CUI 25698309
DESEB CONSTRUCT S.R.L.
DESEB CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Călăraşi, județul Călărași, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1.2 mii lei (−98.9% față de 2023), o pierdere netă de 99 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
25698309
Nr. înregistrare
J51/276/2009
EUID
ROONRC.J51/276/2009
Formă juridică
SRL
Județ
Călărași
Localitate
Călăraşi
Adresă
STR. PESCĂRUŞI, NR.183
Data înregistrării
23-06-2009
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 22.06.2009
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator judiciar provizoriu
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
4782 - Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5610 - Restaurante
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 174
Rezultat net
−99 015
Capitaluri proprii
−190 329
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4677 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4677 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4677 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4677 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4677 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4677 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4677 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
6 000
|
6 000
|
6 000
|
9 125
|
25 271
|
77 193
|
125 831
|
66 158
|
59 000
|
92 275
|
73 353
|
53 874
|
44 360
|
6 000
|
6 000
|
—
|
| Active circulante |
117 332
|
229 482
|
200 097
|
192 200
|
184 368
|
168 070
|
574 527
|
171 686
|
121 340
|
374 261
|
567 267
|
240 261
|
213 748
|
86 097
|
30 191
|
18 647
|
| Stocuri |
90 542
|
143 701
|
163 210
|
146 731
|
124 998
|
118 684
|
139 931
|
48 310
|
7 848
|
162 965
|
462 957
|
197 543
|
188 511
|
70 119
|
13 690
|
2 142
|
| Creanțe |
38 752
|
39 566
|
35 796
|
39 006
|
74 234
|
68 265
|
371 597
|
76 289
|
113 264
|
208 893
|
70 739
|
42 505
|
17 866
|
15 471
|
15 630
|
15 000
|
| Casa și conturi la bănci |
−11 962
|
46 215
|
1 091
|
6 463
|
−14 864
|
−18 879
|
62 999
|
47 087
|
228
|
2 403
|
33 571
|
213
|
7 371
|
507
|
871
|
1 505
|
| Datorii |
313 661
|
326 797
|
244 657
|
364 237
|
296 371
|
290 024
|
303 391
|
314 453
|
493 008
|
560 535
|
604 159
|
317 762
|
368 634
|
91 912
|
37 015
|
1 477
|
| Capitaluri proprii |
−190 329
|
−91 315
|
−38 560
|
−162 912
|
−86 732
|
−44 761
|
396 967
|
−76 609
|
−312 668
|
−93 999
|
36 461
|
−23 627
|
−110 526
|
185
|
−824
|
17 170
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
1 174
|
104 119
|
142 939
|
135 371
|
263 597
|
538 871
|
1 651 767
|
722 252
|
374 082
|
1 015 151
|
964 917
|
565 330
|
487 445
|
107 768
|
9 101
|
21 923
|
| Venituri totale |
1 174
|
104 119
|
311 839
|
139 573
|
263 597
|
566 554
|
1 651 767
|
728 104
|
425 166
|
1 015 491
|
965 471
|
565 522
|
487 482
|
107 794
|
9 101
|
21 923
|
| Cheltuieli totale |
100 189
|
155 869
|
176 923
|
214 917
|
303 519
|
716 181
|
1 161 673
|
485 122
|
643 836
|
1 168 802
|
889 964
|
477 529
|
597 392
|
106 786
|
25 445
|
1 721
|
| Rezultat brut |
−99 015
|
−51 750
|
+134 916
|
−75 344
|
−39 922
|
−149 627
|
+490 094
|
+242 982
|
−218 670
|
−153 311
|
+75 507
|
+87 993
|
−109 910
|
+1 008
|
−16 344
|
+20 202
|
| Rezultat net |
Față de 2023
−99 015
|
−52 755
|
+124 352
|
−76 180
|
−42 179
|
−154 636
|
+473 576
|
+235 687
|
−218 670
|
−153 311
|
+60 280
|
+86 900
|
−110 711
|
+1 008
|
−17 994
|
+16 970
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
2
|
2
|
1
|
2
|
5
|
4
|
3
|
3
|
5
|
5
|
3
|
8
|
3
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DESEB CONSTRUCT S.R.L. în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 1 174 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 99 015 lei.
-
Este DESEB CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, DESEB CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are DESEB CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată DESEB CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 iunie 2009.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DESEB CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DESEB CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.