CUI 2840349
PAMID SA
PAMID SA este o firmă din Sector 2, București, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 56.6 mii lei (+78.5% față de 2024) și un profit net de 26.5 mii lei.
Date de identificare
CUI
2840349
Nr. înregistrare
J1992020623402
EUID
ROONRC.J1992020623402
Formă juridică
SA
Județ
București
Localitate
Sector 2
Adresă
SOS. VERGULUI, NR.16
Data înregistrării
28-01-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 05.08.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliarăCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
6810 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
56 638
Rezultat net
+26 469
Capitaluri proprii
2 084 058
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6812 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2219 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 370 573
|
8 126 481
|
3 690 994
|
3 700 216
|
3 709 438
|
3 078 698
|
2 489 623
|
2 288 582
|
2 214 706
|
2 137 600
|
2 151 496
|
2 165 391
|
2 179 286
|
2 315 531
|
2 331 348
|
2 358 940
|
2 368 403
|
| Active circulante |
20 791 530
|
1 593 098
|
24 895
|
224 645
|
565 904
|
183 598
|
50 118
|
45 899
|
41 008
|
62 027
|
67 516
|
37 132
|
30 705
|
40 968
|
30 736
|
6 935
|
7 038
|
| Stocuri |
19 399 514
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
1 389 513
|
827 627
|
20
|
214 752
|
217 424
|
180 234
|
47 231
|
41 442
|
37 432
|
15 303
|
23 180
|
16 837
|
5 846
|
5 990
|
3 669
|
5 069
|
6 471
|
| Casa și conturi la bănci |
2 503
|
765 471
|
24 875
|
9 893
|
348 480
|
3 364
|
2 887
|
4 457
|
3 576
|
46 724
|
44 336
|
20 295
|
24 859
|
34 978
|
27 067
|
1 866
|
567
|
| Datorii |
21 078 045
|
7 661 990
|
1 673 867
|
1 896 744
|
2 251 973
|
1 235 024
|
317 218
|
268 564
|
161 603
|
82 858
|
86 232
|
83 748
|
76 889
|
84 806
|
85 181
|
62 000
|
95 913
|
| Capitaluri proprii |
2 084 058
|
2 057 589
|
2 042 022
|
2 028 117
|
2 023 369
|
2 027 272
|
2 222 523
|
2 065 917
|
2 094 111
|
2 116 769
|
2 132 780
|
2 118 775
|
2 133 102
|
2 271 693
|
2 276 903
|
2 303 875
|
2 279 528
|
| Capital subscris vărsat |
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
56 638
|
31 738
|
33 109
|
30 305
|
21 353
|
17 511
|
19 851
|
19 306
|
19 785
|
27 253
|
58 163
|
27 952
|
21 566
|
39 948
|
30 423
|
74 130
|
57 121
|
| Venituri totale |
19 475 009
|
39 024
|
40 155
|
30 305
|
71 434
|
17 511
|
48 492
|
19 306
|
19 785
|
27 253
|
58 233
|
27 988
|
21 569
|
39 962
|
30 430
|
74 138
|
57 168
|
| Cheltuieli totale |
19 443 617
|
20 317
|
23 361
|
21 420
|
74 709
|
62 799
|
51 164
|
46 922
|
41 848
|
42 445
|
42 480
|
41 476
|
190 651
|
45 172
|
57 402
|
65 417
|
227 836
|
| Rezultat brut |
+31 392
|
+18 707
|
+16 794
|
+8 885
|
−3 275
|
−45 288
|
−2 672
|
−27 616
|
−22 063
|
−15 192
|
+15 753
|
−13 488
|
−169 082
|
−5 210
|
−26 972
|
+8 721
|
−170 668
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+26 469
|
+15 567
|
+13 905
|
+7 994
|
−3 903
|
−45 777
|
−4 127
|
−28 195
|
−22 658
|
−16 010
|
+14 005
|
−14 327
|
−169 677
|
−5 210
|
−26 972
|
+5 496
|
−176 401
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PAMID SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 56 638 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 26 469 lei.
-
Este PAMID SA plătitoare de TVA?
-
Da, PAMID SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are PAMID SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară.
-
Când a fost înființată PAMID SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 august 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PAMID SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PAMID SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.