CUI 2552702
DAMILA SRL
DAMILA SRL este o firmă din Botorani, județul Vâlcea, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 660.6 mil. lei (+7.3% față de 2024), un profit net de 4.5 mil. lei și 397 de angajați.
Date de identificare
CUI
2552702
Nr. înregistrare
J1992000538382
EUID
ROONRC.J1992000538382
Formă juridică
SRL
Județ
Vâlcea
Localitate
Botorani
Adresă
COM. MACIUCA
Data înregistrării
16-07-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 16.07.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1624 - Fabricarea ambalajelor din lemn
-
2420 - Producţia de tuburi, ţevi, profile tubulare şi accesorii pentru acestea, din oţel
-
2431 - Tragere la rece a barelor
-
2433 - Producţia de profile obţinute la rece
-
2434 - Trefilarea firelor la rece
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
2540 - Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
-
2593 - Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
-
2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
-
3512 - Producţia de energie electrică din resurse regenerabile
-
3515 - Comercializarea energiei electrice
-
3516 - Depozitarea energiei electrice
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
-
4622 - Comerţ cu ridicata al florilor şi al plantelor
-
4641 - Comerţ cu ridicata al produselor textile
-
4642 - Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4644 - Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, şi produse de întreţinere
-
4645 - Comerţ cu ridicata al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii
-
4661 - Comerţ cu ridicata al maşinilor agricole, echipamentelor şi furniturilor
-
4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte
-
4681 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate
-
4682 - Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4685 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice
-
4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4689 - Comerţ cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4753 - Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și al altor acoperitoare de podea
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4761 - Comerț cu amănuntul al cărților
-
4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
-
4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
-
4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
-
4769 - Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
-
4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea
-
4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
5225 - Activități de servicii logistice pentru transporturi
-
5226 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
7010 - Activităţi ale direcţiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
660 612 849
Rezultat net
+4 511 473
Capitaluri proprii
71 210 550
Număr mediu de salariați
397
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4683 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
101 114 260
|
98 797 612
|
104 891 434
|
95 976 273
|
61 003 941
|
61 498 956
|
55 439 459
|
52 303 925
|
48 142 117
|
50 329 341
|
47 979 651
|
45 225 104
|
44 707 760
|
45 096 947
|
37 598 104
|
38 151 288
|
| Active circulante |
223 931 706
|
208 431 930
|
180 678 678
|
152 323 718
|
66 579 751
|
64 958 795
|
63 214 064
|
67 429 052
|
61 081 481
|
64 419 450
|
71 163 098
|
73 010 239
|
75 084 182
|
74 520 100
|
72 352 734
|
60 312 018
|
| Stocuri |
136 533 183
|
132 608 085
|
109 819 736
|
86 598 067
|
40 287 238
|
35 572 654
|
33 381 917
|
36 264 935
|
31 995 920
|
26 829 095
|
40 082 521
|
38 987 274
|
36 410 887
|
34 489 383
|
37 851 631
|
32 402 295
|
| Creanțe |
83 782 802
|
73 431 535
|
67 041 142
|
54 812 045
|
25 012 303
|
27 478 068
|
26 997 080
|
29 892 371
|
19 707 309
|
27 087 685
|
19 506 306
|
22 969 563
|
28 078 937
|
28 613 874
|
24 531 323
|
20 222 646
|
| Casa și conturi la bănci |
3 083 870
|
1 756 301
|
2 977 717
|
10 474 180
|
872 352
|
1 416 404
|
864 586
|
1 271 746
|
9 378 252
|
10 382 360
|
11 453 961
|
11 053 402
|
10 594 358
|
11 416 843
|
9 969 780
|
7 687 077
|
| Cheltuieli în avans |
30 635
|
24 313
|
—
|
49 929
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
955 445
|
1 279 342
|
955 445
|
5 393
|
257
|
—
|
| Datorii |
253 866 051
|
234 718 981
|
215 690 408
|
178 934 360
|
91 342 163
|
95 149 984
|
89 052 067
|
89 838 387
|
79 417 215
|
84 443 289
|
88 940 903
|
86 952 304
|
87 776 663
|
85 888 536
|
80 114 578
|
72 440 055
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
446 817
|
941 965
|
973 494
|
2 521 046
|
42 902
|
10 828
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
600 000
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
71 210 550
|
72 534 874
|
69 879 704
|
68 815 560
|
36 241 529
|
31 307 767
|
29 601 456
|
29 894 590
|
29 806 383
|
30 305 502
|
30 710 474
|
31 620 416
|
31 997 230
|
31 212 858
|
29 793 615
|
26 012 423
|
| Capital subscris vărsat |
3 200 000
|
3 200 000
|
3 200 000
|
3 200 000
|
3 200 000
|
3 000 000
|
2 800 000
|
2 800 000
|
2 300 000
|
2 300 000
|
2 300 000
|
2 300 000
|
2 300 000
|
2 300 000
|
2 000 000
|
2 000 000
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
660 612 849
|
615 501 412
|
617 577 660
|
644 153 176
|
301 910 943
|
283 071 361
|
267 472 684
|
230 745 448
|
178 183 553
|
204 649 507
|
228 158 884
|
213 477 413
|
216 169 916
|
261 972 839
|
236 385 913
|
257 322 330
|
| Venituri totale |
664 767 761
|
618 444 948
|
619 883 103
|
650 922 717
|
304 603 930
|
284 423 372
|
268 426 062
|
232 368 230
|
178 694 857
|
206 444 151
|
227 206 969
|
218 987 046
|
221 661 880
|
269 083 983
|
241 005 476
|
263 813 107
|
| Cheltuieli totale |
655 214 618
|
610 215 906
|
615 779 812
|
638 086 320
|
298 548 746
|
281 469 106
|
266 086 593
|
230 202 684
|
176 810 650
|
204 364 960
|
226 346 698
|
217 114 272
|
220 322 306
|
267 508 690
|
235 675 097
|
260 750 009
|
| Rezultat brut |
+9 553 143
|
+8 229 042
|
+4 103 291
|
+12 836 397
|
+6 055 184
|
+2 954 266
|
+2 339 469
|
+2 165 546
|
+1 884 207
|
+2 079 191
|
+860 271
|
+1 872 774
|
+1 339 574
|
+1 575 293
|
+5 330 379
|
+3 063 098
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+4 511 473
|
+3 561 073
|
+3 527 567
|
+11 628 115
|
+5 291 062
|
+2 506 311
|
+1 986 638
|
+1 786 434
|
+1 564 049
|
+1 749 272
|
+654 243
|
+1 515 154
|
+1 084 372
|
+1 296 950
|
+4 445 125
|
+2 516 843
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
374
|
364
|
362
|
298
|
296
|
308
|
271
|
217
|
207
|
222
|
230
|
232
|
243
|
239
|
220
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DAMILA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 660 612 849 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 4 511 473 lei.
-
Este DAMILA SRL plătitoare de TVA?
-
Da, DAMILA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are DAMILA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare.
-
Când a fost înființată DAMILA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 aprilie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DAMILA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DAMILA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.