CUI 2881799
PAP S.R.L.
PAP S.R.L. este o firmă din Sic, județul Cluj, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.9 mil. lei (−10.2% față de 2024), o pierdere netă de 77.2 mii lei și 9 angajați.
Date de identificare
CUI
2881799
Nr. înregistrare
J12/2774/1991
EUID
ROONRC.J12/2774/1991
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Sic
Adresă
STR. STRADA III, NR.298
Data înregistrării
01-02-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 01.02.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie
-
4671 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4721 - Comerţ cu amănuntul al fructelor şi legumelor proaspete, în magazine specializate
-
4724 - Comerţ cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie şi produselor zaharoase, în magazine specializate
-
4730 - Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule în magazine specializate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 937 264
Rezultat net
−77 247
Capitaluri proprii
470 449
Număr mediu de salariați
9
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
290 797
|
372 686
|
467 717
|
351 374
|
426 840
|
493 189
|
645 710
|
613 683
|
697 642
|
557 412
|
462 880
|
582 414
|
743 909
|
932 332
|
593 693
|
388 806
|
551 225
|
| Active circulante |
348 349
|
496 736
|
615 836
|
577 957
|
662 856
|
453 479
|
406 894
|
1 402 975
|
1 353 824
|
1 502 086
|
1 740 993
|
1 494 480
|
1 306 586
|
1 236 494
|
1 201 873
|
649 320
|
564 905
|
| Stocuri |
205 883
|
189 887
|
262 242
|
341 661
|
369 754
|
229 365
|
280 255
|
385 042
|
299 142
|
360 292
|
438 900
|
508 711
|
464 607
|
572 204
|
410 754
|
421 839
|
322 773
|
| Creanțe |
72 704
|
64 634
|
53 463
|
51 277
|
36 218
|
33 771
|
51 182
|
49 889
|
50 070
|
71 610
|
254 418
|
283 022
|
262 351
|
252 001
|
295 184
|
58 321
|
192 130
|
| Casa și conturi la bănci |
69 762
|
242 215
|
300 131
|
185 019
|
256 884
|
190 343
|
75 457
|
808 044
|
844 612
|
1 070 184
|
1 047 675
|
702 747
|
579 628
|
412 289
|
214 842
|
119 160
|
50 002
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
173
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
320
|
—
|
—
|
24
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
155 015
|
140 835
|
203 644
|
181 680
|
317 558
|
202 639
|
244 682
|
356 328
|
469 641
|
279 925
|
259 330
|
229 828
|
447 335
|
597 452
|
504 375
|
490 621
|
650 579
|
| Venituri în avans |
13 682
|
21 891
|
30 100
|
38 309
|
46 518
|
54 727
|
62 936
|
—
|
—
|
—
|
110 886
|
166 542
|
241 352
|
390 072
|
470 022
|
121 652
|
188 122
|
| Capitaluri proprii |
470 449
|
706 696
|
849 982
|
709 342
|
725 620
|
689 302
|
744 986
|
1 660 330
|
1 581 825
|
1 779 893
|
1 833 657
|
1 680 524
|
1 361 832
|
1 181 302
|
821 169
|
425 853
|
277 429
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 937 264
|
2 157 884
|
2 571 006
|
2 726 216
|
2 228 870
|
2 457 681
|
2 374 316
|
2 592 436
|
2 184 144
|
2 247 699
|
2 342 936
|
2 661 601
|
2 592 745
|
2 126 232
|
2 222 616
|
1 007 478
|
794 445
|
| Venituri totale |
1 946 873
|
2 168 884
|
2 578 812
|
2 740 598
|
2 410 670
|
2 779 526
|
2 420 302
|
2 614 902
|
2 193 675
|
2 377 680
|
2 409 746
|
2 746 749
|
2 753 426
|
2 234 947
|
2 276 215
|
1 078 303
|
824 801
|
| Cheltuieli totale |
2 002 600
|
2 284 175
|
2 244 261
|
2 530 103
|
2 349 201
|
2 812 629
|
2 669 527
|
2 510 332
|
2 391 742
|
2 431 445
|
2 225 621
|
2 362 854
|
2 539 521
|
1 805 187
|
1 806 189
|
902 805
|
677 093
|
| Rezultat brut |
−55 727
|
−115 291
|
+334 551
|
+210 495
|
+61 469
|
−33 103
|
−249 225
|
+104 570
|
−198 067
|
−53 765
|
+184 125
|
+383 895
|
+213 905
|
+429 760
|
+470 026
|
+175 498
|
+147 708
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−77 247
|
−143 286
|
+310 640
|
+183 722
|
+41 399
|
−55 684
|
−273 094
|
+78 504
|
−198 067
|
−53 765
|
+153 133
|
+318 692
|
+180 530
|
+360 133
|
+395 316
|
+148 424
|
+123 365
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
9
|
10
|
11
|
15
|
28
|
15
|
14
|
16
|
20
|
18
|
17
|
16
|
12
|
9
|
6
|
6
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PAP S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 937 264 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 77 247 lei.
-
Este PAP S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, PAP S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are PAP S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată PAP S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 septembrie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PAP S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PAP S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.