CUI 25660657
VIOVAL CONSTRUCT SRL
VIOVAL CONSTRUCT SRL este o firmă din Orş. Zimnicea, județul Teleorman, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.2 mii lei (−96.9% față de 2024) și o pierdere netă de 246 lei.
Date de identificare
CUI
25660657
Nr. înregistrare
J2009000339347
EUID
ROONRC.J2009000339347
Formă juridică
SRL
Județ
Teleorman
Localitate
Orş. Zimnicea
Adresă
STR. REPUBLICII, NR.35
Data înregistrării
12-06-2009
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 11.06.2009
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2224 - Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
-
2320 - Fabricarea de produse refractare
-
2332 - Fabricarea cărămizilor, țiglelor și altor produse pentru construcții, din argilă arsă
-
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcții
-
2362 - Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
-
2363 - Fabricarea betonului
-
2364 - Fabricarea mortarului
-
2366 - Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
-
2370 - Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne
-
4723 - Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
-
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor
-
4726 - Comerţ cu amănuntul al produselor din tutun
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
5611 - Restaurante
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 179
Rezultat net
−246
Capitaluri proprii
−44 092
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||
| Active circulante |
2 602
|
1 422
|
214
|
214
|
214
|
214
|
214
|
214
|
214
|
214
|
274
|
274
|
| Creanțe |
2 336
|
1 156
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
266
|
266
|
214
|
214
|
214
|
214
|
214
|
214
|
214
|
214
|
274
|
274
|
| Datorii |
46 694
|
45 268
|
2 100
|
2 100
|
2 100
|
2 100
|
2 100
|
2 100
|
2 100
|
2 100
|
2 160
|
510
|
| Capitaluri proprii |
−44 092
|
−43 846
|
−1 886
|
−1 886
|
−1 886
|
−1 886
|
−1 886
|
−1 886
|
−1 886
|
−1 886
|
−1 886
|
−236
|
| Capital subscris vărsat |
—
|
—
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 179
|
37 533
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
1 720
|
| Venituri totale |
1 179
|
37 533
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
1 720
|
| Cheltuieli totale |
1 413
|
81 004
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
2 156
|
| Rezultat brut |
−234
|
−43 471
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
−436
|
| Rezultat net |
Față de 2024
|
−43 846
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
−1 650
|
−436
|
| Alte date | ||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut VIOVAL CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 179 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 246 lei.
-
Este VIOVAL CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, VIOVAL CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are VIOVAL CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată VIOVAL CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 iunie 2009.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către VIOVAL CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește VIOVAL CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.