CUI 28964901
WEBLIANT SOFTWARE SRL
WEBLIANT SOFTWARE SRL este o firmă din Sector 1, București, înființată în 2011. Activitatea principală: CAEN 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 2014, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.1 mil. lei (+19.0% față de 2024), un profit net de 750.4 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
28964901
Nr. înregistrare
J2011009580404
EUID
ROONRC.J40/9580/2011
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
DRM AGATULUI, NR.26A, ET.1, AP.3B
Data înregistrării
05-08-2011
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 27.05.2013
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-11-2014
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
5821 - Activităţi de editare a jocurilor de calculator
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
6399 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 094 643
Rezultat net
+750 360
Capitaluri proprii
2 042 750
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 882 081
|
1 861 358
|
1 677 898
|
1 690 250
|
1 681 474
|
78 972
|
124 862
|
172 230
|
7 275
|
2 897
|
21 849
|
36 133
|
7 227
|
4 504
|
3 361
|
| Active circulante |
355 032
|
351 320
|
260 894
|
209 082
|
185 170
|
339 256
|
244 265
|
166 200
|
102 638
|
180 182
|
66 365
|
42 289
|
62 520
|
20 904
|
8 593
|
| Stocuri |
14 750
|
18 798
|
4 048
|
4 776
|
847
|
—
|
879
|
—
|
34
|
—
|
—
|
−339
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
255 784
|
202 940
|
202 516
|
199 228
|
108 287
|
165 413
|
66 949
|
13 927
|
67 111
|
75 825
|
32 036
|
4 381
|
8 896
|
6 776
|
6 609
|
| Casa și conturi la bănci |
84 498
|
129 582
|
54 330
|
5 078
|
76 036
|
173 843
|
176 437
|
152 273
|
35 493
|
104 357
|
34 329
|
38 247
|
53 624
|
14 128
|
1 984
|
| Cheltuieli în avans |
210 172
|
210 495
|
218 399
|
208 714
|
92 916
|
1 052
|
521
|
1 047
|
—
|
134
|
292
|
1 884
|
736
|
—
|
—
|
| Datorii |
376 022
|
1 016 884
|
586 850
|
1 248 822
|
1 538 032
|
115 873
|
89 411
|
175 503
|
23 850
|
84 316
|
43 325
|
30 900
|
25 825
|
17 155
|
11 874
|
| Venituri în avans |
27 770
|
—
|
—
|
—
|
12 372
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
743
|
743
|
743
|
743
|
743
|
743
|
743
|
743
|
450
|
3 264
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
2 042 750
|
1 405 546
|
1 569 598
|
858 481
|
408 413
|
302 664
|
279 494
|
163 231
|
85 613
|
95 633
|
45 181
|
49 406
|
44 658
|
8 253
|
80
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 094 643
|
919 495
|
1 129 310
|
790 159
|
660 132
|
182 910
|
264 162
|
251 981
|
540 752
|
545 240
|
354 721
|
341 039
|
206 071
|
114 045
|
32 746
|
| Venituri totale |
1 100 340
|
948 440
|
1 134 559
|
804 337
|
667 128
|
189 747
|
269 878
|
253 308
|
543 264
|
566 483
|
356 949
|
342 870
|
207 314
|
114 798
|
32 860
|
| Cheltuieli totale |
322 058
|
227 211
|
414 095
|
347 707
|
308 385
|
164 692
|
150 945
|
173 170
|
452 457
|
456 778
|
360 188
|
281 549
|
164 689
|
103 180
|
31 994
|
| Rezultat brut |
+778 282
|
+721 229
|
+720 464
|
+456 630
|
+358 743
|
+25 055
|
+118 933
|
+80 138
|
+90 807
|
+109 705
|
−3 239
|
+61 321
|
+42 625
|
+11 618
|
+866
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+750 360
|
+694 188
|
+711 117
|
+450 068
|
+352 140
|
+23 170
|
+116 264
|
+77 618
|
+85 373
|
+95 393
|
−4 225
|
+49 166
|
+36 405
|
+8 173
|
−120
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut WEBLIANT SOFTWARE SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 094 643 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 750 360 lei.
-
Este WEBLIANT SOFTWARE SRL plătitoare de TVA?
-
Da, WEBLIANT SOFTWARE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2014.
-
Ce cod CAEN principal are WEBLIANT SOFTWARE SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată WEBLIANT SOFTWARE SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 august 2011.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către WEBLIANT SOFTWARE SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește WEBLIANT SOFTWARE SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.