CUI 2847304

PRODCOM BILC SRL

PRODCOM BILC SRL este o firmă din Focşani, județul Vrancea, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare. Firma este plătitoare de TVA din 1994 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 47.5 mil. lei (+10.0% față de 2024), un profit net de 3 mil. lei și 23 de angajați.

Activă

Date de identificare

CUI

2847304

Nr. înregistrare

J1992001181398

EUID

ROONRC.J1992001181398

Formă juridică

SRL

Județ

Vrancea

Localitate

Focşani

Adresă

STR. UNIREA PRINCIPATELOR, NR.73

Data înregistrării

29-01-1993

Stare înregistrare

INREGISTRAT din data 29.01.1993

Stare la Registrul Comerțului

funcțiune

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Da

din 01-03-1994

TVA la încasare

Nu

Înregistrat în RO e-Factura

Da

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.3 (2025)

  • 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

  • 4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.

  • 4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor

  • 4321 - Lucrări de instalații electrice

  • 4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

  • 4323 - Lucrări de izolații

  • 4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie

  • 4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților

  • 4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

  • 4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

  • 4391 - Activități de zidărie

  • 4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

  • 4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii

  • 4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor

  • 4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte

  • 4663 - Comerţ cu ridicata al maşinilor pentru industria minieră şi construcţii

  • 4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente

  • 4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire

  • 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri

  • 5210 - Depozitări

  • 5224 - Manipulări

  • 6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii

  • 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

  • 7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

+10.0%

47 501 971

Rezultat net

+8.3%

+3 010 880

Capitaluri proprii

+7.4%

11 458 121

Număr mediu de salariați

−11.5%

23

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut PRODCOM BILC SRL în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 47 501 971 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 3 010 880 lei.

Este PRODCOM BILC SRL plătitoare de TVA?

Da, PRODCOM BILC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 1994.

Ce cod CAEN principal are PRODCOM BILC SRL?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare.

Când a fost înființată PRODCOM BILC SRL?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 decembrie 1992.

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către PRODCOM BILC SRL în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește PRODCOM BILC SRL?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit