CUI 29039688
LOCAS CONSTRUCT SRL
LOCAS CONSTRUCT SRL este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2011. Activitatea principală: CAEN 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Firma este plătitoare de TVA din 2011 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 230.7 mii lei (+231.2% față de 2024), un profit net de 551.7 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
29039688
Nr. înregistrare
J12/2184/2011
EUID
ROONRC.J12/2184/2011
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
STR. IZLAZULUI, NR.18, SC.V, ET.V, AP.147
Data înregistrării
29-08-2011
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 29.08.2011
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 15-09-2011
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie şi tâmplărie, pentru construcţii
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4511 - Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
-
4519 - Comerţ cu alte autovehicule
-
6810 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
230 710
Rezultat net
+551 652
Capitaluri proprii
257 712
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
239 784
|
317 581
|
318 444
|
341 831
|
522 865
|
305 284
|
372 858
|
147 612
|
296 841
|
896 537
|
296 841
|
308 330
|
—
|
188
|
469
|
| Active circulante |
46 271
|
13 014
|
34 798
|
24 444
|
1 140 069
|
823 138
|
888 492
|
1 205 367
|
1 583 408
|
31 974
|
31 183
|
5 624
|
111 902
|
158 068
|
409 193
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
349 566
|
796 437
|
839 204
|
793 378
|
1 528 285
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
335 006
|
| Creanțe |
38 295
|
8 398
|
8 471
|
13 557
|
11 528
|
24 554
|
48 979
|
82 771
|
54 887
|
31 370
|
30 924
|
1 903
|
111 438
|
128 767
|
70 048
|
| Casa și conturi la bănci |
7 976
|
4 616
|
26 327
|
10 887
|
778 975
|
2 147
|
309
|
329 218
|
236
|
604
|
259
|
3 721
|
464
|
29 301
|
4 139
|
| Cheltuieli în avans |
1 699
|
1 777
|
—
|
—
|
1 674
|
92
|
198
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
30 042
|
626 312
|
635 991
|
652 066
|
687 599
|
590 719
|
916 507
|
507 930
|
1 855 872
|
856 881
|
248 272
|
213 102
|
511
|
26 901
|
409 978
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 685
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
257 712
|
−293 940
|
−282 749
|
−285 791
|
977 009
|
537 795
|
345 041
|
843 364
|
24 377
|
71 630
|
79 752
|
100 852
|
111 391
|
131 355
|
−316
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
230 710
|
69 663
|
100
|
81 933
|
984 477
|
440 828
|
134 828
|
2 101 887
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
1 105 195
|
0
|
| Venituri totale |
738 763
|
69 663
|
130 105
|
−263 467
|
669 433
|
398 213
|
202 723
|
1 338 590
|
912 062
|
599 696
|
1
|
11 489
|
2
|
1 613 593
|
335 006
|
| Cheltuieli totale |
167 624
|
80 158
|
125 762
|
305 372
|
223 097
|
160 275
|
279 603
|
498 586
|
959 314
|
607 818
|
9 612
|
22 028
|
19 967
|
1 456 547
|
335 522
|
| Rezultat brut |
+571 139
|
−10 495
|
+4 343
|
−568 839
|
+446 336
|
+237 938
|
−76 880
|
+840 004
|
−47 252
|
−8 122
|
−9 611
|
−10 539
|
−19 965
|
+157 046
|
−516
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+551 652
|
−11 191
|
+3 042
|
−569 700
|
+439 213
|
+233 954
|
−78 230
|
+818 986
|
−47 252
|
−8 122
|
−9 611
|
−10 539
|
−19 965
|
+131 671
|
−516
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
3
|
2
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut LOCAS CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 230 710 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 551 652 lei.
-
Este LOCAS CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, LOCAS CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 septembrie 2011.
-
Ce cod CAEN principal are LOCAS CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
-
Când a fost înființată LOCAS CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 august 2011.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către LOCAS CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește LOCAS CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.