CUI 2571348
B.T.A SRL
B.T.A SRL este o firmă din Braşov, județul Brașov, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Activitate suspendată, Inactivă fiscal. În 2023 a raportat o cifră de afaceri de 32.1 mii lei (+286.7% față de 2022), o pierdere netă de 1.8 mii lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
2571348
Nr. înregistrare
J08/447/1992
EUID
ROONRC.J08/447/1992
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Braşov
Adresă
STR. AUREL VLAICU, NR.27
Data înregistrării
17-12-1992
Stare înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 20.12.2023
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 05-01-2024
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2023
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
32 052
Rezultat net
−1 837
Capitaluri proprii
10 684
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
10 890
|
13 301
|
3 408
|
692
|
77 733
|
149 444
|
172 861
|
143 824
|
160 375
|
133 229
|
124 555
|
160 994
|
211 532
|
196 779
|
204 219
|
| Active circulante |
13 545
|
52 511
|
24 810
|
772 836
|
257 656
|
317 396
|
348 286
|
377 863
|
466 672
|
593 683
|
669 737
|
695 867
|
748 700
|
822 920
|
715 788
|
| Stocuri |
6 726
|
36 318
|
14 213
|
122 958
|
195 236
|
218 752
|
233 425
|
245 505
|
244 761
|
334 483
|
342 362
|
376 467
|
369 893
|
451 560
|
425 682
|
| Creanțe |
6 819
|
14 884
|
5 686
|
4 353
|
19 818
|
56 371
|
74 322
|
96 060
|
174 656
|
192 520
|
247 644
|
248 591
|
282 690
|
319 376
|
259 474
|
| Casa și conturi la bănci |
0
|
1 309
|
4 911
|
25 525
|
42 602
|
42 273
|
40 539
|
36 298
|
47 255
|
66 680
|
79 731
|
70 809
|
96 117
|
51 984
|
30 632
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
180
|
252
|
2 078
|
227
|
552
|
568
|
21 727
|
30 998
|
791
|
3 187
|
| Datorii |
13 751
|
53 292
|
8 613
|
42 222
|
107 132
|
147 778
|
129 774
|
96 950
|
123 210
|
143 387
|
211 792
|
345 722
|
406 055
|
493 348
|
433 682
|
| Venituri în avans |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
10 684
|
12 520
|
19 605
|
731 306
|
228 257
|
319 242
|
391 625
|
426 815
|
504 064
|
584 077
|
583 068
|
532 866
|
585 175
|
527 142
|
489 512
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2022
32 052
|
8 288
|
240 059
|
1 264 307
|
1 981 679
|
2 517 401
|
2 378 805
|
2 305 873
|
3 078 612
|
3 981 671
|
4 555 841
|
4 541 756
|
5 469 055
|
4 523 839
|
3 366 894
|
| Venituri totale |
32 474
|
8 144
|
248 192
|
1 892 637
|
2 060 223
|
2 527 886
|
2 387 007
|
2 311 430
|
3 112 574
|
3 999 045
|
4 561 192
|
4 543 079
|
5 479 616
|
4 543 289
|
3 421 696
|
| Cheltuieli totale |
34 311
|
14 984
|
383 115
|
1 369 847
|
2 130 629
|
2 575 012
|
2 467 672
|
2 388 679
|
3 152 055
|
3 948 081
|
4 498 907
|
4 540 464
|
5 410 245
|
4 459 365
|
3 388 523
|
| Rezultat brut |
−1 837
|
−6 840
|
−134 923
|
+522 790
|
−70 406
|
−47 126
|
−80 665
|
−77 249
|
−39 481
|
+50 964
|
+62 285
|
+2 615
|
+69 371
|
+83 924
|
+33 173
|
| Rezultat net |
Față de 2022
−1 837
|
−7 085
|
−138 804
|
+503 049
|
−90 985
|
−72 382
|
−80 665
|
−77 249
|
−39 481
|
+40 532
|
+51 163
|
+960
|
+53 270
|
+64 616
|
+26 987
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
0
|
0
|
1
|
4
|
6
|
9
|
9
|
9
|
10
|
10
|
13
|
14
|
14
|
15
|
16
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut B.T.A SRL în 2023?
-
Bilanțul pe 2023 arată o cifră de afaceri netă de 32 052 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 1 837 lei.
-
Este B.T.A SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, B.T.A SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are B.T.A SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule.
-
Când a fost înființată B.T.A SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 februarie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către B.T.A SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește B.T.A SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.