CUI 2858435
TASINET COM SRL
TASINET COM SRL este o firmă din Adâncata, județul Ialomița, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2020 a raportat o cifră de afaceri de 354.4 mii lei (−15.4% față de 2019), o pierdere netă de 10.2 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
2858435
Nr. înregistrare
J21/957/1992
EUID
ROONRC.J21/957/1992
Formă juridică
SRL
Județ
Ialomița
Localitate
Adâncata
Adresă
COM. ADANCATA, NR.-
Data înregistrării
29-01-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 29.01.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 14-09-2022
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2020
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
354 421
Rezultat net
−10 226
Capitaluri proprii
−111 283
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2020 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||
| Active imobilizate |
4 160
|
5 547
|
6 934
|
8 320
|
13 707
|
14 094
|
11 850
|
11 850
|
4 806
|
4 806
|
4 875
|
5 151
|
| Active circulante |
20 763
|
8 378
|
7 213
|
5 773
|
2 123
|
14 846
|
37 683
|
42 517
|
6 669
|
—
|
1 781
|
5 388
|
| Stocuri |
20 753
|
8 259
|
6 941
|
4 385
|
2 014
|
14 584
|
31 658
|
33 864
|
5 029
|
—
|
727
|
4 511
|
| Creanțe |
—
|
10
|
3
|
5
|
—
|
—
|
5 437
|
8 584
|
1 149
|
—
|
43
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
10
|
109
|
269
|
1 383
|
109
|
262
|
588
|
69
|
491
|
—
|
1 011
|
877
|
| Datorii |
136 206
|
114 983
|
101 333
|
79 903
|
55 779
|
38 052
|
55 493
|
57 901
|
10 598
|
1 350
|
3 128
|
5 499
|
| Capitaluri proprii |
−111 283
|
−101 058
|
−87 186
|
−65 810
|
−39 949
|
−9 112
|
−5 960
|
−3 534
|
877
|
3 456
|
3 528
|
5 040
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2019
354 421
|
418 782
|
373 577
|
291 684
|
204 815
|
199 218
|
119 967
|
25 855
|
6 864
|
1 230
|
7 393
|
13 177
|
| Venituri totale |
354 421
|
419 393
|
373 577
|
292 129
|
207 300
|
199 218
|
119 967
|
25 855
|
6 864
|
1 230
|
7 393
|
13 177
|
| Cheltuieli totale |
361 103
|
429 070
|
391 214
|
315 060
|
233 991
|
196 394
|
118 794
|
29 512
|
9 443
|
1 302
|
7 101
|
11 416
|
| Rezultat brut |
−6 682
|
−9 677
|
−17 637
|
−22 931
|
−26 691
|
+2 824
|
+1 173
|
−3 657
|
−2 579
|
−72
|
+292
|
+1 761
|
| Rezultat net |
Față de 2019
−10 226
|
−13 872
|
−21 376
|
−25 861
|
−30 837
|
−3 153
|
−2 426
|
−4 411
|
−2 579
|
−72
|
−1 358
|
+154
|
| Alte date | ||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2019
|
2
|
2
|
2
|
1
|
1
|
2
|
1
|
1
|
0
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2020 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TASINET COM SRL în 2020?
-
Bilanțul pe 2020 arată o cifră de afaceri netă de 354 421 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 10 226 lei.
-
Este TASINET COM SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, TASINET COM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are TASINET COM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
-
Când a fost înființată TASINET COM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 noiembrie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2020 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TASINET COM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TASINET COM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.