CUI 26310846
ROMAN ENGINEERING SRL
ROMAN ENGINEERING SRL este o firmă din Valea Adâncă, județul Iași, înființată în 2009. Activitatea principală: CAEN 4321 - Lucrări de instalații electrice. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei (−100.0% față de 2024), o pierdere netă de 531 lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
26310846
Nr. înregistrare
J22/2011/2009
EUID
ROONRC.J22/2011/2009
Formă juridică
SRL
Județ
Iași
Localitate
Valea Adâncă
Adresă
STR. VECHE, NR.95
Data înregistrării
09-12-2009
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 15.05.2013
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4321 - Lucrări de instalații electriceCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4511 - Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
-
4520 - Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
0
Rezultat net
−531
Capitaluri proprii
−52 695
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||
| Active imobilizate |
0
|
0
|
0
|
989
|
2 474
|
3 959
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
5 398
|
5 379
|
31 973
|
101 301
|
67 686
|
14 503
|
2 559
|
15 320
|
14 892
|
0
|
4 077
|
4 077
|
4 077
|
| Stocuri |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
0
|
4 077
|
4 077
|
4 077
|
| Creanțe |
5 240
|
5 240
|
5 240
|
100 953
|
15 240
|
490
|
453
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
158
|
139
|
26 733
|
348
|
52 446
|
14 013
|
2 106
|
15 320
|
14 892
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
58 093
|
57 543
|
36 158
|
33 628
|
21 510
|
33 850
|
45 997
|
33 366
|
20 227
|
16 629
|
15 631
|
15 631
|
15 631
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−52 695
|
−52 164
|
−4 185
|
68 662
|
48 650
|
−15 388
|
−43 438
|
−18 046
|
−5 335
|
−16 629
|
−11 554
|
−11 554
|
−11 554
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
|
2 000
|
55 500
|
264 695
|
272 900
|
221 540
|
95 500
|
64 560
|
60 990
|
—
|
—
|
0
|
1 289
|
| Venituri totale |
0
|
2 000
|
55 500
|
264 695
|
272 900
|
225 035
|
95 500
|
64 560
|
60 990
|
0
|
0
|
0
|
1 289
|
| Cheltuieli totale |
531
|
49 979
|
59 330
|
193 692
|
179 134
|
194 858
|
119 837
|
76 625
|
49 086
|
5 075
|
—
|
—
|
13 005
|
| Rezultat brut |
−531
|
−47 979
|
−3 830
|
+71 003
|
+93 766
|
+30 177
|
−24 337
|
−12 065
|
+11 904
|
−5 075
|
0
|
0
|
−11 716
|
| Rezultat net |
Față de 2024
|
−47 979
|
−4 385
|
+68 462
|
+91 037
|
+28 050
|
−25 392
|
−12 711
|
+11 294
|
−5 075
|
0
|
0
|
−11 754
|
| Alte date | |||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
4
|
4
|
2
|
4
|
3
|
3
|
0
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ROMAN ENGINEERING SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 0 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 531 lei.
-
Este ROMAN ENGINEERING SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, ROMAN ENGINEERING SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ROMAN ENGINEERING SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4321 - Lucrări de instalații electrice.
-
Când a fost înființată ROMAN ENGINEERING SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 decembrie 2009.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ROMAN ENGINEERING SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ROMAN ENGINEERING SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.