CUI 29109856
BARTOS-MATE CONSTRUCT SRL
BARTOS-MATE CONSTRUCT SRL este o firmă din Secuieni, județul Harghita, înființată în 2011. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2011 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 856.7 mii lei (+48.3% față de 2024), un profit net de 7.7 mii lei și 8 angajați.
Date de identificare
CUI
29109856
Nr. înregistrare
J2011000421195
EUID
ROONRC.J2011000421195
Formă juridică
SRL
Județ
Harghita
Localitate
Secuieni
Adresă
SECUIENI, NR.58
Data înregistrării
16-09-2011
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 15.09.2011
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 15-11-2011
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
8122 - Activități specializate de curățenie
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
856 709
Rezultat net
+7 711
Capitaluri proprii
161 778
Număr mediu de salariați
8
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
6 829
|
13 514
|
15 179
|
20 254
|
25 028
|
1 850
|
4 336
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
8 949
|
21 291
|
1 821
|
| Active circulante |
983 635
|
739 302
|
359 679
|
379 234
|
191 464
|
123 491
|
241 854
|
546 104
|
276 988
|
85 132
|
115 450
|
463
|
17 900
|
28 730
|
12 184
|
| Stocuri |
80 000
|
140 200
|
103 377
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
6 567
|
| Creanțe |
754 862
|
598 336
|
234 642
|
191 140
|
159 211
|
63 940
|
109 351
|
299 688
|
181 372
|
84 892
|
35 975
|
—
|
−1 623
|
27 952
|
4 960
|
| Casa și conturi la bănci |
148 773
|
766
|
21 660
|
188 094
|
32 253
|
59 551
|
132 503
|
246 416
|
95 616
|
240
|
79 475
|
463
|
19 523
|
778
|
657
|
| Datorii |
828 686
|
598 749
|
251 370
|
70 402
|
188 721
|
153 375
|
353 573
|
365 203
|
351 231
|
421 893
|
370 036
|
335 781
|
16 715
|
47 633
|
13 688
|
| Capitaluri proprii |
161 778
|
154 067
|
123 488
|
329 086
|
27 771
|
−28 034
|
−107 383
|
180 901
|
−74 243
|
−336 761
|
−254 586
|
−335 318
|
10 134
|
2 388
|
317
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
856 709
|
577 873
|
1 001 349
|
1 099 935
|
986 616
|
609 817
|
770 834
|
882 958
|
825 166
|
424 569
|
249 633
|
73 504
|
366 904
|
454 777
|
32 550
|
| Venituri totale |
796 509
|
624 103
|
1 104 726
|
1 099 935
|
986 616
|
711 061
|
770 834
|
882 958
|
825 166
|
424 569
|
249 633
|
75 914
|
366 914
|
448 784
|
38 550
|
| Cheltuieli totale |
771 529
|
583 522
|
973 850
|
790 341
|
922 168
|
625 314
|
871 410
|
618 984
|
554 396
|
502 498
|
161 412
|
421 366
|
357 689
|
445 944
|
38 412
|
| Rezultat brut |
+24 980
|
+40 581
|
+130 876
|
+309 594
|
+64 448
|
+85 747
|
−100 576
|
+263 974
|
+270 770
|
−77 929
|
+88 221
|
−345 452
|
+9 225
|
+2 840
|
+138
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+7 711
|
+30 578
|
+121 838
|
+301 314
|
+55 806
|
+79 349
|
−108 284
|
+255 144
|
+262 518
|
−82 175
|
+80 732
|
−345 452
|
+7 746
|
+2 071
|
+117
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
8
|
12
|
14
|
16
|
10
|
12
|
11
|
17
|
27
|
15
|
10
|
13
|
16
|
7
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BARTOS-MATE CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 856 709 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 7 711 lei.
-
Este BARTOS-MATE CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, BARTOS-MATE CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 noiembrie 2011.
-
Ce cod CAEN principal are BARTOS-MATE CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată BARTOS-MATE CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 septembrie 2011.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BARTOS-MATE CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BARTOS-MATE CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.