+1 826
|
+123
|
−8 693
|
+2 146
|
+8 764
|
−16 173
|
+885
|
+26 021
|
+10 784
|
+1 066
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
0
|
—
|
—
|
0
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2018 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DOCUSYS SRL în 2018?
-
Bilanțul pe 2018 arată o cifră de afaceri netă de 2 300 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 826 lei.
-
Este DOCUSYS SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, DOCUSYS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are DOCUSYS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 8219 - Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat.
-
Când a fost înființată DOCUSYS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 martie 2009.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2018 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DOCUSYS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DOCUSYS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.