CUI 25605008
SQUARE NETWORK SRL
SQUARE NETWORK SRL este o firmă din Sector 1, București, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse. Firma este plătitoare de TVA din 2009 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 12 mil. lei (−16.0% față de 2024), un profit net de 486.2 mii lei și 22 de angajați.
Date de identificare
CUI
25605008
Nr. înregistrare
J2009006263406
EUID
ROONRC.J2009006263406
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
STR AV. POPIŞTEANU, NR.54B, BL.T1, ET.2, AP.22
Data înregistrării
27-05-2009
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.05.2009
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 29-05-2009
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverseCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4652 - Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4741 - Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-lui în magazine specializate
-
4742 - Comerţ cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicaţii în magazine specializate
-
4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
-
4764 - Comerţ cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate
-
4765 - Comerţ cu amănuntul al jocurilor şi jucăriilor, în magazine specializate
-
4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
5320 - Alte activităţi poştale şi de curier
-
6010 - Activităţi de difuzare a programelor de radio
-
6020 - Activităţi de difuzare a programelor de televiziune
-
6110 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu
-
6120 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele fără cablu (exclusiv prin satelit)
-
6130 - Activităţi de telecomunicaţii prin satelit
-
6190 - Alte activităţi de telecomunicaţii
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
9512 - Repararea echipamentelor de comunicaţii
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
12 045 950
Rezultat net
+486 159
Capitaluri proprii
6 095 538
Număr mediu de salariați
22
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 675 139
|
2 996 375
|
4 042 602
|
4 444 894
|
3 434 461
|
1 697 845
|
2 682 043
|
2 233 093
|
2 488 700
|
1 769 222
|
1 285 794
|
206 382
|
350 031
|
361 646
|
154 237
|
121 402
|
86 299
|
| Active circulante |
11 368 393
|
14 697 597
|
13 685 844
|
12 261 145
|
6 906 782
|
6 583 067
|
5 467 825
|
5 138 935
|
3 644 766
|
3 439 170
|
3 589 204
|
3 334 745
|
2 429 711
|
2 013 480
|
1 245 448
|
1 154 255
|
1 070 323
|
| Stocuri |
8 138 697
|
8 391 274
|
7 673 886
|
7 342 795
|
5 768 826
|
5 861 641
|
4 216 021
|
4 070 855
|
3 348 020
|
2 893 761
|
2 939 715
|
2 688 335
|
1 644 344
|
1 478 069
|
1 027 156
|
952 741
|
988 284
|
| Creanțe |
3 105 736
|
6 043 913
|
5 619 392
|
4 800 883
|
1 010 308
|
549 988
|
1 029 949
|
1 004 308
|
182 825
|
440 823
|
623 833
|
502 406
|
671 153
|
206 831
|
140 191
|
90 725
|
5 261
|
| Casa și conturi la bănci |
123 960
|
262 410
|
392 566
|
117 467
|
127 648
|
171 438
|
221 855
|
63 772
|
113 921
|
104 586
|
25 656
|
144 004
|
114 214
|
328 580
|
78 101
|
110 789
|
76 778
|
| Cheltuieli în avans |
1 819
|
6 969
|
24 112
|
83 557
|
43 902
|
40 775
|
41 067
|
46 545
|
27 577
|
21 651
|
32 968
|
22 731
|
24 400
|
17 627
|
7 997
|
7 412
|
19 589
|
| Datorii |
7 908 625
|
11 867 589
|
11 807 074
|
12 032 522
|
6 709 604
|
4 888 758
|
4 628 724
|
4 174 680
|
4 243 721
|
4 308 568
|
4 219 754
|
2 296 135
|
1 801 722
|
1 058 708
|
1 043 961
|
1 015 402
|
849 004
|
| Venituri în avans |
41 188
|
80 938
|
120 688
|
99 875
|
10 313
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
6 095 538
|
5 752 414
|
5 824 796
|
4 657 199
|
3 665 228
|
3 432 929
|
3 562 211
|
3 243 893
|
1 917 322
|
921 475
|
688 212
|
1 267 723
|
1 002 420
|
1 334 045
|
363 721
|
267 667
|
327 207
|
| Capital subscris vărsat |
1 020
|
1 020
|
1 020
|
1 020
|
1 020
|
1 020
|
1 020
|
1 020
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
12 045 950
|
14 338 431
|
16 802 410
|
17 950 872
|
17 059 180
|
12 236 188
|
13 986 065
|
11 642 202
|
9 589 625
|
9 863 250
|
8 352 853
|
7 108 854
|
7 716 883
|
7 920 812
|
6 432 450
|
4 934 697
|
1 946 553
|
| Venituri totale |
12 990 075
|
15 425 392
|
16 983 138
|
18 920 888
|
17 147 767
|
12 799 607
|
14 091 607
|
11 961 428
|
9 779 008
|
10 333 925
|
8 536 087
|
7 284 680
|
7 792 008
|
8 021 446
|
6 523 507
|
4 966 912
|
1 952 123
|
| Cheltuieli totale |
12 378 167
|
14 562 362
|
15 362 901
|
17 057 827
|
16 533 039
|
12 636 173
|
13 480 228
|
10 180 398
|
8 556 952
|
9 944 374
|
8 778 238
|
6 868 102
|
7 853 496
|
6 749 794
|
6 404 021
|
5 020 163
|
1 562 784
|
| Rezultat brut |
+611 908
|
+863 030
|
+1 620 237
|
+1 863 061
|
+614 728
|
+163 434
|
+611 379
|
+1 781 030
|
+1 222 056
|
+389 551
|
−242 151
|
+416 578
|
−61 488
|
+1 271 652
|
+119 486
|
−53 251
|
+389 339
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+486 159
|
+714 915
|
+1 361 626
|
+1 505 056
|
+454 248
|
+84 541
|
+465 289
|
+1 486 571
|
+995 847
|
+233 263
|
−281 723
|
+297 808
|
−62 000
|
+1 069 625
|
+96 055
|
−59 701
|
+326 207
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
26
|
23
|
24
|
25
|
24
|
26
|
23
|
21
|
19
|
14
|
10
|
12
|
14
|
12
|
10
|
7
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SQUARE NETWORK SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 12 045 950 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 486 159 lei.
-
Este SQUARE NETWORK SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SQUARE NETWORK SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 29 mai 2009.
-
Ce cod CAEN principal are SQUARE NETWORK SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse.
-
Când a fost înființată SQUARE NETWORK SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 mai 2009.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SQUARE NETWORK SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SQUARE NETWORK SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.