CUI 25444734
COMPFIX SRL
COMPFIX SRL este o firmă din Sibiu, județul Sibiu, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 9511 - Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice. Firma este plătitoare de TVA din 2009. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 35.1 mii lei (−73.4% față de 2024) și o pierdere netă de 17.6 mii lei.
Date de identificare
CUI
25444734
Nr. înregistrare
J32/377/2009
EUID
ROONRC.J32/377/2009
Formă juridică
SRL
Județ
Sibiu
Localitate
Sibiu
Adresă
STR. HIPODROMULUI, NR.1, ET.3, AP.10
Data înregistrării
14-04-2009
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 13.04.2009
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 15-04-2009
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1813 - Servicii pregătitoare pentru pretipărire
-
1814 - Legătorie şi servicii conexe
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
7420 - Activităţi fotografice
-
7733 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
-
8559 - Alte forme de învăţământ n.c.a.
-
9329 - Alte activităţi recreative şi distractive n.c.a.
-
9521 - Repararea aparatelor electronice de uz casnic
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
35 125
Rezultat net
−17 611
Capitaluri proprii
−127 706
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
33 621
|
52 061
|
36 762
|
3 600
|
—
|
—
|
0
|
1 392
|
3 247
|
5 103
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Active circulante |
29 578
|
20 312
|
23 377
|
14 423
|
16 978
|
53 209
|
4 259
|
41 936
|
5 757
|
14 712
|
20 495
|
26 606
|
12 558
|
12 770
|
14 833
|
7 249
|
840
|
| Stocuri |
1 215
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
812
|
2 440
|
354
|
554
|
| Creanțe |
15 237
|
15 061
|
6 965
|
4 301
|
1 860
|
2 138
|
1 362
|
2 843
|
3 753
|
1 329
|
2 760
|
19
|
855
|
588
|
3 658
|
812
|
138
|
| Casa și conturi la bănci |
13 126
|
5 251
|
16 412
|
10 122
|
15 118
|
51 071
|
2 897
|
39 093
|
2 004
|
13 383
|
17 735
|
26 587
|
11 703
|
11 370
|
8 735
|
6 083
|
148
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Datorii |
190 905
|
182 569
|
187 993
|
159 593
|
183 940
|
224 245
|
238 441
|
220 139
|
141 219
|
139 174
|
111 964
|
110 526
|
106 392
|
92 109
|
58 962
|
26 825
|
1 605
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−127 706
|
−110 196
|
−127 854
|
−141 570
|
−166 962
|
−171 036
|
−234 182
|
−176 811
|
−132 215
|
−119 359
|
−91 469
|
−83 920
|
−93 834
|
−79 339
|
−44 129
|
−19 576
|
−765
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
35 125
|
132 194
|
107 696
|
70 783
|
95 522
|
274 242
|
77 637
|
85 743
|
89 192
|
76 908
|
86 923
|
73 284
|
46 767
|
44 681
|
51 872
|
31 669
|
—
|
| Venituri totale |
35 380
|
135 332
|
107 951
|
124 862
|
99 084
|
280 037
|
77 639
|
85 890
|
89 989
|
76 911
|
87 124
|
74 616
|
46 987
|
44 691
|
51 877
|
31 671
|
—
|
| Cheltuieli totale |
52 991
|
114 298
|
91 260
|
95 725
|
92 037
|
209 759
|
134 233
|
129 625
|
101 634
|
103 262
|
92 059
|
62 464
|
60 072
|
79 901
|
76 430
|
48 833
|
965
|
| Rezultat brut |
−17 611
|
+21 034
|
+16 691
|
+29 137
|
+7 047
|
+70 278
|
−56 594
|
−43 735
|
−11 645
|
−26 351
|
−4 935
|
+12 152
|
−13 085
|
−35 210
|
−24 553
|
−17 162
|
−965
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−17 611
|
+17 658
|
+13 717
|
+25 392
|
+4 074
|
+63 145
|
−57 370
|
−44 596
|
−12 856
|
−27 890
|
−7 549
|
+9 914
|
−14 495
|
−35 210
|
−24 553
|
−18 812
|
−965
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
0
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
4
|
2
|
2
|
2
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut COMPFIX SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 35 125 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 17 611 lei.
-
Este COMPFIX SRL plătitoare de TVA?
-
Da, COMPFIX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 aprilie 2009.
-
Ce cod CAEN principal are COMPFIX SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 9511 - Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice.
-
Când a fost înființată COMPFIX SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 aprilie 2009.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către COMPFIX SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește COMPFIX SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.