CUI 29144594
POWERSENSE S.R.L.
POWERSENSE S.R.L. este o firmă din Orş. Brezoi, județul Vâlcea, înființată în 2011. Activitatea principală: CAEN 7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate. Firma este plătitoare de TVA din 2019, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.1 mil. lei (+2 729.6% față de 2024), un profit net de 47.1 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
29144594
Nr. înregistrare
J2011000498380
EUID
ROONRC.J2011000498380
Formă juridică
SRL
Județ
Vâlcea
Localitate
Orş. Brezoi
Adresă
STR. CALEA EROILOR, NR.175
Data înregistrării
26-09-2011
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 23.09.2011
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 06-11-2019
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitateCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2712 - Fabricarea aparatelor de distribuţie şi control a electricităţii
-
2740 - Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
-
2790 - Fabricarea altor echipamente electrice
-
3831 - Demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
-
3832 - Recuperarea materialelor reciclabile sortate
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7911 - Activităţi ale agenţiilor turistice
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 079 341
Rezultat net
+47 110
Capitaluri proprii
−22 991
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7311 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
4 667
|
3 962
|
7 253
|
12 825
|
22 753
|
23 737
|
31 649
|
—
|
—
|
810
|
810
|
10 915
|
18 874
|
38 413
|
57 952
|
| Active circulante |
451 642
|
215 634
|
65 700
|
89 566
|
68 487
|
52 092
|
73 334
|
30 870
|
177 173
|
113 980
|
6 550
|
10 129
|
6 585
|
603
|
560
|
| Stocuri |
157 877
|
86 686
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 994
|
—
|
124
|
124
|
| Creanțe |
279 599
|
126 905
|
58 345
|
57 113
|
70 320
|
55 551
|
51 711
|
10 119
|
38 332
|
6 056
|
5 557
|
8 032
|
5 631
|
425
|
425
|
| Casa și conturi la bănci |
14 166
|
2 043
|
7 355
|
32 453
|
−1 833
|
−3 459
|
21 623
|
20 751
|
138 841
|
107 924
|
993
|
103
|
954
|
54
|
11
|
| Cheltuieli în avans |
99
|
99
|
99
|
99
|
99
|
99
|
99
|
99
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
479 399
|
289 796
|
146 318
|
141 234
|
127 780
|
108 857
|
52 982
|
4 886
|
57 800
|
56 468
|
52 975
|
64 488
|
67 671
|
64 437
|
60 923
|
| Capitaluri proprii |
−22 991
|
−70 101
|
−73 266
|
−38 744
|
−36 441
|
−32 929
|
52 100
|
26 083
|
119 373
|
58 322
|
−45 615
|
−43 444
|
−42 212
|
−25 421
|
−2 411
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 079 341
|
38 144
|
—
|
26 280
|
17 643
|
42 287
|
79 849
|
30 871
|
62 382
|
116 485
|
14 607
|
23 444
|
13 286
|
—
|
—
|
| Venituri totale |
1 082 094
|
78 229
|
0
|
26 282
|
27 322
|
42 497
|
73 176
|
30 871
|
62 382
|
116 485
|
22 057
|
23 474
|
13 293
|
—
|
—
|
| Cheltuieli totale |
1 027 980
|
74 461
|
34 522
|
27 797
|
30 305
|
126 478
|
45 108
|
4 062
|
—
|
9 054
|
23 566
|
23 922
|
29 753
|
23 010
|
2 611
|
| Rezultat brut |
+54 114
|
+3 768
|
−34 522
|
−1 515
|
−2 983
|
−83 981
|
+28 068
|
+26 809
|
+62 382
|
+107 431
|
−1 509
|
−448
|
−16 460
|
−23 010
|
−2 611
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+47 110
|
+3 165
|
−34 522
|
−2 303
|
−3 512
|
−85 028
|
+26 017
|
+25 883
|
+61 051
|
+103 937
|
−2 171
|
−1 231
|
−16 792
|
−23 010
|
−2 611
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut POWERSENSE S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 079 341 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 47 110 lei.
-
Este POWERSENSE S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, POWERSENSE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 6 noiembrie 2019.
-
Ce cod CAEN principal are POWERSENSE S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate.
-
Când a fost înființată POWERSENSE S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 septembrie 2011.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către POWERSENSE S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește POWERSENSE S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.