CUI 25836339
PREST CONSTRUCT IND SRL
PREST CONSTRUCT IND SRL este o firmă din Sector 3, București, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2011 a raportat o cifră de afaceri de 678.2 mii lei (+109.7% față de 2010) și un profit net de 319 lei.
Date de identificare
CUI
25836339
Nr. înregistrare
J40/8474/2009
EUID
ROONRC.J40/8474/2009
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 3
Adresă
Str. Baba Novac, Nr. 16, C.P. 31629
Data înregistrării
30-07-2009
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 20.08.2012
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 26-02-2015
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializatCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2011
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
678 204
Rezultat net
+319
Capitaluri proprii
−14 633
Sursa: MF bilanț 2011 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|
| Bilanț | |||
| Active imobilizate |
4 357
|
1 063
|
2 128
|
| Active circulante |
912 752
|
327 657
|
43 618
|
| Stocuri |
295
|
295
|
77
|
| Creanțe |
216 044
|
247 854
|
15 458
|
| Casa și conturi la bănci |
696 413
|
79 508
|
28 083
|
| Datorii |
931 742
|
343 672
|
48 515
|
| Capitaluri proprii |
−14 633
|
−14 952
|
−2 769
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2010
678 204
|
323 457
|
39 655
|
| Venituri totale |
678 789
|
323 458
|
39 656
|
| Cheltuieli totale |
678 399
|
333 991
|
42 625
|
| Rezultat brut |
+390
|
−10 533
|
−2 969
|
| Rezultat net |
Față de 2010
|
−12 183
|
−2 969
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2011 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PREST CONSTRUCT IND SRL în 2011?
-
Bilanțul pe 2011 arată o cifră de afaceri netă de 678 204 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 319 lei.
-
Este PREST CONSTRUCT IND SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, PREST CONSTRUCT IND SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are PREST CONSTRUCT IND SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat.
-
Când a fost înființată PREST CONSTRUCT IND SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iulie 2009.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2011 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PREST CONSTRUCT IND SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PREST CONSTRUCT IND SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.