CUI 2647276
NINGEA SRL
NINGEA SRL este o firmă din Lăstuni, județul Tulcea, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7.3 mil. lei (+37.2% față de 2024), un profit net de 926.8 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
2647276
Nr. înregistrare
J36/627/1992
EUID
ROONRC.J1992000627369
Formă juridică
SRL
Județ
Tulcea
Localitate
Lăstuni
Adresă
SAT LĂSTUNI
Data înregistrării
31-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 31.12.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoaseCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0161 - Activităţi auxiliare pentru producţia vegetală
-
0163 - Activităţi după recoltare
-
0164 - Pregătirea seminţelor
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
7 332 292
Rezultat net
+926 846
Capitaluri proprii
9 018 085
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
13 908 738
|
12 857 811
|
11 947 745
|
11 715 049
|
9 336 288
|
9 171 303
|
8 867 569
|
7 626 039
|
7 019 405
|
3 439 370
|
2 889 648
|
1 893 519
|
1 817 850
|
1 892 485
|
2 442 135
|
2 108 029
|
2 550 143
|
| Active circulante |
3 080 768
|
2 104 031
|
5 433 963
|
7 535 664
|
7 343 048
|
4 721 010
|
4 764 870
|
6 269 663
|
5 918 239
|
6 558 773
|
5 939 323
|
7 723 631
|
5 339 863
|
3 292 617
|
3 437 820
|
1 738 680
|
2 126 690
|
| Stocuri |
3 331 513
|
3 052 510
|
4 870 624
|
5 373 705
|
4 121 311
|
2 690 703
|
2 492 962
|
2 656 708
|
3 361 547
|
2 385 891
|
2 928 790
|
2 958 679
|
1 171 950
|
1 535 086
|
1 806 025
|
906 892
|
1 060 655
|
| Creanțe |
823 732
|
1 367 565
|
1 673 292
|
2 161 468
|
1 916 918
|
1 882 003
|
1 927 865
|
3 081 910
|
1 867 645
|
1 303 255
|
2 163 659
|
3 025 487
|
3 712 693
|
1 731 552
|
1 408 160
|
610 594
|
609 171
|
| Casa și conturi la bănci |
−1 074 477
|
−2 316 044
|
−1 109 953
|
491
|
1 304 819
|
148 304
|
344 043
|
531 045
|
689 047
|
2 869 627
|
846 874
|
1 739 465
|
455 220
|
25 979
|
223 635
|
221 194
|
456 864
|
| Cheltuieli în avans |
4 372
|
3 148
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
7 975 793
|
6 873 751
|
8 859 958
|
10 413 974
|
6 466 805
|
7 092 855
|
6 713 926
|
4 009 331
|
2 921 647
|
1 591 033
|
1 517 233
|
2 179 942
|
2 286 133
|
2 646 543
|
3 620 057
|
2 356 217
|
2 980 613
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
61 959
|
180 799
|
269 926
|
447 776
|
681 274
|
922 813
|
1 164 351
|
| Capitaluri proprii |
9 018 085
|
8 091 239
|
8 521 750
|
8 836 739
|
10 212 531
|
6 799 458
|
6 918 513
|
9 886 371
|
10 015 997
|
8 407 110
|
7 249 779
|
7 256 409
|
4 601 654
|
2 090 783
|
1 578 624
|
567 679
|
531 869
|
| Capital subscris vărsat |
25 000
|
25 000
|
25 000
|
25 000
|
25 000
|
25 000
|
25 000
|
25 000
|
25 000
|
24 200
|
24 200
|
24 200
|
24 200
|
24 200
|
24 200
|
24 200
|
24 200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
7 332 292
|
5 342 337
|
6 259 254
|
5 948 610
|
7 407 959
|
2 991 597
|
4 784 164
|
10 109 979
|
9 359 628
|
9 130 776
|
8 477 714
|
7 473 911
|
7 707 148
|
4 577 418
|
5 603 128
|
3 185 688
|
2 895 537
|
| Venituri totale |
7 462 567
|
6 687 150
|
6 664 520
|
8 717 127
|
8 356 309
|
3 439 649
|
4 754 472
|
9 588 109
|
10 197 246
|
8 758 030
|
8 479 009
|
9 377 599
|
7 424 052
|
4 410 668
|
6 238 109
|
3 776 377
|
4 028 732
|
| Cheltuieli totale |
6 481 659
|
5 985 597
|
5 973 808
|
7 232 658
|
4 362 668
|
3 358 862
|
4 459 088
|
5 389 511
|
4 734 688
|
4 547 683
|
5 081 285
|
4 909 463
|
4 435 054
|
3 774 638
|
5 034 553
|
3 733 746
|
3 976 742
|
| Rezultat brut |
+980 908
|
+701 553
|
+690 712
|
+1 484 469
|
+3 993 641
|
+80 787
|
+295 384
|
+4 198 598
|
+5 462 558
|
+4 210 347
|
+3 397 724
|
+4 468 136
|
+2 988 998
|
+636 030
|
+1 203 556
|
+42 631
|
+51 990
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+926 846
|
+602 126
|
+615 010
|
+1 324 208
|
+3 413 073
|
+40 945
|
+232 143
|
+3 520 373
|
+4 808 087
|
+3 552 691
|
+2 993 370
|
+3 758 089
|
+2 510 871
|
+538 101
|
+1 010 945
|
+35 810
|
+43 672
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
6
|
5
|
7
|
9
|
8
|
8
|
9
|
10
|
12
|
11
|
12
|
12
|
12
|
6
|
11
|
9
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut NINGEA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 7 332 292 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 926 846 lei.
-
Este NINGEA SRL plătitoare de TVA?
-
Da, NINGEA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are NINGEA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase.
-
Când a fost înființată NINGEA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 iulie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către NINGEA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește NINGEA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.