CUI 2808046
ELIXIR SRL
ELIXIR SRL este o firmă din Bârlad, județul Vaslui, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4773 - Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice. Firma este plătitoare de TVA din 1996. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 11 mil. lei (+24.8% față de 2024), un profit net de 656.5 mii lei și 17 angajați.
Date de identificare
CUI
2808046
Nr. înregistrare
J1992001081375
EUID
ROONRC.J1992001081375
Formă juridică
SRL
Județ
Vaslui
Localitate
Bârlad
Adresă
STR. 1 DECEMBRIE, NR.18
Data înregistrării
27-01-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.01.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-1996
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4773 - Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceuticeCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0128 - Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale şi a plantelor de uz farmaceutic
-
2120 - Fabricarea preparatelor farmaceutice
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4645 - Comerţ cu ridicata al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4646 - Comerţ cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
-
4774 - Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7739 - Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
-
9699 - Alte servicii personale n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
11 034 588
Rezultat net
+656 529
Capitaluri proprii
1 048 687
Număr mediu de salariați
17
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4773 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
773 967
|
851 126
|
558 525
|
526 818
|
543 362
|
556 182
|
703 200
|
895 976
|
1 102 192
|
1 330 756
|
1 537 084
|
666 996
|
650 142
|
813 360
|
617 452
|
684 539
|
662 683
|
| Active circulante |
3 868 588
|
2 901 413
|
3 449 758
|
2 699 733
|
3 675 232
|
3 613 422
|
3 154 171
|
2 512 985
|
1 966 161
|
1 789 124
|
1 673 068
|
2 560 426
|
2 630 469
|
2 442 509
|
1 938 439
|
1 874 223
|
930 156
|
| Stocuri |
1 990 695
|
1 882 247
|
1 520 796
|
1 433 604
|
1 478 029
|
1 648 441
|
1 425 909
|
983 037
|
916 891
|
824 128
|
741 283
|
512 944
|
461 746
|
432 772
|
363 797
|
273 340
|
220 185
|
| Creanțe |
1 049 306
|
835 439
|
1 229 322
|
1 207 813
|
1 102 321
|
1 147 597
|
802 178
|
951 714
|
670 622
|
168 136
|
240 901
|
461 139
|
538 880
|
1 083 626
|
667 492
|
910 717
|
396 372
|
| Casa și conturi la bănci |
828 587
|
183 727
|
699 640
|
58 316
|
1 094 882
|
817 384
|
926 084
|
578 234
|
378 648
|
796 860
|
690 884
|
1 586 343
|
1 629 843
|
926 111
|
907 150
|
690 166
|
117 388
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
43
|
1 171
|
3 803
|
6 555
|
| Datorii |
3 593 868
|
2 149 270
|
1 889 110
|
1 654 839
|
1 343 370
|
1 593 692
|
1 429 104
|
1 125 395
|
813 248
|
855 783
|
622 103
|
920 202
|
1 009 135
|
1 513 889
|
1 002 824
|
1 426 720
|
859 065
|
| Capitaluri proprii |
1 048 687
|
1 603 269
|
2 119 173
|
1 571 712
|
2 875 224
|
2 575 912
|
2 428 267
|
2 283 566
|
2 255 105
|
2 264 097
|
2 588 049
|
2 307 220
|
2 271 476
|
1 742 023
|
1 554 238
|
1 135 845
|
740 329
|
| Capital subscris vărsat |
25 000
|
25 000
|
25 000
|
25 000
|
25 000
|
25 000
|
25 000
|
25 000
|
25 000
|
25 000
|
25 000
|
25 000
|
25 000
|
25 000
|
25 000
|
25 000
|
25 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
11 034 588
|
8 838 836
|
8 362 641
|
8 303 071
|
7 884 061
|
8 329 238
|
7 028 201
|
5 940 966
|
5 269 478
|
4 428 713
|
3 817 768
|
3 576 916
|
3 510 946
|
3 331 339
|
2 909 814
|
3 198 017
|
3 394 701
|
| Venituri totale |
11 152 604
|
9 000 239
|
8 512 919
|
8 551 306
|
8 022 884
|
8 470 021
|
7 065 927
|
5 955 780
|
5 323 454
|
4 490 046
|
3 859 430
|
3 656 248
|
3 798 828
|
3 634 764
|
3 158 582
|
3 399 258
|
3 604 336
|
| Cheltuieli totale |
10 390 399
|
8 487 480
|
7 779 611
|
7 786 602
|
7 280 713
|
7 835 744
|
6 818 875
|
5 746 482
|
5 140 444
|
4 426 146
|
3 489 656
|
3 076 075
|
3 198 509
|
3 072 700
|
2 570 123
|
2 863 851
|
3 515 070
|
| Rezultat brut |
+762 205
|
+512 759
|
+733 308
|
+764 704
|
+742 171
|
+634 277
|
+247 052
|
+209 298
|
+183 010
|
+63 900
|
+369 774
|
+580 173
|
+600 319
|
+562 064
|
+588 459
|
+535 407
|
+89 266
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+656 529
|
+446 055
|
+645 287
|
+665 433
|
+646 675
|
+534 901
|
+190 595
|
+158 724
|
+127 063
|
+27 583
|
+310 829
|
+490 786
|
+504 180
|
+476 322
|
+499 419
|
+455 041
|
+43 466
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
17
|
14
|
15
|
15
|
15
|
16
|
16
|
16
|
15
|
12
|
11
|
11
|
11
|
11
|
11
|
10
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ELIXIR SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 11 034 588 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 656 529 lei.
-
Este ELIXIR SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ELIXIR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1996.
-
Ce cod CAEN principal are ELIXIR SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4773 - Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice.
-
Când a fost înființată ELIXIR SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 decembrie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ELIXIR SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ELIXIR SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.