CUI 25317005
EDU DEVELOPMENT SRL
EDU DEVELOPMENT SRL este o firmă din Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 8552 - Învăţământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.). Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 270.1 mii lei (+21.9% față de 2024), un profit net de 19.9 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
25317005
Nr. înregistrare
J2009000209387
EUID
ROONRC.J2009000209387
Formă juridică
SRL
Județ
Vâlcea
Localitate
Râmnicu Vâlcea
Adresă
STR. MAIOR V. POPESCU, NR.1, BL.P2, SC.A, AP.17
Data înregistrării
19-03-2009
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 19.03.2009
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
5911 - Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune
-
5912 - Activităţi post-producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune
-
6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7420 - Activități fotografice
-
7430 - Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi)
-
8551 - Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
-
8559 - Alte forme de învățământ n.c.a.
-
8569 - Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
-
9329 - Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
270 051
Rezultat net
+19 905
Capitaluri proprii
47 208
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8552 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8559 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8559 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8559 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8559 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8559 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8559 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8559 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8559 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8559 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8559 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8559 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8559 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8559 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8559 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8559 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8559 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
100 164
|
147 972
|
196 416
|
107 237
|
124 558
|
60 344
|
60 764
|
63 789
|
6 353
|
10 317
|
4 613
|
4 098
|
9 582
|
13 558
|
7 395
|
11 429
|
345
|
| Active circulante |
49 837
|
43 743
|
39 124
|
21 015
|
30 650
|
25 840
|
16 611
|
−3 292
|
7 601
|
13 095
|
21 982
|
23 767
|
21 128
|
14 677
|
18 126
|
6 974
|
467
|
| Stocuri |
17 265
|
17 265
|
16 284
|
10 477
|
—
|
14 988
|
4 634
|
—
|
—
|
—
|
15 076
|
20 450
|
19 881
|
14 557
|
15 000
|
—
|
—
|
| Creanțe |
8 171
|
2 962
|
6 163
|
179
|
24 680
|
1 370
|
—
|
—
|
1 000
|
232
|
—
|
—
|
2
|
—
|
1 667
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
24 401
|
23 516
|
16 677
|
10 359
|
5 970
|
9 482
|
11 977
|
−3 292
|
6 601
|
12 863
|
6 906
|
3 317
|
1 245
|
120
|
1 459
|
6 974
|
467
|
| Datorii |
102 793
|
109 413
|
165 857
|
64 379
|
109 822
|
70 649
|
77 047
|
42 438
|
7 075
|
21 495
|
16 951
|
20 710
|
13 065
|
8 175
|
3 442
|
13 275
|
4 726
|
| Capitaluri proprii |
47 208
|
82 302
|
69 683
|
63 873
|
45 386
|
15 535
|
328
|
18 059
|
6 879
|
1 917
|
9 644
|
7 155
|
17 645
|
20 060
|
22 079
|
5 128
|
−3 914
|
| Capital subscris vărsat |
25 000
|
25 000
|
25 000
|
25 000
|
25 000
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
270 051
|
221 598
|
224 408
|
190 340
|
136 973
|
91 090
|
73 305
|
86 161
|
118 055
|
142 677
|
76 443
|
49 366
|
64 175
|
56 354
|
58 570
|
41 949
|
20 460
|
| Venituri totale |
273 334
|
262 434
|
224 586
|
190 340
|
136 974
|
100 769
|
73 350
|
86 228
|
118 151
|
142 779
|
76 488
|
49 608
|
64 178
|
56 356
|
58 574
|
41 951
|
20 461
|
| Cheltuieli totale |
250 695
|
206 951
|
180 031
|
149 950
|
130 553
|
84 484
|
71 071
|
66 449
|
112 008
|
139 112
|
71 704
|
47 046
|
50 687
|
40 684
|
39 866
|
30 588
|
24 220
|
| Rezultat brut |
+22 639
|
+55 483
|
+44 555
|
+40 390
|
+6 421
|
+16 285
|
+2 279
|
+19 779
|
+6 143
|
+3 667
|
+4 784
|
+2 562
|
+13 491
|
+15 672
|
+18 708
|
+11 363
|
−3 759
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+19 905
|
+52 859
|
+42 310
|
+38 487
|
+5 051
|
+15 207
|
+79
|
+17 679
|
+4 962
|
+1 273
|
+2 489
|
+1 074
|
+11 566
|
+13 981
|
+16 951
|
+9 042
|
−4 114
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut EDU DEVELOPMENT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 270 051 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 19 905 lei.
-
Este EDU DEVELOPMENT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, EDU DEVELOPMENT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are EDU DEVELOPMENT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 8552 - Învăţământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.).
-
Când a fost înființată EDU DEVELOPMENT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 martie 2009.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către EDU DEVELOPMENT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește EDU DEVELOPMENT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.