CUI 2581112
NIROM SRL
NIROM SRL este o firmă din Orş. Cisnădie, județul Sibiu, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializate. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Activitate suspendată, Inactivă fiscal. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 59.8 mii lei (+9.7% față de 2023), un profit net de 255.8 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
2581112
Nr. înregistrare
J32/64/1992
EUID
ROONRC.J32/64/1992
Formă juridică
SRL
Județ
Sibiu
Localitate
Orş. Cisnădie
Adresă
Str. MAGURII, Nr. 7, C.P. 555300
Data înregistrării
22-12-1992
Stare înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 11.06.2026
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 20-07-2026
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
59 807
Rezultat net
+255 779
Capitaluri proprii
−233 708
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4759 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
80 962
|
80 035
|
83 935
|
87 836
|
91 736
|
95 636
|
99 535
|
103 435
|
101 070
|
104 649
|
203 816
|
225 339
|
245 615
|
242 935
|
| Active circulante |
149 948
|
119 472
|
144 167
|
110 248
|
79 589
|
77 012
|
104 702
|
103 770
|
128 407
|
121 708
|
121 419
|
73 278
|
24 878
|
23 889
|
26 790
|
| Stocuri |
92 179
|
77 588
|
87 973
|
60 422
|
36 582
|
41 309
|
46 430
|
68 983
|
71 079
|
102 387
|
101 261
|
56 016
|
20 501
|
19 465
|
24 771
|
| Creanțe |
49 108
|
27 588
|
35 225
|
42 121
|
35 705
|
32 300
|
26 965
|
15 876
|
8 293
|
3 675
|
5 171
|
10 169
|
2 307
|
—
|
1 480
|
| Casa și conturi la bănci |
8 661
|
14 296
|
20 969
|
7 705
|
7 302
|
3 403
|
31 307
|
18 911
|
49 035
|
15 646
|
14 987
|
7 093
|
2 070
|
4 424
|
539
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
1 180
|
637
|
637
|
15 392
|
15 392
|
15 373
|
15 635
|
8 954
|
482
|
67 673
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
383 656
|
691 101
|
696 323
|
680 942
|
673 294
|
646 157
|
646 419
|
628 391
|
592 592
|
594 126
|
610 696
|
498 954
|
340 615
|
283 948
|
245 985
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
0
|
14
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−233 708
|
−489 487
|
−471 484
|
−486 122
|
−490 477
|
−462 017
|
−430 722
|
−409 451
|
−351 796
|
−370 866
|
−316 955
|
−221 860
|
−90 398
|
−14 444
|
23 740
|
| Capital subscris vărsat |
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
59 807
|
54 505
|
46 401
|
47 737
|
40 833
|
53 471
|
117 514
|
91 279
|
126 492
|
109 599
|
54 125
|
69 958
|
71 088
|
66 608
|
38 260
|
| Venituri totale |
441 429
|
72 505
|
82 905
|
72 622
|
41 106
|
53 471
|
117 514
|
94 318
|
126 492
|
109 620
|
54 126
|
71 815
|
71 088
|
66 631
|
38 260
|
| Cheltuieli totale |
173 628
|
94 914
|
66 765
|
66 420
|
69 171
|
84 163
|
137 609
|
151 060
|
104 893
|
160 243
|
137 649
|
114 722
|
117 388
|
103 122
|
70 279
|
| Rezultat brut |
+267 801
|
−22 409
|
+16 140
|
+6 202
|
−28 065
|
−30 692
|
−20 095
|
−56 742
|
+21 599
|
−50 623
|
−83 523
|
−42 907
|
−46 300
|
−36 491
|
−32 019
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+255 779
|
−22 955
|
+14 638
|
+4 355
|
−28 460
|
−31 295
|
−21 271
|
−57 655
|
+19 070
|
−53 912
|
−85 147
|
−45 006
|
−46 300
|
−38 184
|
−34 886
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
4
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut NIROM SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 59 807 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 255 779 lei.
-
Este NIROM SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, NIROM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are NIROM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializate.
-
Când a fost înființată NIROM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 ianuarie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către NIROM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește NIROM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.