CUI 2709239

DINOFARM SRL

DINOFARM SRL este o firmă din Ploieşti, județul Prahova, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4773 - Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice. Firma este plătitoare de TVA din 1994. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 14.2 mil. lei (−1.8% față de 2024), un profit net de 917.5 mii lei și 18 angajați.

Activă

Date de identificare

CUI

2709239

Nr. înregistrare

J1992003885290

EUID

ROONRC.J1992003885290

Formă juridică

SRL

Județ

Prahova

Localitate

Ploieşti

Adresă

STR. POLIGONULUI, NR.2, CAMERA C3 . CONSTRUCȚIA C2

Data înregistrării

19-01-1993

Stare înregistrare

INREGISTRAT din data 19.01.1993

Stare la Registrul Comerțului

funcțiune

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Da

din 01-01-1994

TVA la încasare

Nu

Înregistrat în RO e-Factura

Nu

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.3 (2025)

  • 4645 - Comerţ cu ridicata al produselor cosmetice şi de parfumerie

  • 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

  • 4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

  • 4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor

  • 4774 - Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice

  • 4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie

  • 4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea

  • 4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

  • 4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

−1.8%

14 205 187

Rezultat net

−59.8%

+917 471

Capitaluri proprii

−44.2%

1 356 812

Număr mediu de salariați

−18.2%

18

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut DINOFARM SRL în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 14 205 187 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 917 471 lei.

Este DINOFARM SRL plătitoare de TVA?

Da, DINOFARM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1994.

Ce cod CAEN principal are DINOFARM SRL?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4773 - Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice.

Când a fost înființată DINOFARM SRL?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 decembrie 1992.

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către DINOFARM SRL în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește DINOFARM SRL?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit