CUI 2623226
IRISCOM SRL
IRISCOM SRL este o firmă din Sector 3, București, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 20.4 mil. lei (+3.3% față de 2024), un profit net de 4.3 mil. lei și 42 de angajați.
Date de identificare
CUI
2623226
Nr. înregistrare
J1991009319400
EUID
ROONRC.J1991009319400
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 3
Adresă
Cal. Moşilor, Nr. 40, C.P. 30148
Data înregistrării
30-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 23.08.1991
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
CAEN Rev.2 (2008)
-
4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
-
4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
-
5610 - Restaurante
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5629 - Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
8230 - Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor
-
9329 - Alte activităţi recreative şi distractive n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
20 378 323
Rezultat net
+4 258 108
Capitaluri proprii
5 431 423
Număr mediu de salariați
42
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4776 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
4 733 505
|
4 858 644
|
4 549 089
|
4 383 363
|
4 176 763
|
4 234 304
|
4 380 188
|
4 115 443
|
2 226 018
|
2 306 554
|
2 375 489
|
2 447 548
|
2 183 848
|
2 067 804
|
2 196 778
|
2 252 733
|
2 376 666
|
| Active circulante |
7 779 250
|
4 817 592
|
2 945 724
|
3 069 328
|
3 373 229
|
2 482 145
|
1 963 725
|
1 770 995
|
1 537 723
|
902 106
|
655 886
|
489 620
|
499 052
|
591 330
|
430 799
|
360 152
|
465 757
|
| Stocuri |
1 270 290
|
1 289 077
|
1 645 775
|
2 061 968
|
1 883 175
|
1 584 251
|
1 353 264
|
1 094 959
|
862 696
|
699 867
|
404 173
|
367 682
|
405 284
|
344 484
|
202 112
|
235 218
|
240 396
|
| Creanțe |
3 417 960
|
346 166
|
414 741
|
199 081
|
140 573
|
131 415
|
239 348
|
93 466
|
134 267
|
71 851
|
65 132
|
60 534
|
50 287
|
92 300
|
109 376
|
91 615
|
175 680
|
| Casa și conturi la bănci |
3 091 000
|
3 182 349
|
885 208
|
808 279
|
1 349 481
|
766 479
|
371 113
|
582 570
|
540 760
|
130 388
|
186 581
|
61 404
|
43 481
|
154 546
|
119 311
|
33 319
|
49 681
|
| Cheltuieli în avans |
21 407
|
19 681
|
19 225
|
19 408
|
18 491
|
10 818
|
5 473
|
4 371
|
4 814
|
36 038
|
24 218
|
37 932
|
37 142
|
43 180
|
29 406
|
34 019
|
15 036
|
| Datorii |
7 102 739
|
3 748 595
|
1 259 666
|
637 230
|
758 489
|
591 149
|
777 275
|
1 629 384
|
1 912 895
|
1 875 323
|
1 973 814
|
2 531 979
|
2 327 367
|
2 166 201
|
2 180 447
|
2 433 840
|
2 812 408
|
| Capitaluri proprii |
5 431 423
|
5 947 322
|
6 254 372
|
6 834 869
|
6 809 994
|
6 136 118
|
5 572 111
|
4 261 425
|
1 855 660
|
1 369 375
|
1 081 779
|
443 121
|
392 675
|
536 113
|
476 536
|
213 064
|
45 051
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
20 378 323
|
19 731 731
|
18 269 583
|
14 684 688
|
11 736 443
|
6 951 852
|
7 709 105
|
6 381 836
|
5 548 278
|
4 968 001
|
4 842 846
|
3 766 468
|
3 131 146
|
3 255 177
|
3 418 344
|
3 294 173
|
3 323 775
|
| Venituri totale |
25 390 204
|
24 207 531
|
22 827 206
|
17 814 136
|
13 423 017
|
7 600 820
|
8 221 830
|
6 446 170
|
5 612 940
|
5 009 961
|
4 863 121
|
3 785 360
|
3 143 448
|
3 295 867
|
3 510 465
|
3 321 388
|
3 348 824
|
| Cheltuieli totale |
20 340 258
|
18 385 584
|
18 130 270
|
13 948 907
|
10 447 765
|
6 289 696
|
6 577 201
|
5 295 441
|
4 975 830
|
4 595 605
|
4 078 215
|
3 691 345
|
3 356 793
|
3 189 508
|
3 172 831
|
3 434 705
|
3 745 781
|
| Rezultat brut |
+5 049 946
|
+5 821 947
|
+4 696 936
|
+3 865 229
|
+2 975 252
|
+1 311 124
|
+1 644 629
|
+1 150 729
|
+637 110
|
+414 356
|
+784 906
|
+94 015
|
−213 345
|
+106 359
|
+337 634
|
−113 317
|
−396 957
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+4 258 108
|
+4 774 007
|
+3 839 087
|
+3 163 812
|
+2 408 824
|
+1 090 322
|
+1 310 686
|
+904 006
|
+486 285
|
+287 596
|
+638 659
|
+50 445
|
−223 969
|
+63 000
|
+263 472
|
−141 853
|
−416 525
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
42
|
43
|
41
|
37
|
35
|
39
|
36
|
40
|
43
|
43
|
40
|
40
|
41
|
39
|
34
|
32
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut IRISCOM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 20 378 323 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 4 258 108 lei.
-
Este IRISCOM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, IRISCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are IRISCOM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea.
-
Când a fost înființată IRISCOM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 august 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către IRISCOM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește IRISCOM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.