CUI 25971629
SOFICONF SRL
SOFICONF SRL este o firmă din Brăila, județul Brăila, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 1392 - Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp). Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 268.3 mii lei (+40.9% față de 2024), o pierdere netă de 18 lei și 4 angajați.
Date de identificare
CUI
25971629
Nr. înregistrare
J2009000471096
EUID
ROONRC.J2009000471096
Formă juridică
SRL
Județ
Brăila
Localitate
Brăila
Adresă
STR. MILCOV, NR.9, CAMERA 2, BL.P2, SC.3, ET.PARTER, AP.32
Data înregistrării
04-09-2009
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 03.09.2009
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
1392 - Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1410 - Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
-
1421 - Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
-
4642 - Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei
-
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
268 269
Rezultat net
−18
Capitaluri proprii
−64 997
Număr mediu de salariați
4
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1392 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
572
|
200
|
200
|
200
|
800
|
1 600
|
2 400
|
371
|
| Active circulante |
29 919
|
26 374
|
37 365
|
36 629
|
46 186
|
39 055
|
35 501
|
23 086
|
27 677
|
25 769
|
19 267
|
24 868
|
20 014
|
38 059
|
33 813
|
42 961
|
23 035
|
| Stocuri |
18 564
|
20 286
|
20 923
|
21 843
|
25 960
|
16 524
|
18 113
|
14 975
|
18 227
|
14 137
|
17 850
|
21 348
|
16 221
|
23 888
|
31 223
|
41 631
|
22 418
|
| Creanțe |
0
|
—
|
2 718
|
2 594
|
2 926
|
3 052
|
63
|
61
|
0
|
105
|
4
|
693
|
—
|
13
|
114
|
—
|
100
|
| Casa și conturi la bănci |
11 355
|
6 088
|
13 724
|
12 192
|
17 300
|
19 479
|
17 325
|
8 050
|
9 450
|
11 527
|
1 413
|
2 827
|
3 793
|
14 158
|
2 476
|
1 330
|
517
|
| Datorii |
95 116
|
91 553
|
87 702
|
96 960
|
80 827
|
67 615
|
77 530
|
75 166
|
84 502
|
86 125
|
83 021
|
98 298
|
112 659
|
137 055
|
118 528
|
83 237
|
22 922
|
| Capitaluri proprii |
−64 997
|
−64 979
|
−50 137
|
−60 131
|
−34 441
|
−28 360
|
−41 829
|
−51 880
|
−56 625
|
−59 784
|
−63 554
|
−73 230
|
−92 445
|
−98 196
|
−83 115
|
−37 876
|
484
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
268 269
|
190 440
|
202 339
|
180 634
|
175 053
|
147 191
|
189 695
|
197 245
|
166 579
|
139 862
|
143 042
|
129 108
|
115 725
|
108 668
|
98 819
|
79 063
|
29 848
|
| Venituri totale |
275 815
|
207 435
|
208 299
|
181 179
|
181 573
|
165 172
|
189 800
|
198 335
|
173 999
|
146 652
|
142 287
|
130 768
|
114 220
|
108 693
|
91 670
|
82 871
|
41 854
|
| Cheltuieli totale |
273 149
|
220 295
|
196 283
|
205 061
|
185 899
|
150 304
|
177 851
|
191 624
|
169 172
|
141 482
|
128 320
|
107 685
|
105 142
|
123 724
|
136 909
|
119 581
|
41 516
|
| Rezultat brut |
+2 666
|
−12 860
|
+12 016
|
−23 882
|
−4 326
|
+14 868
|
+11 949
|
+6 711
|
+4 827
|
+5 170
|
+13 967
|
+23 083
|
+9 078
|
−15 031
|
−45 239
|
−36 710
|
+338
|
| Rezultat net |
Față de 2024
|
−14 842
|
+9 993
|
−25 690
|
−6 080
|
+13 468
|
+10 052
|
+4 745
|
+3 158
|
+3 771
|
+9 676
|
+19 209
|
+5 751
|
−15 031
|
−45 239
|
−38 360
|
+284
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
5
|
6
|
7
|
6
|
6
|
7
|
6
|
6
|
6
|
5
|
5
|
5
|
7
|
6
|
6
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SOFICONF SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 268 269 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 18 lei.
-
Este SOFICONF SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, SOFICONF SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are SOFICONF SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1392 - Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp).
-
Când a fost înființată SOFICONF SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 septembrie 2009.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SOFICONF SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SOFICONF SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.