CUI 2563663
PLAI SRL
PLAI SRL este o firmă din Loc. Vicovu de Sus Orş. Vicovu de Sus, județul Suceava, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 5211. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: În dizolvare sau insolvență, Inactivă fiscal. În 2016 a raportat o cifră de afaceri de 20 mii lei (−29.8% față de 2015), o pierdere netă de 11.9 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
2563663
Nr. înregistrare
J33/1595/1992
EUID
ROONRC.J33/1595/1992
Formă juridică
SRL
Județ
Suceava
Localitate
Loc. Vicovu de Sus Orş. Vicovu de Sus
Adresă
ORAS VICOVU DE SUS, NR.1319
Data înregistrării
15-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 15.12.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 23-02-2018
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
5211
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2016
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
20 039
Rezultat net
−11 881
Capitaluri proprii
−88 367
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2016 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||
| Active imobilizate |
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
—
|
6 734
|
3 027
|
2 036
|
8 007
|
9 379
|
2 928
|
5 475
|
| Stocuri |
—
|
6 308
|
1 896
|
488
|
7 841
|
8 197
|
2 788
|
5 413
|
| Creanțe |
—
|
94
|
327
|
400
|
2
|
553
|
2
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
—
|
332
|
804
|
1 148
|
164
|
629
|
138
|
62
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
88 367
|
83 220
|
67 779
|
56 993
|
54 266
|
51 467
|
37 322
|
31 637
|
| Venituri în avans |
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−88 367
|
−76 486
|
−64 752
|
−54 957
|
−46 259
|
−42 088
|
−34 394
|
−26 162
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2015
20 039
|
28 544
|
34 837
|
28 278
|
40 143
|
18 512
|
21 085
|
22 449
|
| Venituri totale |
20 039
|
28 544
|
34 837
|
28 278
|
40 143
|
18 512
|
21 085
|
22 449
|
| Cheltuieli totale |
31 449
|
39 421
|
43 588
|
36 252
|
44 314
|
26 206
|
27 667
|
29 401
|
| Rezultat brut |
−11 410
|
−10 877
|
−8 751
|
−7 974
|
−4 171
|
−7 694
|
−6 582
|
−6 952
|
| Rezultat net |
Față de 2015
−11 881
|
−11 734
|
−9 795
|
−8 698
|
−4 171
|
−7 694
|
−8 232
|
−8 831
|
| Alte date | ||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2015
|
1
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2016 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PLAI SRL în 2016?
-
Bilanțul pe 2016 arată o cifră de afaceri netă de 20 039 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 11 881 lei.
-
Este PLAI SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, PLAI SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are PLAI SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5211.
-
Când a fost înființată PLAI SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 septembrie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2016 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PLAI SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PLAI SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.