CUI 2835709
BAUROM CONSTRUCT SRL
BAUROM CONSTRUCT SRL este o firmă din Galaţi, județul Galați, înființată în 1999. Activitatea principală: CAEN 4682 - Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice. Firma este plătitoare de TVA din 1997. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 235 mil. lei (−16.2% față de 2024), o pierdere netă de 2.9 mil. lei și 163 de angajați.
Date de identificare
CUI
2835709
Nr. înregistrare
J1999000155171
EUID
ROONRC.J1999000155171
Formă juridică
SRL
Județ
Galați
Localitate
Galaţi
Adresă
STR. REGIMENTUL 11 SIRET, NR.2M
Data înregistrării
28-01-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 05.04.1999
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-1997
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
-
2551 - Acoperirea metalelor
-
2552 - Tratamente termice ale metalelor
-
2553 - Operațiuni de mecanică generală
-
2561 - Fabricarea produselor de tăiat
-
2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
-
3312 - Repararea și întreținerea mașinilor
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
7739 - Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
234 972 675
Rezultat net
−2 911 803
Capitaluri proprii
59 213 619
Număr mediu de salariați
163
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4682 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4672 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
33 273 114
|
32 436 296
|
33 609 498
|
34 636 842
|
29 677 564
|
26 808 333
|
27 963 182
|
26 717 242
|
27 409 855
|
28 609 729
|
28 330 731
|
27 749 118
|
26 878 238
|
26 551 702
|
27 053 979
|
26 627 631
|
28 204 339
|
| Active circulante |
100 390 317
|
109 527 365
|
112 829 635
|
134 982 738
|
117 620 472
|
79 654 781
|
72 325 274
|
92 636 237
|
84 918 394
|
69 504 559
|
64 874 467
|
70 117 011
|
63 982 143
|
56 450 807
|
50 368 868
|
44 605 461
|
30 669 931
|
| Stocuri |
51 749 413
|
53 727 192
|
56 815 535
|
73 258 965
|
55 931 617
|
36 665 198
|
30 676 613
|
45 456 899
|
31 829 942
|
24 645 683
|
19 260 963
|
20 358 904
|
20 139 283
|
20 097 623
|
17 129 620
|
11 283 022
|
6 732 407
|
| Creanțe |
47 949 704
|
55 056 881
|
55 047 430
|
61 138 478
|
60 675 905
|
42 696 641
|
41 263 067
|
46 754 423
|
52 648 606
|
44 510 483
|
45 317 642
|
48 127 672
|
42 781 611
|
35 910 765
|
32 192 801
|
31 874 108
|
23 122 098
|
| Casa și conturi la bănci |
691 200
|
743 292
|
966 670
|
585 295
|
1 012 950
|
292 942
|
385 594
|
424 915
|
439 846
|
348 393
|
295 862
|
1 630 435
|
1 061 249
|
442 419
|
1 046 447
|
1 448 331
|
815 426
|
| Cheltuieli în avans |
421 706
|
311 262
|
432 952
|
802 440
|
725 128
|
529 625
|
373 415
|
359 505
|
356 250
|
214 244
|
114 382
|
146 959
|
137 751
|
160 801
|
123 362
|
86 632
|
64 684
|
| Datorii |
74 477 704
|
78 733 183
|
76 523 643
|
89 047 042
|
62 751 920
|
63 423 084
|
60 521 663
|
80 093 270
|
74 394 331
|
60 623 890
|
59 957 050
|
65 105 707
|
61 047 911
|
55 537 175
|
49 277 830
|
47 754 486
|
41 607 186
|
| Venituri în avans |
393 814
|
416 318
|
438 822
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
144 987
|
38 883
|
3 160
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
176 435
|
| Capitaluri proprii |
59 213 619
|
63 125 422
|
69 909 620
|
81 374 978
|
85 271 244
|
43 569 655
|
40 140 208
|
39 619 714
|
38 290 168
|
37 704 642
|
33 362 530
|
32 907 381
|
29 950 221
|
27 626 135
|
28 123 392
|
23 526 355
|
17 152 173
|
| Capital subscris vărsat |
2 000 000
|
2 000 000
|
2 000 000
|
2 000 000
|
2 000 000
|
1 685 652
|
1 685 652
|
1 685 652
|
1 685 652
|
1 685 652
|
1 685 652
|
1 652 600
|
1 652 600
|
1 652 600
|
1 652 600
|
1 652 600
|
1 652 600
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
234 972 675
|
280 437 608
|
289 679 013
|
360 333 040
|
326 591 139
|
199 671 435
|
203 391 801
|
222 513 024
|
198 285 930
|
179 931 955
|
193 187 951
|
201 936 427
|
182 379 644
|
174 744 425
|
176 424 237
|
135 206 317
|
129 417 294
|
| Venituri totale |
238 009 349
|
282 202 066
|
292 022 794
|
364 515 306
|
328 380 462
|
202 841 443
|
206 314 761
|
225 641 203
|
200 094 071
|
181 970 276
|
195 691 759
|
199 367 282
|
186 271 029
|
179 025 696
|
180 277 817
|
136 038 214
|
138 423 202
|
| Cheltuieli totale |
238 586 052
|
285 195 729
|
303 488 152
|
343 627 538
|
277 028 436
|
196 896 816
|
204 314 714
|
222 966 954
|
195 828 895
|
174 777 314
|
192 007 281
|
194 962 159
|
182 591 977
|
176 522 644
|
175 713 483
|
129 101 515
|
142 340 536
|
| Rezultat brut |
−576 703
|
−2 993 663
|
−11 465 358
|
+20 887 768
|
+51 352 026
|
+5 944 627
|
+2 000 047
|
+2 674 249
|
+4 265 176
|
+7 192 962
|
+3 684 478
|
+4 405 123
|
+3 679 052
|
+2 503 052
|
+4 564 334
|
+6 936 699
|
−3 917 334
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−2 911 803
|
−5 789 197
|
−11 465 358
|
+18 163 733
|
+44 201 590
|
+5 040 599
|
+1 620 494
|
+2 200 598
|
+3 585 526
|
+6 052 638
|
+3 102 888
|
+3 658 696
|
+3 032 419
|
+2 038 458
|
+3 792 485
|
+6 374 309
|
−3 946 001
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
189
|
197
|
202
|
203
|
202
|
204
|
219
|
206
|
197
|
193
|
184
|
164
|
149
|
131
|
119
|
127
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BAUROM CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 234 972 675 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 2 911 803 lei.
-
Este BAUROM CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, BAUROM CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1997.
-
Ce cod CAEN principal are BAUROM CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4682 - Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice.
-
Când a fost înființată BAUROM CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 martie 1999.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BAUROM CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BAUROM CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.