CUI 2758142
OCTET SRL
OCTET SRL este o firmă din Arad, județul Arad, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri. Firma este plătitoare de TVA din 1999, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.1 mil. lei (−13.4% față de 2024), un profit net de 20.3 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
2758142
Nr. înregistrare
J1992001916024
EUID
ROONRC.J1992001916024
Formă juridică
SRL
Județ
Arad
Localitate
Arad
Adresă
CAL. AUREL VLAICU, BL.Z.24, SC.C, ET.3, AP.8
Data înregistrării
19-01-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 19.01.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-11-1999
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuriCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5225 - Activități de servicii logistice pentru transporturi
-
5226 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
5231 - Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 122 035
Rezultat net
+20 315
Capitaluri proprii
249 936
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
571 129
|
645 117
|
426 893
|
562 156
|
560 420
|
640 554
|
768 317
|
397 673
|
498 747
|
714 381
|
555 132
|
753 835
|
740 585
|
583 730
|
639 329
|
472 164
|
361 555
|
| Active circulante |
485 505
|
655 761
|
664 207
|
852 973
|
743 712
|
1 150 178
|
800 030
|
881 460
|
821 635
|
821 441
|
718 733
|
804 118
|
770 670
|
907 198
|
698 621
|
545 768
|
701 943
|
| Stocuri |
—
|
113 531
|
137 103
|
27 706
|
71 585
|
—
|
14 858
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
8 013
|
—
|
—
|
—
|
20 151
|
| Creanțe |
438 073
|
498 735
|
462 503
|
577 276
|
566 284
|
803 075
|
674 112
|
755 628
|
721 295
|
686 655
|
624 444
|
724 008
|
672 093
|
772 827
|
580 762
|
468 282
|
542 996
|
| Casa și conturi la bănci |
47 432
|
43 495
|
64 601
|
247 991
|
105 843
|
347 103
|
111 060
|
125 832
|
100 340
|
134 786
|
94 289
|
80 110
|
90 564
|
134 371
|
117 859
|
77 486
|
138 796
|
| Cheltuieli în avans |
5 415
|
2 926
|
16 055
|
65 567
|
39 232
|
25 255
|
31 443
|
14 638
|
29 520
|
28 454
|
77 782
|
51 622
|
36 659
|
22 187
|
5 442
|
15 494
|
13 885
|
| Datorii |
812 113
|
971 683
|
684 520
|
822 196
|
565 014
|
867 064
|
939 842
|
615 190
|
746 799
|
1 045 315
|
971 865
|
1 261 405
|
1 208 935
|
1 166 242
|
1 144 325
|
900 255
|
983 046
|
| Capitaluri proprii |
249 936
|
332 121
|
422 635
|
658 500
|
778 350
|
948 923
|
659 948
|
678 581
|
603 103
|
518 961
|
379 782
|
348 170
|
338 979
|
346 873
|
199 067
|
133 171
|
94 337
|
| Capital subscris vărsat |
8 360
|
8 360
|
8 360
|
8 360
|
8 360
|
8 360
|
8 360
|
8 360
|
8 360
|
8 360
|
8 360
|
8 360
|
8 360
|
8 360
|
8 360
|
8 360
|
8 360
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 122 035
|
2 450 586
|
2 595 726
|
3 221 487
|
3 100 150
|
3 517 590
|
2 878 696
|
4 171 693
|
3 486 086
|
3 506 781
|
3 360 498
|
3 843 721
|
3 492 557
|
3 720 710
|
2 488 477
|
1 992 003
|
1 619 092
|
| Venituri totale |
2 216 508
|
2 523 438
|
2 760 388
|
3 335 134
|
3 167 844
|
3 565 772
|
2 981 627
|
4 245 719
|
3 522 150
|
3 655 557
|
3 487 982
|
3 977 532
|
3 679 610
|
3 869 982
|
2 666 363
|
2 167 560
|
1 770 837
|
| Cheltuieli totale |
2 188 856
|
2 476 773
|
2 722 481
|
3 143 913
|
3 107 805
|
3 108 529
|
2 871 463
|
3 978 029
|
3 302 426
|
3 364 527
|
3 444 265
|
3 959 477
|
3 672 427
|
3 694 744
|
2 585 623
|
2 126 046
|
1 760 913
|
| Rezultat brut |
+27 652
|
+46 665
|
+37 907
|
+191 221
|
+60 039
|
+457 243
|
+110 164
|
+267 690
|
+219 724
|
+291 030
|
+43 717
|
+18 055
|
+7 183
|
+175 238
|
+80 740
|
+41 514
|
+9 924
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+20 315
|
+36 164
|
+11 219
|
+158 751
|
+32 275
|
+424 695
|
+80 522
|
+225 478
|
+184 142
|
+239 179
|
+31 612
|
+9 190
|
+1 088
|
+147 806
|
+65 896
|
+29 566
|
+3 907
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
7
|
8
|
9
|
9
|
10
|
9
|
14
|
15
|
15
|
10
|
10
|
11
|
10
|
8
|
7
|
9
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut OCTET SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 122 035 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 20 315 lei.
-
Este OCTET SRL plătitoare de TVA?
-
Da, OCTET SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1999.
-
Ce cod CAEN principal are OCTET SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri.
-
Când a fost înființată OCTET SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 septembrie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către OCTET SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește OCTET SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.