CUI 25322311
GRADIENTIS SOFTWARE S.R.L.
GRADIENTIS SOFTWARE S.R.L. este o firmă din Petreşti, județul Ilfov, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 2009, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 18.4 mii lei (−70.9% față de 2024) și un profit net de 2 mii lei.
Date de identificare
CUI
25322311
Nr. înregistrare
J23/727/2009
EUID
ROONRC.J23/727/2009
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
Petreşti
Adresă
STR. ALEEA GARDENIA, NR.36
Data înregistrării
20-03-2009
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 20.03.2009
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 23-03-2009
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
7021 - Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
18 449
Rezultat net
+2 020
Capitaluri proprii
66 929
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
26
|
70
|
114
|
41
|
123
|
206
|
818
|
2 221
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
156
|
| Active circulante |
67 189
|
66 140
|
60 068
|
31 785
|
20 359
|
21 253
|
16 137
|
29 079
|
34 716
|
18 027
|
12 009
|
8 707
|
6 898
|
4 866
|
3 162
|
865
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
43
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
38 156
|
40 642
|
20 912
|
408
|
978
|
316
|
2 545
|
2 662
|
3 148
|
1 473
|
2 080
|
1 710
|
3 076
|
2 376
|
2 645
|
307
|
| Casa și conturi la bănci |
29 033
|
25 498
|
39 156
|
31 377
|
19 381
|
20 937
|
13 592
|
26 374
|
31 568
|
16 554
|
9 929
|
6 997
|
3 822
|
2 490
|
517
|
558
|
| Cheltuieli în avans |
143
|
—
|
269
|
162
|
—
|
60
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
183
|
226
|
231
|
171
|
—
|
| Datorii |
310
|
1 231
|
8 586
|
2 470
|
2 913
|
4 362
|
3 640
|
3 575
|
3 628
|
5 457
|
17 818
|
32 059
|
40 631
|
44 865
|
35 592
|
4 651
|
| Venituri în avans |
93
|
—
|
11 977
|
13 523
|
14 354
|
12 767
|
11 160
|
13 419
|
10 096
|
14 753
|
12 577
|
8 434
|
6 344
|
2 900
|
990
|
—
|
| Capitaluri proprii |
66 929
|
64 909
|
39 800
|
16 024
|
3 206
|
4 225
|
1 460
|
12 291
|
21 810
|
38
|
−18 386
|
−31 603
|
−39 851
|
−42 668
|
−33 249
|
−3 630
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
18 449
|
63 497
|
59 886
|
39 604
|
36 627
|
33 739
|
38 747
|
40 002
|
51 569
|
50 338
|
38 150
|
35 206
|
25 801
|
6 061
|
1 708
|
—
|
| Venituri totale |
18 449
|
63 497
|
59 891
|
39 637
|
36 655
|
33 798
|
38 790
|
39 975
|
51 600
|
50 364
|
38 152
|
35 207
|
25 844
|
6 076
|
1 771
|
42
|
| Cheltuieli totale |
15 396
|
34 259
|
12 638
|
22 688
|
32 590
|
28 884
|
36 319
|
26 813
|
28 281
|
30 430
|
23 790
|
25 903
|
22 290
|
15 494
|
20 308
|
3 872
|
| Rezultat brut |
+3 053
|
+29 238
|
+47 253
|
+16 949
|
+4 065
|
+4 914
|
+2 471
|
+13 162
|
+23 319
|
+19 934
|
+14 362
|
+9 304
|
+3 554
|
−9 418
|
−18 537
|
−3 830
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+2 020
|
+25 028
|
+39 560
|
+15 784
|
+2 966
|
+3 985
|
+1 220
|
+12 051
|
+21 771
|
+18 424
|
+13 217
|
+8 248
|
+2 817
|
−9 418
|
−18 537
|
−3 830
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut GRADIENTIS SOFTWARE S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 18 449 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 2 020 lei.
-
Este GRADIENTIS SOFTWARE S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, GRADIENTIS SOFTWARE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 23 martie 2009.
-
Ce cod CAEN principal are GRADIENTIS SOFTWARE S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată GRADIENTIS SOFTWARE S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 martie 2009.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către GRADIENTIS SOFTWARE S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește GRADIENTIS SOFTWARE S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.