CUI 29180481
VELSIBIA SRL
VELSIBIA SRL este o firmă din Roman, județul Neamț, înființată în 2011. Activitatea principală: CAEN 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 97.1 mii lei (+74.3% față de 2024) și un profit net de 44.5 mii lei.
Date de identificare
CUI
29180481
Nr. înregistrare
J27/701/2011
EUID
ROONRC.J27/701/2011
Formă juridică
SRL
Județ
Neamț
Localitate
Roman
Adresă
STR. SMIRODAVA, BL.30, AP.50
Data înregistrării
04-10-2011
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.10.2011
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuriCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4932 - Transporturi cu taxiuri
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
97 102
Rezultat net
+44 540
Capitaluri proprii
−6 166
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
7 739
|
16 181
|
24 623
|
33 065
|
—
|
—
|
605
|
1 270
|
2 057
|
2 782
|
3 569
|
16 754
|
| Active circulante |
53 805
|
7 177
|
7 739
|
1 791
|
2 077
|
1 938
|
1 036
|
4 237
|
3 770
|
659
|
−24 933
|
−23 378
|
6 439
|
2 037
|
7 275
|
| Stocuri |
—
|
0
|
−8 167
|
−8 168
|
−8 168
|
0
|
−8 167
|
−8 057
|
−8 167
|
−8 002
|
−8 168
|
−8 167
|
—
|
—
|
4 050
|
| Creanțe |
43 939
|
0
|
8 582
|
8 225
|
9 061
|
1 429
|
9 105
|
8 288
|
8 167
|
8 459
|
−16 801
|
−19 659
|
1 291
|
2 037
|
2 051
|
| Casa și conturi la bănci |
9 866
|
7 177
|
7 324
|
1 734
|
1 184
|
509
|
98
|
4 006
|
3 770
|
202
|
36
|
4 448
|
5 148
|
—
|
1 174
|
| Datorii |
59 971
|
57 883
|
81 725
|
81 725
|
81 862
|
81 862
|
74 817
|
37 600
|
38 005
|
32 607
|
6 441
|
1 415
|
33 334
|
32 192
|
28 121
|
| Capitaluri proprii |
−6 166
|
−50 706
|
−73 986
|
−72 195
|
−63 604
|
−55 301
|
−40 716
|
−33 363
|
−34 235
|
−31 343
|
−30 104
|
−22 736
|
−24 113
|
−26 586
|
−4 092
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
97 102
|
55 701
|
19 536
|
15 284
|
12 335
|
7 974
|
17 330
|
23 633
|
22 135
|
13 381
|
8 608
|
22 116
|
14 789
|
53 180
|
11 529
|
| Venituri totale |
97 102
|
55 701
|
19 536
|
15 306
|
12 335
|
7 974
|
17 330
|
23 633
|
22 515
|
13 381
|
8 608
|
22 116
|
14 789
|
57 180
|
11 529
|
| Cheltuieli totale |
44 066
|
27 818
|
21 327
|
23 897
|
20 637
|
22 321
|
24 161
|
22 050
|
24 744
|
14 217
|
15 717
|
20 076
|
11 882
|
79 674
|
15 821
|
| Rezultat brut |
+53 036
|
+27 883
|
−1 791
|
−8 591
|
−8 302
|
−14 347
|
−6 831
|
+1 583
|
−2 229
|
−836
|
−7 109
|
+2 040
|
+2 907
|
−22 494
|
−4 292
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+44 540
|
+23 279
|
−1 791
|
−8 591
|
−8 302
|
−14 586
|
−7 352
|
+872
|
−2 893
|
−1 238
|
−7 368
|
+1 376
|
+2 473
|
−22 494
|
−4 292
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut VELSIBIA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 97 102 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 44 540 lei.
-
Este VELSIBIA SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, VELSIBIA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are VELSIBIA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri.
-
Când a fost înființată VELSIBIA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 octombrie 2011.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către VELSIBIA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește VELSIBIA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.