CUI 255551
ENY IMPORT EXPORT SRL
ENY IMPORT EXPORT SRL este o firmă din Aghireşu, județul Cluj, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 210.9 mii lei (+3.5% față de 2024), o pierdere netă de 27.2 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
255551
Nr. înregistrare
J1992003370121
EUID
ROONRC.J1992003370121
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Aghireşu
Adresă
SAT INUCU STR. PRINCIPALA, NR.26
Data înregistrării
27-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
-
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
210 948
Rezultat net
−27 192
Capitaluri proprii
−177 035
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4724 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active circulante |
5 642
|
12 768
|
19 221
|
27 853
|
27 044
|
14 400
|
5 253
|
7 006
|
7 295
|
5 281
|
11 895
|
16 907
|
23 924
|
26 379
|
26 510
|
24 927
|
24 370
|
| Stocuri |
2 666
|
9 400
|
19 112
|
27 737
|
27 031
|
13 974
|
5 217
|
6 995
|
5 209
|
5 028
|
8 613
|
15 137
|
22 805
|
26 361
|
26 320
|
24 531
|
23 929
|
| Creanțe |
2 907
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 240
|
—
|
—
|
1
|
1
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
69
|
3 368
|
109
|
116
|
13
|
426
|
36
|
11
|
2 086
|
253
|
3 282
|
530
|
1 119
|
18
|
189
|
395
|
441
|
| Datorii |
182 677
|
162 611
|
145 872
|
135 833
|
115 996
|
87 119
|
60 957
|
45 492
|
31 090
|
16 817
|
15 366
|
14 901
|
22 058
|
24 563
|
25 022
|
20 354
|
12 995
|
| Capitaluri proprii |
−177 035
|
−149 843
|
−126 651
|
−107 980
|
−88 952
|
−72 719
|
−55 704
|
−38 486
|
−23 795
|
−11 536
|
−3 471
|
2 006
|
1 866
|
1 816
|
1 488
|
4 573
|
11 375
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
210 948
|
203 804
|
205 118
|
176 914
|
167 412
|
175 947
|
144 875
|
134 912
|
128 458
|
99 483
|
124 817
|
131 134
|
120 522
|
120 345
|
109 300
|
106 370
|
125 573
|
| Venituri totale |
210 948
|
203 804
|
205 118
|
176 914
|
167 412
|
175 947
|
144 875
|
134 912
|
128 458
|
99 483
|
124 817
|
131 134
|
120 522
|
120 345
|
109 319
|
106 370
|
125 574
|
| Cheltuieli totale |
236 031
|
224 957
|
221 737
|
194 173
|
181 972
|
191 202
|
160 644
|
148 254
|
139 430
|
105 560
|
126 550
|
127 059
|
117 094
|
119 955
|
112 403
|
109 877
|
128 472
|
| Rezultat brut |
−25 083
|
−21 153
|
−16 619
|
−17 259
|
−14 560
|
−15 255
|
−15 769
|
−13 342
|
−10 972
|
−6 077
|
−1 733
|
+4 075
|
+3 428
|
+390
|
−3 084
|
−3 507
|
−2 898
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−27 192
|
−23 191
|
−18 671
|
−19 028
|
−16 234
|
−17 015
|
−17 218
|
−14 691
|
−12 258
|
−8 065
|
−5 478
|
+141
|
+50
|
+327
|
−3 084
|
−6 802
|
−5 765
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ENY IMPORT EXPORT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 210 948 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 27 192 lei.
-
Este ENY IMPORT EXPORT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, ENY IMPORT EXPORT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ENY IMPORT EXPORT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată ENY IMPORT EXPORT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 iulie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ENY IMPORT EXPORT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ENY IMPORT EXPORT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.