CUI 26201261
AMBER DEVELOPMENTS SRL
AMBER DEVELOPMENTS SRL este o firmă din Sector 4, București, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 3512 - Producţia de energie electrică din resurse regenerabile. Firma este plătitoare de TVA din 2026 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2024 a raportat o pierdere netă de 9.5 mii lei.
Date de identificare
CUI
26201261
Nr. înregistrare
J2009010901400
EUID
ROONRC.J2009010901400
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 4
Adresă
SPL UNIRII, NR.160, CLADIREA AJUSTAJ, ET.II
Data înregistrării
09-11-2009
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 12.12.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 02-04-2026
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
reprezentant al persoanei juridice
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
3515 - Comercializarea energiei electrice
-
3516 - Depozitarea energiei electrice
-
3540 - Activități ale agenților și brokerilor din domeniul energiei electrice și a gazelor naturale
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6831 - Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
-
6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−9 465
Capitaluri proprii
−22 741 018
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3514 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3514 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3514 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
4 045 470
|
4 045 470
|
—
|
4 045 470
|
4 045 470
|
4 045 470
|
4 045 470
|
4 045 470
|
4 045 470
|
4 045 470
|
4 045 470
|
4 045 655
|
4 046 407
|
4 047 357
|
4 048 306
|
631
|
| Active circulante |
136 450
|
140 765
|
—
|
136 058
|
139 102
|
363 443
|
277 863
|
281 339
|
135 813
|
135 820
|
136 682
|
143 409
|
351 416
|
448 920
|
1 236 470
|
305
|
| Stocuri |
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
135 595
|
135 594
|
—
|
135 594
|
135 594
|
135 594
|
135 594
|
135 594
|
135 594
|
135 594
|
137 705
|
135 121
|
136 906
|
251 792
|
583 591
|
56
|
| Casa și conturi la bănci |
855
|
5 171
|
—
|
464
|
3 508
|
227 849
|
142 269
|
145 745
|
219
|
226
|
−1 023
|
8 288
|
214 510
|
197 128
|
652 879
|
249
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 300
|
1 527
|
—
|
| Datorii |
26 922 938
|
26 917 788
|
0
|
27 909 722
|
27 481 828
|
27 214 994
|
26 060 689
|
26 039 381
|
25 390 886
|
24 954 882
|
24 494 051
|
22 420 747
|
20 286 660
|
17 874 465
|
16 099 297
|
956
|
| Venituri în avans |
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
45 200
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−22 741 018
|
−22 731 553
|
0
|
−23 728 194
|
−23 297 256
|
−22 851 281
|
−21 737 356
|
−21 712 572
|
−21 209 603
|
−20 773 592
|
−20 311 899
|
−18 231 683
|
−15 888 837
|
−13 376 888
|
−10 812 994
|
−20
|
| Capital subscris vărsat |
245 400
|
245 400
|
—
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
210
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
0
|
—
|
0
|
45 200
|
45 200
|
0
|
150 399
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Venituri totale |
76 266
|
450 407
|
0
|
71 221
|
142 462
|
228 265
|
327 508
|
542 374
|
728 181
|
834 890
|
858 194
|
1 112 877
|
1 042 942
|
1 100 980
|
828 862
|
—
|
| Cheltuieli totale |
85 731
|
632 675
|
—
|
502 159
|
587 081
|
1 340 834
|
352 292
|
1 040 831
|
1 164 192
|
1 296 576
|
2 938 410
|
3 455 723
|
3 554 892
|
3 664 874
|
11 640 376
|
230
|
| Rezultat brut |
−9 465
|
−182 268
|
0
|
−430 938
|
−444 619
|
−1 112 569
|
−24 784
|
−498 457
|
−436 011
|
−461 686
|
−2 080 216
|
−2 342 846
|
−2 511 950
|
−2 563 894
|
−10 811 514
|
−230
|
| Rezultat net |
Față de 2023
−9 465
|
−182 268
|
0
|
−430 938
|
−445 975
|
−1 113 925
|
−24 784
|
−502 969
|
−436 011
|
−461 693
|
−2 080 216
|
−2 342 846
|
−2 511 950
|
−2 563 894
|
−10 813 164
|
−230
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
0
|
0
|
—
|
0
|
0
|
1
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este AMBER DEVELOPMENTS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, AMBER DEVELOPMENTS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 2 aprilie 2026.
-
Ce cod CAEN principal are AMBER DEVELOPMENTS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 3512 - Producţia de energie electrică din resurse regenerabile.
-
Când a fost înființată AMBER DEVELOPMENTS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 noiembrie 2009.
-
Unde are sediul AMBER DEVELOPMENTS SRL?
-
Sediul firmei AMBER DEVELOPMENTS SRL (CUI 26201261) este în SPL UNIRII, NR.160, CLADIREA AJUSTAJ, ET.II, Sector 4, București.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către AMBER DEVELOPMENTS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește AMBER DEVELOPMENTS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.