CUI 2548477
LOVSA SRL
LOVSA SRL este o firmă din Săliştea, județul Vâlcea, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 0220 - Exploatarea forestieră. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: În dizolvare sau insolvență, Inactivă fiscal. În 2019 a raportat o cifră de afaceri de 751.3 mii lei (−48.2% față de 2018), o pierdere netă de 369.6 mii lei și 11 angajați.
Date de identificare
CUI
2548477
Nr. înregistrare
J38/204/1992
EUID
ROONRC.J38/204/1992
Formă juridică
SRL
Județ
Vâlcea
Localitate
Săliştea
Adresă
COM. MALAIA, PUNCTUL ZAVOI
Data înregistrării
21-07-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 21.07.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 01-09-2021
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator judiciar
reprezentant al persoanei juridice
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
0220 - Exploatarea forestierăCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0129 - Cultivarea altor plante permanente
-
0210 - Silvicultură şi alte activităţi forestiere
-
0230 - Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
-
0240 - Activităţi de servicii anexe silviculturii
-
0312 - Pescuitul în ape dulci
-
0322 - Acvacultura în ape dulci
-
1610 - Tăierea şi rindeluirea lemnului
-
1910 - Fabricarea produselor de cocserie
-
2014 - Fabricarea altor produse chimice organice, de bază
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4638 - Comerţ cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv peşte, crustacee şi moluşte
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4723 - Comerţ cu amănuntul al peştelui, crustaceelor şi moluştelor, în magazine specializate
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
4782 - Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
4789 - Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5210 - Depozitări
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
5610 - Restaurante
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7739 - Activităţi de închirierea şi leasing cu alte maşini, echipamente şi bunuri tangibile n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2019
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
751 258
Rezultat net
−369 569
Capitaluri proprii
−308 281
Număr mediu de salariați
11
Sursa: MF bilanț 2019 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||
| Active imobilizate |
618 181
|
704 329
|
762 648
|
729 333
|
737 431
|
790 306
|
664 773
|
775 399
|
693 449
|
762 020
|
829 033
|
| Active circulante |
179 843
|
596 021
|
827 812
|
888 016
|
624 306
|
663 346
|
531 808
|
463 643
|
532 573
|
501 670
|
445 202
|
| Stocuri |
50 861
|
252 310
|
382 850
|
215 411
|
149 657
|
109 947
|
251 980
|
155 325
|
144 361
|
208 233
|
102 360
|
| Creanțe |
113 548
|
194 875
|
336 050
|
387 432
|
265 453
|
377 051
|
225 864
|
299 779
|
387 033
|
287 498
|
337 486
|
| Casa și conturi la bănci |
15 434
|
148 836
|
108 912
|
285 173
|
209 196
|
176 348
|
53 964
|
8 539
|
1 179
|
5 939
|
5 356
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
8 000
|
8 000
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
1 106 305
|
1 054 115
|
1 093 555
|
978 447
|
890 529
|
742 263
|
901 555
|
974 301
|
1 037 320
|
1 260 082
|
1 339 519
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−308 281
|
246 235
|
496 905
|
638 902
|
471 208
|
711 389
|
303 026
|
272 741
|
188 702
|
3 608
|
−65 284
|
| Capital subscris vărsat |
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2018
751 258
|
1 450 586
|
1 265 122
|
1 813 023
|
1 927 239
|
2 510 092
|
1 941 071
|
2 217 732
|
2 512 908
|
1 830 500
|
1 890 056
|
| Venituri totale |
721 960
|
1 453 598
|
1 270 900
|
1 819 780
|
1 931 641
|
2 552 188
|
1 953 942
|
2 243 145
|
2 540 257
|
1 870 936
|
1 938 943
|
| Cheltuieli totale |
1 083 965
|
1 689 762
|
1 404 928
|
1 604 937
|
1 918 397
|
2 069 492
|
1 899 814
|
2 141 908
|
2 321 205
|
1 793 052
|
2 002 194
|
| Rezultat brut |
−362 005
|
−236 164
|
−134 028
|
+214 843
|
+13 244
|
+482 696
|
+54 128
|
+101 237
|
+219 052
|
+77 884
|
−63 251
|
| Rezultat net |
Față de 2018
−369 569
|
−250 670
|
−141 997
|
+177 514
|
+9 820
|
+408 363
|
+30 285
|
+84 038
|
+185 094
|
+68 892
|
−76 324
|
| Alte date | |||||||||||
| Număr mediu de salariați |
11
|
—
|
10
|
17
|
24
|
25
|
20
|
25
|
26
|
23
|
30
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2019 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut LOVSA SRL în 2019?
-
Bilanțul pe 2019 arată o cifră de afaceri netă de 751 258 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 369 569 lei.
-
Este LOVSA SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, LOVSA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are LOVSA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 0220 - Exploatarea forestieră.
-
Când a fost înființată LOVSA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 februarie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2019 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către LOVSA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește LOVSA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.