CUI 25864479
ECOHELP SRL
ECOHELP SRL este o firmă din Târgu Mureş, județul Mureș, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare. Firma este plătitoare de TVA din 2012 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 107.3 mil. lei (+38.1% față de 2024), un profit net de 12.2 mil. lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
25864479
Nr. înregistrare
J2009000738261
EUID
ROONRC.J2009000738261
Formă juridică
SRL
Județ
Mureș
Localitate
Târgu Mureş
Adresă
STR. 8 MARTIE, NR.38
Data înregistrării
07-08-2009
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 07.08.2009
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-03-2012
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
3811 - Colectarea deşeurilor nepericuloase
-
3831 - Demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
-
3832 - Recuperarea materialelor reciclabile sortate
-
4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4671 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate
-
4676 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4677 - Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
107 307 318
Rezultat net
+12 173 437
Capitaluri proprii
15 340 671
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4687 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4676 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
9 147 663
|
14 123 582
|
14 827 488
|
13 812 385
|
8 581 116
|
7 961 212
|
7 949 182
|
5 804 755
|
3 943 715
|
2 402 126
|
2 499 768
|
2 824 840
|
2 993 269
|
193 730
|
—
|
| Active circulante |
40 684 687
|
15 177 986
|
14 788 253
|
24 794 795
|
16 381 659
|
7 858 706
|
9 600 676
|
7 404 435
|
4 011 043
|
2 472 436
|
1 746 943
|
2 222 847
|
1 968 117
|
928 473
|
1 175
|
| Stocuri |
9 665 644
|
2 799 236
|
2 205 469
|
493 588
|
253 131
|
332 788
|
313 263
|
223 967
|
23 269
|
57 126
|
15 681
|
76 651
|
11 299
|
75 948
|
—
|
| Creanțe |
29 257 075
|
12 357 966
|
12 325 467
|
24 282 241
|
14 005 817
|
6 815 526
|
9 195 188
|
7 142 016
|
3 959 813
|
2 409 519
|
1 456 557
|
2 140 023
|
1 948 413
|
811 165
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
1 761 968
|
20 784
|
257 317
|
18 966
|
2 122 711
|
710 392
|
92 225
|
38 452
|
27 961
|
5 791
|
274 705
|
6 173
|
8 405
|
41 360
|
1 175
|
| Cheltuieli în avans |
59 650
|
905 415
|
658 179
|
88 396
|
33 442
|
635 747
|
627 988
|
203
|
268 516
|
14 030
|
6 911
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
34 401 583
|
16 488 753
|
16 620 051
|
28 771 810
|
16 780 912
|
9 503 486
|
11 639 218
|
5 148 247
|
4 151 597
|
3 180 823
|
2 619 111
|
3 374 606
|
3 623 164
|
722 135
|
2 595
|
| Venituri în avans |
149 746
|
149 746
|
149 746
|
149 746
|
141 706
|
537 037
|
141 706
|
141 706
|
141 706
|
141 706
|
240 000
|
500 000
|
504 032
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
15 340 671
|
13 568 484
|
13 504 123
|
9 774 020
|
8 073 599
|
6 415 142
|
6 396 922
|
7 919 440
|
3 929 971
|
1 566 063
|
1 394 511
|
1 173 081
|
834 190
|
400 068
|
−1 420
|
| Capital subscris vărsat |
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
1 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
107 307 318
|
77 683 725
|
68 242 736
|
103 763 204
|
65 769 688
|
29 355 184
|
36 474 519
|
38 151 653
|
17 265 714
|
12 401 746
|
12 342 697
|
12 078 092
|
11 483 208
|
1 735 595
|
—
|
| Venituri totale |
116 431 769
|
80 548 052
|
73 960 390
|
109 532 215
|
65 937 815
|
29 975 211
|
36 722 765
|
38 236 927
|
17 480 409
|
12 636 633
|
12 420 084
|
12 181 325
|
11 544 822
|
1 736 484
|
—
|
| Cheltuieli totale |
102 962 876
|
75 511 459
|
69 684 052
|
105 985 036
|
62 226 643
|
29 382 509
|
36 202 554
|
33 027 189
|
14 704 752
|
12 442 399
|
12 088 009
|
11 769 458
|
11 030 805
|
1 258 930
|
770
|
| Rezultat brut |
+13 468 893
|
+5 036 593
|
+4 276 338
|
+3 547 179
|
+3 711 172
|
+592 702
|
+520 211
|
+5 209 738
|
+2 775 657
|
+194 234
|
+332 075
|
+411 867
|
+514 017
|
+477 554
|
−770
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+12 173 437
|
+4 588 318
|
+3 807 969
|
+2 939 683
|
+3 168 015
|
+592 702
|
+515 809
|
+4 651 963
|
+2 363 908
|
+171 551
|
+272 454
|
+338 922
|
+430 122
|
+401 488
|
−770
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
6
|
5
|
5
|
6
|
6
|
5
|
3
|
3
|
3
|
3
|
2
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ECOHELP SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 107 307 318 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 12 173 437 lei.
-
Este ECOHELP SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ECOHELP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2012.
-
Ce cod CAEN principal are ECOHELP SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare.
-
Când a fost înființată ECOHELP SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 august 2009.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ECOHELP SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ECOHELP SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.