CUI 25987366
ECCOFARM NOU SRL
ECCOFARM NOU SRL este o firmă din Drobeta-Turnu Severin, județul Mehedinți, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 4773 - Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice. Firma este plătitoare de TVA din 2009 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 59.5 mil. lei (+15.1% față de 2024), un profit net de 519.2 mii lei și 83 de angajați.
Date de identificare
CUI
25987366
Nr. înregistrare
J2009000289251
EUID
ROONRC.J2009000289251
Formă juridică
SRL
Județ
Mehedinți
Localitate
Drobeta-Turnu Severin
Adresă
BLD. T. VLADIMIRESCU, NR.48
Data înregistrării
10-09-2009
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 10.09.2009
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-2009
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4773 - Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceuticeCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4637 - Comerţ cu ridicata cu cafea, ceai, cacao şi condimente
-
4639 - Comerţ cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4645 - Comerţ cu ridicata al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4646 - Comerţ cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne
-
4723 - Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
-
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor
-
4726 - Comerţ cu amănuntul al produselor din tutun
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4753 - Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și al altor acoperitoare de podea
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4761 - Comerț cu amănuntul al cărților
-
4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
-
4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
-
4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
-
4769 - Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
-
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
-
4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
-
4774 - Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea
-
4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4783 - Comerţ cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5224 - Manipulări
-
7500 - Activități veterinare
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
59 539 996
Rezultat net
+519 160
Capitaluri proprii
8 470 004
Număr mediu de salariați
83
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
5 687 212
|
5 514 809
|
4 662 704
|
4 891 202
|
5 156 118
|
5 233 437
|
3 484 293
|
3 183 549
|
3 388 751
|
2 974 658
|
2 251 350
|
1 228 691
|
1 345 733
|
1 247 017
|
1 251 625
|
1 238 417
|
1 099 201
|
| Active circulante |
19 858 377
|
20 478 008
|
19 413 237
|
13 589 342
|
12 987 603
|
12 617 278
|
9 299 879
|
8 629 308
|
7 909 166
|
13 954 202
|
13 418 047
|
13 810 489
|
10 835 651
|
11 207 005
|
8 424 168
|
5 384 161
|
2 521 253
|
| Stocuri |
9 224 058
|
8 039 409
|
7 748 030
|
5 837 498
|
5 144 693
|
5 899 910
|
4 331 898
|
3 476 923
|
3 524 688
|
2 756 445
|
2 154 733
|
2 365 572
|
2 026 704
|
1 849 442
|
1 372 929
|
966 336
|
961 058
|
| Creanțe |
8 671 135
|
8 059 518
|
7 887 220
|
6 379 108
|
5 864 957
|
6 125 200
|
4 399 621
|
4 959 337
|
3 842 441
|
10 318 455
|
10 040 195
|
10 758 054
|
8 373 117
|
9 320 611
|
6 409 759
|
4 379 924
|
999 448
|
| Casa și conturi la bănci |
1 963 184
|
4 379 081
|
3 777 987
|
1 372 736
|
1 977 953
|
592 168
|
568 360
|
193 048
|
542 037
|
879 302
|
1 223 119
|
686 863
|
435 830
|
36 952
|
641 480
|
37 901
|
560 747
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
2 035
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
17 075 585
|
18 044 008
|
16 458 811
|
11 091 910
|
11 295 791
|
11 012 517
|
6 464 628
|
5 639 585
|
5 582 640
|
11 729 468
|
10 849 940
|
10 592 093
|
8 047 830
|
8 711 356
|
6 566 720
|
4 114 319
|
1 767 854
|
| Capitaluri proprii |
8 470 004
|
7 950 844
|
7 617 130
|
7 388 634
|
6 847 930
|
6 838 198
|
6 319 544
|
6 173 272
|
5 715 277
|
5 199 392
|
4 819 457
|
4 447 087
|
4 133 554
|
3 742 666
|
3 109 073
|
2 508 259
|
1 852 600
|
| Capital subscris vărsat |
1 450 000
|
1 450 000
|
1 450 000
|
1 450 000
|
1 450 000
|
1 450 000
|
1 450 000
|
1 450 000
|
1 450 000
|
1 450 000
|
1 450 000
|
1 450 000
|
1 450 000
|
1 450 000
|
1 450 000
|
1 450 000
|
1 450 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
59 539 996
|
51 726 861
|
44 545 948
|
36 172 441
|
34 463 156
|
30 662 202
|
25 797 953
|
23 913 148
|
40 740 351
|
43 594 355
|
34 620 312
|
31 795 629
|
22 216 323
|
16 888 072
|
12 581 852
|
10 369 221
|
2 265 430
|
| Venituri totale |
59 626 468
|
51 787 335
|
44 568 791
|
36 218 558
|
34 542 126
|
30 663 348
|
25 805 273
|
23 917 026
|
46 180 298
|
50 837 058
|
40 244 113
|
37 562 327
|
23 553 711
|
16 888 252
|
12 582 606
|
10 631 545
|
2 430 446
|
| Cheltuieli totale |
59 038 983
|
50 265 928
|
43 169 733
|
35 601 683
|
33 851 106
|
29 841 258
|
24 950 099
|
23 163 218
|
45 816 030
|
50 400 690
|
39 817 478
|
37 195 879
|
23 105 732
|
16 157 746
|
11 797 479
|
9 879 664
|
2 328 638
|
| Rezultat brut |
+587 485
|
+1 521 407
|
+1 399 058
|
+616 875
|
+691 020
|
+822 090
|
+855 174
|
+753 808
|
+364 268
|
+436 368
|
+426 635
|
+366 448
|
+447 979
|
+730 506
|
+785 127
|
+751 881
|
+101 808
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+519 160
|
+1 333 714
|
+1 228 497
|
+540 704
|
+599 732
|
+718 654
|
+746 272
|
+657 995
|
+316 171
|
+379 936
|
+372 369
|
+313 533
|
+390 890
|
+633 593
|
+685 063
|
+655 659
|
+87 907
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
83
|
—
|
80
|
75
|
72
|
62
|
52
|
47
|
43
|
41
|
35
|
33
|
30
|
27
|
25
|
22
|
21
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ECCOFARM NOU SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 59 539 996 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 519 160 lei.
-
Este ECCOFARM NOU SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ECCOFARM NOU SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2009.
-
Ce cod CAEN principal are ECCOFARM NOU SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4773 - Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice.
-
Când a fost înființată ECCOFARM NOU SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 septembrie 2009.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ECCOFARM NOU SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ECCOFARM NOU SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.