CUI 2738749
TOOLING TECH SRL
TOOLING TECH SRL este o firmă din Braşov, județul Brașov, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 2553 - Operațiuni de mecanică generală. Firma este plătitoare de TVA din 2000. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.4 mil. lei (+7.6% față de 2024), un profit net de 13.6 mii lei și 16 angajați.
Date de identificare
CUI
2738749
Nr. înregistrare
J1992002655081
EUID
ROONRC.J1992002655081
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Braşov
Adresă
STR. EGRETEI, NR.25, BL.B35, ET.5, AP.42
Data înregistrării
19-01-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 19.01.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-2000
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2553 - Operațiuni de mecanică generalăCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
-
2522 - Producţia de rezervoare, cisterne şi containere metalice
-
2823 - Fabricarea maşinilor şi echipamentelor de birou (exceptând fabricarea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice)
-
3100 - Fabricarea de mobilă
-
3299 - Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
-
3319 - Repararea și întreținerea altor echipamente
-
3320 - Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
9524 - Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
3 390 057
Rezultat net
+13 608
Capitaluri proprii
800 760
Număr mediu de salariați
16
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2553 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2562 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2562 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2562 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2562 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2562 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2562 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2562 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
299 637
|
448 053
|
620 714
|
145 470
|
210 184
|
223 380
|
311 716
|
349 538
|
302 802
|
232 032
|
262 839
|
273 944
|
331 006
|
292 827
|
154 776
|
120 807
|
150 157
|
| Active circulante |
2 319 770
|
2 549 520
|
2 429 963
|
2 555 937
|
2 181 119
|
2 985 984
|
2 527 146
|
2 188 823
|
1 693 939
|
2 231 419
|
2 758 598
|
2 367 344
|
1 872 450
|
1 660 982
|
1 283 096
|
684 348
|
458 978
|
| Stocuri |
104 177
|
126 198
|
127 246
|
279 904
|
158 790
|
88 014
|
119 511
|
129 292
|
70 859
|
95 197
|
105 123
|
79 134
|
101 924
|
57 740
|
71 345
|
5 730
|
43 466
|
| Creanțe |
2 160 993
|
2 301 480
|
2 240 009
|
2 197 934
|
1 942 493
|
1 681 252
|
1 310 351
|
1 064 620
|
1 078 063
|
1 119 543
|
1 089 852
|
852 455
|
903 848
|
978 635
|
640 779
|
292 620
|
215 950
|
| Casa și conturi la bănci |
54 600
|
121 842
|
62 708
|
78 099
|
79 836
|
1 216 718
|
1 097 284
|
994 911
|
545 017
|
1 016 679
|
1 563 623
|
1 435 755
|
866 678
|
624 607
|
570 972
|
385 998
|
199 562
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
416
|
—
|
167
|
220
|
1 888
|
598
|
1 428
|
4 274
|
39 482
|
| Datorii |
1 796 216
|
2 128 312
|
1 705 171
|
1 785 360
|
1 772 350
|
2 584 162
|
2 186 521
|
1 947 935
|
1 630 855
|
1 945 682
|
1 648 608
|
1 197 644
|
837 642
|
831 063
|
672 807
|
354 635
|
368 151
|
| Provizioane |
22 431
|
22 992
|
22 992
|
22 431
|
22 431
|
22 431
|
22 431
|
22 431
|
22 431
|
22 431
|
22 431
|
22 431
|
22 431
|
22 431
|
22 431
|
22 431
|
22 431
|
| Capitaluri proprii |
800 760
|
846 269
|
1 322 514
|
893 616
|
596 522
|
602 771
|
629 910
|
567 995
|
343 871
|
495 338
|
1 350 565
|
1 421 433
|
1 345 271
|
1 100 913
|
744 062
|
432 363
|
258 035
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
3 390 057
|
3 149 430
|
5 891 760
|
6 574 405
|
4 937 795
|
4 833 896
|
4 328 816
|
4 600 492
|
4 571 968
|
3 834 473
|
3 173 524
|
3 502 969
|
3 115 392
|
3 800 432
|
2 695 064
|
1 270 744
|
771 549
|
| Venituri totale |
3 392 984
|
3 186 170
|
5 896 965
|
6 663 047
|
4 995 719
|
4 837 519
|
4 345 792
|
4 601 923
|
4 583 264
|
3 861 133
|
3 187 286
|
3 507 357
|
3 146 064
|
3 837 429
|
2 709 380
|
1 268 519
|
805 888
|
| Cheltuieli totale |
3 359 862
|
3 652 416
|
4 710 423
|
5 847 803
|
4 855 709
|
4 197 838
|
3 999 879
|
3 989 105
|
4 190 734
|
3 561 956
|
3 110 053
|
3 386 247
|
2 754 271
|
3 187 044
|
2 128 782
|
1 063 272
|
797 765
|
| Rezultat brut |
+33 122
|
−466 246
|
+1 186 542
|
+815 244
|
+140 010
|
+639 681
|
+345 913
|
+612 818
|
+392 530
|
+299 177
|
+77 233
|
+121 110
|
+391 793
|
+650 385
|
+580 598
|
+205 247
|
+8 123
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+13 608
|
−466 246
|
+1 050 214
|
+712 887
|
+95 960
|
+591 163
|
+302 394
|
+566 738
|
+342 325
|
+244 985
|
+59 040
|
+96 414
|
+327 399
|
+545 739
|
+492 179
|
+174 328
|
+2 168
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
22
|
24
|
17
|
22
|
24
|
27
|
28
|
26
|
29
|
28
|
30
|
32
|
29
|
21
|
17
|
15
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TOOLING TECH SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 3 390 057 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 13 608 lei.
-
Este TOOLING TECH SRL plătitoare de TVA?
-
Da, TOOLING TECH SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2000.
-
Ce cod CAEN principal are TOOLING TECH SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2553 - Operațiuni de mecanică generală.
-
Când a fost înființată TOOLING TECH SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 august 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TOOLING TECH SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TOOLING TECH SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.