CUI 2670635
MOZAIC CONSTRUCT SRL
MOZAIC CONSTRUCT SRL este o firmă din Brad, județul Hunedoara, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 2364 - Fabricarea mortarului. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2024 a raportat o pierdere netă de 181.4 mii lei.
Date de identificare
CUI
2670635
Nr. înregistrare
J20/1466/1992
EUID
ROONRC.J20/1466/1992
Formă juridică
SRL
Județ
Hunedoara
Localitate
Brad
Adresă
Str. Liceului, Nr. , C.P. 335200
Data înregistrării
18-01-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 18.01.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2364 - Fabricarea mortaruluiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−181 375
Capitaluri proprii
−250 314
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2364 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2364 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2364 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2364 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2364 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2364 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2364 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2364 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2364 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2364 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2364 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2364 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2364 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2364 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2364 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
16 000
|
16 106
|
91 575
|
91 575
|
91 575
|
91 575
|
91 575
|
93 717
|
93 717
|
99 600
|
200 590
|
238 790
|
318 510
|
318 510
|
318 510
|
| Active circulante |
358
|
257 959
|
255 145
|
254 993
|
254 956
|
276 136
|
271 354
|
271 769
|
282 675
|
326 808
|
306 599
|
297 975
|
334 168
|
335 490
|
317 819
|
| Stocuri |
—
|
—
|
50
|
50
|
89
|
3 100
|
89
|
68
|
—
|
2 097
|
3 263
|
8 607
|
6 536
|
55 422
|
83 735
|
| Creanțe |
—
|
252 444
|
254 427
|
254 456
|
254 643
|
272 108
|
270 772
|
271 551
|
282 594
|
323 740
|
302 365
|
288 753
|
322 793
|
278 658
|
228 048
|
| Casa și conturi la bănci |
358
|
5 515
|
668
|
487
|
224
|
928
|
493
|
150
|
81
|
971
|
971
|
615
|
4 839
|
1 410
|
6 036
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
14
|
—
|
—
|
| Datorii |
266 672
|
343 004
|
397 707
|
397 701
|
397 512
|
407 075
|
393 225
|
389 077
|
352 904
|
388 418
|
360 281
|
424 916
|
458 916
|
462 431
|
439 992
|
| Capitaluri proprii |
−250 314
|
−68 939
|
−50 987
|
−51 133
|
−50 981
|
−39 364
|
−30 296
|
−23 591
|
23 488
|
37 990
|
146 908
|
111 849
|
193 776
|
191 569
|
196 337
|
| Capital subscris vărsat |
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
—
|
5 368
|
348
|
—
|
—
|
28 886
|
215 623
|
343 459
|
234 675
|
66 634
|
160 110
|
126 749
|
342 605
|
| Venituri totale |
68 249
|
106 498
|
0
|
5 577
|
1 348
|
0
|
0
|
29 556
|
216 645
|
389 404
|
234 834
|
66 634
|
164 110
|
136 404
|
359 755
|
| Cheltuieli totale |
249 624
|
124 451
|
—
|
5 562
|
12 925
|
9 068
|
6 706
|
75 748
|
231 147
|
498 322
|
193 253
|
148 561
|
161 483
|
136 297
|
355 890
|
| Rezultat brut |
−181 375
|
−17 953
|
0
|
+15
|
−11 577
|
−9 068
|
−6 706
|
−46 192
|
−14 502
|
−108 918
|
+41 581
|
−81 927
|
+2 627
|
+107
|
+3 865
|
| Rezultat net |
Față de 2023
−181 375
|
−17 953
|
0
|
−152
|
−11 617
|
−9 068
|
−6 706
|
−47 079
|
−14 502
|
−108 918
|
+35 059
|
−81 927
|
+2 207
|
−4 768
|
+613
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
2
|
1
|
1
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este MOZAIC CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, MOZAIC CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are MOZAIC CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2364 - Fabricarea mortarului.
-
Când a fost înființată MOZAIC CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iunie 1992.
-
Unde are sediul MOZAIC CONSTRUCT SRL?
-
Sediul firmei MOZAIC CONSTRUCT SRL (CUI 2670635) este în Str. Liceului, Nr. , C.P. 335200, Brad, județul Hunedoara.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MOZAIC CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MOZAIC CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.